Michalovskí starší dorastenci zdolali Ružomberok

Svoje prvé jarné domáce vystúpenie majú za sebou starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. Tí v najvyššej futbalovej lige dorastencov zvíťazili na domácej umelej tráve nad tímom MFK Ružomberok po góloch Adriána Leška a Jozefa Vajsa 2:0 (1:0). Starší dorastenci sa najbližšie predstavia na pôde Slovana Bratislava, doma však uvidíme dorastenecké výbery U17 a U16, ktoré bratislavský Slovan privítajú v sobotu 22. marca. Zápas tímu U17 je na programe o 11.00, stretnutie U16 príde na rad o 13.00.

Vo vyrovnanom súboji poslal Zemplínčanov do vedenia v 35. minúte Leško, ktorý z 10 metrov strelou "špicom" prekonal brankára Ružomberka Koníčka. Po zmene strán mali navrch hostia, ktorí si vypracovali zopár šancí na vyrovnanie, ale domáca obrana na čele s ruským gólmanom Olegom Dovbom, pre ktorého to bol prvý zápas v michalovskom drese, odolala. Veľkú šancu na druhý gól mal aj Leško, ktorý v úvode druhého polčasu stroskotal na Koníčkovi. V závere už Liptáci hrali vabank, čo domáci využili. Hlavička Šimka sa ešte neujala, ale zakončenie Vajsa už skončilo v sieti - 2:0.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 35. A. Leško, 89. Vajs

MFK ZEMPLÍN: Dovba - Mikovčík (65. Ďurik), D. Horňák, J. Šimko, Šimčák - Ilinjo, Grič, A. Leško - M. Koscelník (20. Vajs), Hirka, L. Tóth (54. J. Andrejko)

ZDROJ: mfk zemplín

Uverejnené: 16.03.2014 20:07:05