Dukla konečne vonku úspešná

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 40. kole prvej hokejovej ligy na ľade tímu HC Topoľčany 4:2, keď o svojom víťazstve rozhodli troma presnými zásahmi v záverečnej tretine. Michalovčania si tak udržali štvrtú priečku, ktorá zaručuje, že play-off by začínali na domácom ľade. O góly Dukly sa postarali Vladimír Urban, Peter Čížek, Jaroslav Kmiť a Tomáš Banovský. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa vonku predstavia aj v nasledujúcom kole, keď v piatok absolvujú duel v Senici, doma ich uvidíme v nedeľu 2. februára, kedy v tradičnom čase o 17.00 privítajú vo východoslovenskom derby Prešov.

Televízny prenos priniesol hokej len priemernej úrovne. V prvej tretine boli aj napriek trom vylúčeniam lepší hráči Dukly, ktorí si vypracovali väčšie gólové príležitosti. Už v sedemnástej sekunde putoval na trestnú lavicu Zoltán Kubát, Topoľčany však pri jeho vylúčení ani raz neohrozili bránu Ivana Fedora. V 6. minúte unikla dvojica domácich a Peter Čížek len faulom zachraňoval pri príležitosti Michala Sluka. Ani druhú presilovku však domáci nevyužili, ba po jej skončení mohli inkasovať, keď sa na dvakrát nepresadil Jaroslav Kmiť. V jedenástej minúte vylúčil hlavný rozhodca zápasu už tretieho hráča michalovskej Dukly, no tá sa opäť dobre bránila a dokonca Tomáš Stríž mohol otvoriť skóre. Aj v ďalších minútach boli Michalovčania lepší, Šeliga ani následne Drotár však na brankára domácich nevyzreli. Dve minúty pred koncom si golman Hippík poradil aj s jedovkou Vladimíra Urbana. Michalovčania si do úvodu druhej časti preniesli presilovku zo záveru prvej tretiny, no a tú niekoľko sekúnd pred koncom presnou strelou využil Vladimír Urban, ktorý si nakorčuľoval pred bránu a nedal Hippíkovi šancu – 0:1. O niekoľko sekúnd už Dukla mohla viesť dvojgólovým rozdielom, no Hippík bol tentoraz pri strele Petra Čížeka proti. V ďalších minútach sa však obraz hry mierne zmenil a navrch mali domáci. Tí najskôr pohrozili Ivanom Račekom. Michalovčania však aj naďalej nebrali hrozby domácich vážne a v 27. minúte prišiel trest po vyrovnávajúcom góle Libora Káčera.

Topoľčanom narástli krídla a ich tlak nedokázala pribrzdiť ani presilovka Dukly. Tá ju totiž zahrala katastrofálne, keďže sa domácim podarili až štyri brejky a len vďaka Ivanovi Fedorovi ostal stal vyrovnaný. Päť minút pred koncom druhej tretiny sa však už stav menil, keď domácich poslal do vedenia Ivan Raček – 2:1. Aj tretiu tretinu začínali Michalovčania presilovkou, v ktorej si najväčšiu šancu vypracoval Tomáš Banovský, no ten mieril iba do dobre postaveného Hippíka. Hráči Dukly si zrejme uvedomili, že bodovať budú iba po úplne inom výkone, ako to bolo v druhej tretine. Po Banovskom nepochodil pri Hippíkovi ani Jaroslav Kmiť, no v 44. minúte už bolo vyrovnané. Čížek zabojoval za bránkou, posunul puk Tomášovi Strížovi, ktorého strelu ešte topoľčiansky brankár zlikvidoval, no pri následnej dorážke Čížeka bol bezmocný aj on – 2:2. V 46. minúte už Zemplínčania vyhrávali. Počas presilovky rozkrútila prvá lajna Dukly kolotoč a na konci úspešnej akcie bol Jaroslav Kmiť – 2:3. Od tohto momentu už zverenci trénera Petra Tirpáka kontrolovali priebeh hry. Domácim sa podarilo dostať iba do niekoľko polo šancí, ktoré Ivan Fedor v pohode kontroloval. Definitívne rozhodnutie prišlo štyri minúty pred koncom, kedy sa presadil Tomáš Banovský, ktorý upravil na konečných 2:4. Michalovská Dukla si tak po piatich nezdaroch konečne vezie body z ľadu súpera.

HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 27. Káčer (Tvrdík, Kutňanský), 35. Raček – 22. Urbán (Šechný, Drotár), 44. Čížek (Stríž), 46. Kmiť (Šeliga, Šechný), 57. Banovský (Šechný).
Vylúčení: 4:4, Sluka (T) 10. min napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich - Stranzel, Návratek.
HC: Hippík – Drahovský, Žitňanský, Bystričan, Kolník, Sluka – Káčer, D. Mihálik, Tvrdík – Raček, Košecký, Dobrý – Hudec, Barčák, M. Mihálik – Chlapovič.
HK DUKLA:  Fedor – Kubát, Šeliga, Urban, Lenďák, Žemba, Pástor – Banovský, Šechný, Kmiť – Stríž, Palovčík, Drotár – Cmorej, Majerník, Čížek – Schnelly, Megela.