Iuventa zdolala Nowy Sacz aj v odvete

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali účastníka poľskej Ekstraklasy Olimpiu Beskyd Nowy Sacz aj v odvetnom stretnutí hranom v sobotu predpoludním, keď zvíťazili 33:31 (18:14). Zverenky trénera Jána Packu čaká v kalendárnom koku 2013 ešte vyvrcholenie Slovenského pohára, ktorého finálový turnaj sa uskutoční vo štvrtok a piatok 19.-20. decembra 2013 v Šali. Iuventa sa v semifinále stretne vo štvrtok o 16.45 hod. s Partizánskym a pokiaľ uspeje, v piatok 20. decembra 2013 si vo finále zmeria sily s víťazom druhého semifinále medzi domácou Šaľou a prvoligovou Zlatnou na Ostrove. Obe stretnutia bude v priamom televíznom prenose vysielať stanica Slovak Sport TV.

V druhom prípravnom stretnutí po jeseni druhého tímu WHIL a piateho poľskej Ekstraklay sa nehrala oku lahodiaca hádzaná. Diváci, ktorí sa našli cestu do haly, totiž videli nielen veľa strelených gólov, ale aj veľký počet technických chýb na oboch stranách. Oproti prvému zápasu začali lepšie hostky, ktoré po troch úvodných góloch viedli 3:0. Následne sa domáce hráčky spamätali a treťou úspešnou sedmičkou Trehubovej v 8. minúte vyrovnali na 4:4, a keď sa o niekoľko sekúnd z postu pivota presadila aj Michaela Kovaličková, dostali sa prvýkrát do vedenia – 5:4. To už z rúk nepustili a v priebehu prvého dejstva si podobne, ako v piatok, vypracovali niekoľko gólový náskok. V 18. minúte po rýchlom brejku a presnom zakončení Szöllösiovej vyhrávali 12:8, po ďalšom rýchlom protiútoku a góle Kiridžičovej v 25. minúte dokonca 14:9. Náskok Iuventy narastal aj naďalej a po ďalšom góle Szöllösiovej viedli zverenky trénera Jána Packu na začiatku poslednej minúty prvého dejstva 18:13. Posledné slovo ale patrilo hosťujúcej Olszowej, ktorá presným zásahom stanovila polčasové skóre na 18:14.

Začiatok druhého dejstva mal podobne ako v piatok lepší Nowy Sacz. Ten zásluhou Gadžiny znížil v 37. minúte na rozdiel jedného gólu - 21:20. Následne ale prišli chvíle Tatiany Trehubovej, ktorá dvoma gólmi poslala Iuventu do trojgólového vedenia (23:20). Jej góly však domácim skôr uškodili a hostkám sa v 43. minúte podarilo vyrovnať na 24:24, na čo tréner Ján Packa zareagoval oddychovým časom. Ten Michalovčankám pomohol, keďže následnú sedemminútovku vyhrali 6:3 a po góle Márie Holešovej viedli v 50. minúte 30:27. Keď tá istá hráčka zvýšila o šesť minút neskôr na 32:28, bolo každému jasné, že aj v odvete bude úspešná Iuventa. Hostkám sa síce v samom závere podarilo ešte skorigovať výsledok, no nakoniec v slabom zápase Iuventa zvíťazila 33:31.

Michalovce - Nowy Sacz 33:31 (18:14)

Pok. hody: 5/5 - 6/6, vylúčenia: 3 - 3. Rozhodovali: Cibere a Richvalský -  150 divákov.

IUVENTA: Zykova, Medveďová - Kiridžič 2, M. Holešová 3, Markovič 1, Piskayová 1, Szollosiová 2, Rebičová 2, Tobiašová 7/4, Trehubova 9/1, Kovaličková 6.

MKS: Szczurek, Sach - Gadzina 7, Figiel, Dubajova 7/1, Lesniak, Masna 2/1, Maslanka 2/1, Moskal 1, Olszowa 5/2, Plachta, Raczka 3, Szczeczina 3.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 14.12.2013 13:39:58