Dukla zdolala L. Mikuláš, play-off však začína v Detve

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v poslednom 44. kole prvej hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (0:1, 3:2, 2:0), no aj napriek tomu skončili po základnej časti na piatom mieste. Rozhodla o tom výhra Detvy na ľade Spišskej Novej Vsi (4:1) a Stredoslováci si tak uhájili štvrtú priečku, ktorá im zaručuje, že štvrťfinálovú sériu s Michalovčanmi začnú na domácom ľade. Prvý dvojzápas štvrťfinále je na programe v piatok 15. resp. v sobotu 16. februára, tretí zápas, ktorý Dukla odohrá na domácom ľade je na programe v utorok 18. februára o 17.00. Prípadné štvrté stretnutie, ktoré by Dukla takisto odohrala doma, by prišlo na rad v stredu 19. februára, piaty zápas už hraný v Detve zase v piatok 21. februára.

V poslednom kole základnej časti sa hral výborný hokej, o ktorý sa pričinili obidvaja súperi. V prvej tretine sa do čierneho trafili akurát hostia, ktorí išli do vedenia zásluhou Števuliaka. Michalovčanom robil obrovské problémy brankár MHK 32 Juraj Hollý. Toho sa im podarilo prekonať až v druhej tretine, keď v 23. minúte skóroval Banovský. Vzápätí sa roztrhlo vrece s gólmi. O minútu neskôr opäť naklonil misky váh na stranu MHK 32 Števuliak, no ihneď po jeho góle prišla odpoveď aj na druhej strane, keď presne mieril Richard Šechný - 2:2. O desať minút neskôr viedli hostia opäť, potom čo sa presadil Broska (2:3). Domácej Dukle sa ešte dokonca druhej časti podarilo vyrovnať, o čo sa postaral v samom závere tejto tretiny Martin Drotár - 3:3. V poslednej časti sa už gólovo presadili iba domáci hráči. V 46. minúte ich poslal do vedenia Peter Čížek, no a dve minúty pred koncom stanovil konečné skóre na 5:3 svojím druhým gólom v zápase Richard Šechný.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 23. Banovský (Paľovčík, Cmorej), 24. Šechný (Kmiť), 40. Drotár (Šechný), 46. Čížek (Pástor, Žemba), 58. Šechný (Kmiť, Drotár) - 18. Števuliak (Janči), 24. Števuliak (Lištiak, Janček), 34. Broska (Sajko)

Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vojtek – Šoltéš, Kalina. Divákov: 1165.

HK DUKLA: Fedor - Kubát, Šeliga Urban, Lenďák, Žemba, Pástor - Kmiť, Šechný, Drotár - Čížek, Majerík, Stríž - Banovský, Paľovčík, Cmorej - Megela, Schnelly.

MHK 32: Hollý - Bakoš, T. Devečka, Špila, Holiga, Sajko, Nitrianský, Janči, J. Bača - Bartík, Kuric, Kubovčík - Roháč, Matejka, Vartovník - Poliaček, Broska, M. Marcinko - Janček, Lištiak, Števuliak.