Juniori HK Mládež stratili vyhratý zápas

Na michalovskom hokejovom štadióne sa v nedeľu predpoludním diali divy. V 28. kole prvej juniorskej ligy privítali domáci hráči HK Mládež Michalovce lídra tabuľky MHC Martin. Po dvoch tretinách vôbec nebolo vidieť, že do metropoly Zemplína prišlo prvé mužstvo tabuľky. Domáci totiž po góloch Jenča, Mašlanku, Orosa a Megelu viedli 4:0 a zdalo sa, že získajú cenný skalp súpera. V záverečnej dvadsaťminútovke sa ale všetko menilo. Hostia troma gólmi v rade zdramatizovali priebeh. Následne Megela upravil na 5:3 a zdalo sa, že Michalovčania konečne zlomili odpor húževnatého súpera. Ten však kontroval čistým hetrikom Radka Cígera, ktorý ho dosiahol v priebehu necelých piatich minút a keď v záverečných sekundách využil jednu z darovaných presiloviek aj Vlach, hostia vyhrali už prehratý zápas 7:5 a upevnili si tak prvú priečku v tabuľke.

HK Mládež Michalovce - MHC Martin 5:7 (3:0, 1:0, 1:7)
Góly: 6. R. Jenčo (Mašlanka, Tomčo), 11. Mašlanka (Megela), 17. Oros (Halajčík, Tomčo), 36. Megela (Kopec, Mašlanka), 52. Megela - 41. Vlach (Jurášek, Mendel) oslab/1, 43. Fillo (Jurášek, Vlach) pres/2, 50. Vlach (Jurášek, Pokorný), 56. R. Cíger (Vlach, Jurášek), 59. R. Cíger (Vlach, Jurášek), 60. R. Cíger (Vlach, Jurášek), 60. Vlach (Pokorný) pres/1.
Vylúčení: 8:4. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Sýkora - Jobbágy, Hricko.
HK MLÁDEŽ: Želinský - Halajčík, Tomčo, Horčík, Novák, R. Weiss, Vinc, Hanes - Czuľba, Koceľa, Harasthy - Michlík, Mašlanka, Kopec - R. Jenčo, M. Gavura, Oros - Megela.

Uverejnené: 30.12.2013 11:27:55