Ženy aj muži 1. BKD u súperov víťazne

Počas minulého víkendu boli v hre aj obidva basketbalové celky 1. BKD Michalovce. Aj muži, aj ženy, sa predstavili na pôde svojich súperov, kde boli obidvaja úspešní, čím si upevnili prvé priečky v tabuľke. Muži 1. BKD zvíťazili v Krompachoch 68:54. Do konca kalendárneho roka bude aktuálny líder druhej mužskej basketbalovej ligy skupina Východ v hre ešte raz, keď na neho v utorok 17. decembra o 18.30 čaká domáca dohrávka 10. kola proti v tabuľke tretiemu UVLF Košice. Líderskú pozíciu v druhej basketbalovej lige žien skupina Východ si upevnili víťazstvom 67:48 na palubovke Spišskej Belej aj ženy 1. BKD Michalovce. Toto družstvo sa v kalendárnom roku 2013 už nepredstaví nikde, najbližšie ich čaká duel až počas víkendu 18. - 19. januára 2014, kedy privítajú tím Union Košice.

Kovohuty Krompachy - 1.BK D Michalovce 54:68 (27:32)

Štvrtiny: (8:24, 19:8, 14:21, 13:15)

Strelci: Mižák 19, V. Mitterpák 14, Kováč 9, Janošov a Hocman po 8, Maškulík 6, Holda 2.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „Naši muži cestovali do Krompách na súboj s družstvom Kovohuty ako favorit a podľa postavenia v tabuľke to malo byť pre nás  jednoznačné stretnutie. Nebolo však. Každý zápas je iný a aj tento potvrdil, že na naše družstvo sa každý súper pripraví veľmi zodpovedne a každý hrá proti nám uvoľnene, bez rešpektu, lebo prípadná výhra s nim by mu vysoko zdvihla kredit. Chlapci od prvej minúty potvrdzovali úlohu jasného favorita a prvú štvrtinu vyhrali jasným rozdielom. V druhej však výrazne poľavili a domácemu družstvu dovolili dostať sa na prijateľný rozdiel do polčasu, ktorý sme vyhrali iba o päť bodov. V druhom polčase naši znova potiahli tretiu štvrtinu vyhrali o sedem bodov a po vyrovnanej poslednej štvrtine odchádzali z palubovky ako víťazné družstvo úplne zaslúžene. Zamrzel ma ale jeden fakt. Ukazuje sa, že okrem hráčov súpera, je naším vážnym súperom v zápasoch nedisciplinované správanie a postoje niektorých hráčov družstva, čo zvlášť v posledných zápasoch znižuje náš športový výkon a pocity z vyhraného zápasu. Aj v tomto stretnutí bolo potrebné niektorých upokojovať, pretože sebadisciplína je veľmi dôležitým momentom každého zápasu. Hráči si  to musia uvedomiť, že  ich úlohou je v prvom rade hrať.“

BK Spišská Belá - 1.BK D Michalovce  48:67 (16:30)

Štvrtiny: (10:18, 6:12, 19:22, 13:15)

1. BKD: Kuráňová 29, Jurašková 14, Priščáková 9, Majerníková 7, V. Vargová 6, Gorniaková 2, Mrázová.

Doskoky: V. Vargová 11, Jurašková 5.

Zisky: V. Vargová 8, Priščáková a Kuráňová po 7, Jurašková 6.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „V tomto stretnutí sme síce mali potvrdzovať úlohu favoritu, no k dispozícii som mal akurát sedem hráčok. K dispozícii nebola chorá Maľuková, ani jedna klasická rozohrávačka, teda  Lipková, Pražmová, Kunková ani Čorbová, ba ani krídlo Fiedlerová či vysoká Regendová. K dispozícii som teda mal akurát jednu vysokú hráčku Veroniku Vargovú. Musel som teda improvizovať so zostavou. Na rozohrávke začala netradične Priščáková, na krídlach Kuráňová s Juraškovou, no a na postoch pivota Mrázová s Vargovou. Dievčatá začali výborne a to čo ich zdobilo v celom zápase bola neutíchajúca bojovnosť každej hráčky, keď bojovali o každú loptu aj v súbojoch na zemi, kde Vargová, Priščáková s Kuráňovou a Juraškovou získali niekoľko dôležitých lôpt, z ktorých sa nám podarilo zakončiť rýchly protiútok. Prekážkou pre nich boli aj nezvyčajne, doslova nevyhovujúce koše, ktoré boli ohnuté a veľmi mäkké aj pružné, čo  bolo pre zvyknuté domáce určitou výhodou. Dievčatá sa s tým ale dokázali časom vyrovnať až tak, že strelecky disponovaná Kuráňová minula v zápase iba jeden dvojkový pokus a jeden trestný hod z ôsmich. K spomínanej výbornej štvorici sa postupne svojím výkonom pridala aj rýchla Majerníková a tak naše dievčatá zápas držali pevne v rukách, hlavne keď sme dokázali udržať svoje vlastné fauly v primeranej hladine a vyfaulovala sa iba Jurašková, aj to štyri minúty pred koncom.“