Juniorky Iuventy zdolali Senicu

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 12. kola prvej ligy žien doma nad Zahoranom Senica 28:26 (12:11) a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Zlatnej na Ostrove, tento duel je na programe v sobotu 8. marca 2014 o 15.00 hod. Doma ich uvidíme o dva týždne v súboji s Topoľčanmi.

Juniorky michalovskej Iuventy nezastihol úvod jari v optimálnej forme, keď sa s ôsmym tímom tabuľky poriadne potrápili. V úvode síce Michaločanky gólom Kišíkovej išli do vedenia, no to bolo na dlhšiu dobu poslednýkrát čo viedli a ich tréner František Urban si za stavu 3:4 v 12. minúte zobral oddychový čas. Ani ten však jeho zverenky príliš nenabudil, keďže o päť minút neskôr po góle Holkovičovej prehrávali 4:6. Iuventa aj vďaka brankárke Adriane Medveďovej, ktorá zneškodnila dve sedmičky v rade, v 19. minúte vyrovnali na 6:6, no a v 22. minúte išli po góle Vladimíri Kišíkovej opäť do vedenia (8:7). Jednogólové vedenie si udržiavali aj štyri minúty pred koncom prvého dejstva, kedy Sofia Nagyová upravila na 10:9. V poslednej minúte prvého dejstva sa najkôr zneškodnením sedmičky opäť zaskvela Adriana Medveďová a keď na druhej strane nepresne mierila Šimková, prvý polčas sa skončil tesným vedením Iuventy 12:11. Prvá desaťminútovka druhého dejstva vyšla lepšie domácim, ktoré išli po góle Habánkovej do štvorgólového trháku (21:17). Ten sa ukázal pre ďalší priebeh zápasu ako nesmierne dôležitý. Hostkám sa síce podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov (22:20), no päť minút pred koncom Michalovčanky vyhrávali už o päť gólov (28:23). Senici sa už len podarilo skorigovať na konečných 28:26. Víťazstvo mladých Michalovčaniek je o to cennejšie, že v dnešnom stretnutí s výnimkou brankárky Medveďovej nastúpili všetko staršie dorastenky.

Michalovce jun. - Senica 28:26 (12:11)

Pok. hody: 6/5 - 5/2, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Zykova, Medveďová - I. Kocanová, Dziurová, Šimková 1, Kniežová 1, Danková 4, Nagyová 5, Habánková 7/4, Ščerbáková 2, Kišiková 6/1, Chorovská, Lešková 2.

ZAHORAN: Auxtová - Šajánková, Šišoláková 2, Holkovičová 9/1, Halabrínová 2, Nosková 2, K. Janšáková 6, Šibalová 5/1.

ZDROJ: iuventa michalovce

Uverejnené: 01.03.2014 22:36:41