Dukla vo výbornom zápase nestačila na Bardejov

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 39. kola I. hokejovej ligy na vlastnom ľade s lídrom súťaže HC 46 Bardejov 5:6 po predĺžení (1:3, 3:2, 1:0 - 0:1). Dvakrát presne trafil obranca Vladimír Urban, po jednom presnom zásahu pridali Zoltán Kubát, Ján Šeliga a Tomáš Banovský. Michalovčania sa najbližšie predstavia dvakrát na u súperov, keď v stredu absolvujú zápas na ľade Topoľčian a v piatok v Senici, doma ich uvidíme opäť v nedeľu 2. februára, kedy tradične o 17.00 privítajú celok Prešova.

Diváci na michalovskom hokejovom štadióne videli vo východoslovenskom derby výborný hokej, ktorý spĺňal aj extraligové parametre. Prvá tretina vyšla lepšie hosťom. Tí lepšie korčuľovali a rázom sa tak viackrát dostávali do gólových príležitostí. V 6. minúte zahrávali presilovú hru a po krásnej akcii otvoril skóre zápasu Filip Vaško - 0:1. V 9. minúte sa výhody presilovky dostalo aj domácim, tí ju však pobabrali a po úniku sa presadil opäť Filip Vaško, ktorý už v 10. minúte vyhnal Ivana Fedora z michalovskej brány, kde ho nahradil Tomáš Petro. Michalovčania zdvihli hlavu o päť minút neskôr, keď síce nevyužili presilovú hru, no po návrate Jozefa Mihálika do hry sa aj za pomoci žŕdky presadil Vladimír Urban - 1:2. Domáci následne pritlačili súpera, prišla ale obrovská hrúbka Pástora na útočnej modrej a Dominik Šimčák nikým neatakovaný zvýšil vedenie lídra súťaže na 3:1.

Tréner Michalovčanov Peter Tirpák mal asi v šatni dlhý pohovor, pretože do druhej tretiny vstúpila úplne iná Dukla. Tá zaklincovala hostí do ich pásma. Tí viackrát nevedeli, kde im stojí hlava. V 25. minúte mohol znížiť Tomáš Stríž, jeho strelu však efektným semaforom zneškodnil Robin Blažíček. Ten kapituloval až o dve minúty neskôr, kedy počas presilovky presne namieril Zoltán Kubát. Domáci vycítili šancu, no opäť inkasovali, keď sa z ojedinelej šance hostí uviedol Peter Boltun - 2:4. Výborný hokej pokračoval aj naďalej. Michalovčania naďalej tlačili a hostia ich zastavovali len za cenu faulov. V 35. minúte putovala na trestnú lavicu hneď dvojica hráčov HC 46 a „vojaci“ ich vylúčenie potrestali. Najskôr pri dvojnásobnej presilovke znížil svojím druhým gólom v zápase Vladimír Urban. Následne pri prevahe o jedného hráča prišlo vyrovnanie z hokejky Jána Šeligu. Tlak Dukly narastal, no jej hráči si opäť nedali pozor na zadné vrátka. Na útočnej modrej chyboval Žemba, ktorý v prieniku následne fauloval unikajúceho Vaška a hlavný rozhodca duelu presne tridsaťdva sekúnd pred záverom druhej časti nariadil trestné strieľanie. To Vaško bezpečne premenil a zaznamenal tak svoj tretí gól v zápase. V záverečnej časti vrhli domáci všetky sily do útoku. Vyrovnať mohol v 45. minúte Palovčík, ktorý však neusmernil prihrávku do odkrytej Blažičkovej svätyne. O minútu neskôr už ale bolo vyrovnané. Jaroslav Kmiť potočil obranu Bardejova, naservíroval puk Banovskému a ten vyrovnal na 5:5. Aj ďalšie minúty priniesli výborný hokej. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Dve minúty pred koncom mal rozhodujúci gól na hokejke domáci kapitán Richard Šechný a sedemnásť sekúnd pred koncom nepochodil ani Peter Cmorej. V predĺžení mali nakoniec viac šťastia Bardejovčania, keď rozhodujúci presný zásah zaznamenal Marcel Baláž. Domáci hokejisti si ale za predvedený výkon zaslúžia absolutórium a keby takto hrali počas celej sezóny, určite sa nestrachujú o umiestnenie v prvej štvorke...

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov 5:6 po predĺžení (1:3, 3:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Urban (Opatovský, Palovčík), 27. Kubát (Kmiť, Bánovský) pres/1, 36. Urban (Paľovčík, Kubiš) pres/2, 37. Šeliga (Majerík, Šechný) pres/1, 46. Banovký (Kmiť) - 6. Vaško (Hopkovič) pres/1, 10. Vaško (Hričina) oslab/1, 16. Šimčák, 33. Boltun (Hričina, Vaško), 40. Vaško trestné strieľanie, 62. Baláž.
Vylúčení: 5:7.
Presilovky: 3:1.
Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Korba - Hric, Kalina
Divákov: 1050.

HK DUKLA: Fedor (10. Petro) - Kubát, Šeliga, Urban, Drotár, Pástor, Žemba - Kmiť, Šechný, Bánovský - Opatovský, Palovčík, Kubiš - Čížek, Majerník, Cmorej - Borecký, Stríž, Schnelly-
HC 46: Blažíček - Krčula, Takáč, Hopkovič, Kramár, Valentín, Poláček, Slimák, Chovan - Baláž, Mihálik, Gmitter - Vaško, Boltun, Hričina - Hajnik, Dancsák, Šimčák - Matis, Belušár, Česelka.

Uverejnené: 24.01.2014 20:21:27