Prvá tohtoročná prehra michalovskej Iuventy

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v šlágri 14. kola slovensko-českej súťaže WHIL na pôde pražskej Slavie hladko 24:29 (12:18), čím prišli o svoju štvorzápasovú ligovú sériu bez prehry a takisto aj o svoju tohtoročnú neporaziteľnosť. Zverenky trénera Jána Packu čaká počas nasledujúceho víkendu domáci dvojzápas osemfinále Pohára EHF proti nemeckému Bayeru Leverkusen. Prvý duel sa hrá v sobotu 8.2.2014 o 17.30, odveta je na programe na rovnakom mieste a v rovnakom čase v nedeľu 9.2.2014. Dohrávaný domáci duel 15. kola WHIL so Šaľou má svoj termín naplánovaný na stredu 12.2.2014 o 17.30 hod.

Hoci Iuventa predchádzajúcich sedem stretnutí so Slaviou vyhrala a z toho boli tri v Prahe, tentokrát na „zošívané“ nevyzrela a po päťgólovej prehre 24:29 sa musí zmieriť s faktom, že jej náskok na čele tabuľky sa scvrkol už len na jediný bod.

Skóre stretnutia otvorila podstrelom z pravej strany Keclíková a keď zakrátko Kutlvašrová z druhej vlny pridala ďalší gól, domáce viedli 2:0. Odpoveď Iuventy prišla z ruky Kiridžičovej (2:1), ale Slavia gólmi Knedlíkovej zvýšila v 5. minúte rozdiel skóre už na tri góly - 4:1. Tréner Packa reagoval na vzniknutý stav oddychovým časom a hneď po ňom korigovala pivotka Kovaličková - 4:2. Keclíková v 7. minúte síce opäť zvýšila na tri góly (6:3), ale Rebičovej gólová odpoveď udržala domáce aspoň čiastočne na dištanc. Tie to však hneď zmenili a dvoma rýchlymi gólmi z rúk Kutlvašrovej a Stellnerovej zvýšili už na 8:4. Iuventa síce viackrát dokázala znížiť na trojgólový rozdiel (10:7, 11:8, 12:9 i 13:10), lenže premenená sedmička Keclíkovej v 23. minúte a následná presná trefa kríídelníčky Jonášovej znamenalo už hrozivé manko 15:10! To do konca prvého polčasu ešte narástlo hlavne vďaka vynikajúcej brankárke Satrapovej a Slavia odchádzala do kabín za priaznivého stavu 18:12.

Úvod druhého dejstva bol zo strany Iuventy opäť rozpačitý a v 35. minúte pivotka Stellnerová zvýšila už na 18:12. Až potom prerušila Dominika Horňáková vyše desaťminútové strelecké mlčanie Iuventy (20:13), hneď po nej sa presadila aj Tobiašová (20:14). Lenže Slavia odpovedala troma gólmi v slede a po presnej strele Keclíkovej v 39. minúte (23:14) si tréner Packa vyžiadal druhý oddychový čas. A ten zabral, Michalovčanky dokázali v 51. minúte zásluhou Trehubovej znížiť už na 26:21, na čo reagoval krátkou technickou pauzou aj tréner domácich. Hneď po ňom chytila Gubiková pokutový hod Keclíkovej, ale zázrak sa napriek tomu nekonal. Záverečných deväť minút skončilo zmierlivo 3:3 a celkovo Slavia vyhrala 29:24.

Slavia Praha - Iuventa Michalovce 29:24 (18:12)

Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: L. Frieser a B. Frieser - 250 divákov.

SLAVIA: Kudláčková, Satrapová, Sedláčková - Janoušková, Knedlíková 6, Chmelařová, Jačková, Rezlerová, Kordovská 2, Rajnohová, Jonášová 4/1, Kutlvašrová 8, Selucká, Jedličková, Keclíková 7/3, Stellnerová 2.

IUVENTA: Gubiková, Zykova - Kiridžič 2, M. Holešová 1, Markovič 1, Szollosiová 2, Rebičová 2, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 4, Tobiašová 4/1, Wollingerová, Trehubova 5, Kovaličková 2.

Zdroj: iuventa michalovce