Iuventa zvíťazila v Nitre a je tretím semifinalistom SP

Hádzanárky Iuventy Michalovce hladko zvíťazili vo štvrťfinálovom súboji Slovenského pohára na pôde UDHK Nitra 42:18 (19:10) a stali sa tak tretím semifinalistom záverečného turnaja, ktorý sa bude konať v termíne 19. - 20. december v Šali. Zverenky trénera Jána Packu absolvujú najbližšiu hernú previerku v závere budúceho týždňa, keď v piatok 13. decembra 2013 o 17.00 hod. a v sobotu 14. decembra o 10.30 hod. odohrajú dve prípravné stretnutia proti piatemu tímu poľskej Ekstraklasy Olimpia-Beskyd Nowy Sacz.

Tak, ako tréner Ján Packa avizoval, Iuventa nastúpila v základnej zostave bez slovenských reprezentantiek. Výnimkou bola iba Adriana Medveďová v bráne. Jeho zverenky začali na pôde po jeseni druhého tímu prvej ligy výborne a po deviatich minútach hry viedli zásluhou presnej strely Márie Holešovej 5:1. Michalovčanky aj naďalej dobre bránili a z toho vychádzali následne do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich vyhrávali v dvanástej minúte po góle Trehubovej 8:3 a keď sa o tri minúty neskôr rovnako z protiútoku presadila opäť Holešová, za stavu 4:10 si trénerka UDHK Zlatica Medová zobrala oddychový čas. Hneď po ňom pridala svoj piaty presný zásah v stretnutí Mária Holešová (4:11) a v 21. minúte viedol obhájca prvenstva v pohári po ďalšom góle Trehubovej už rozdielom deviatich gólov - 5:14. Domáce hráčky sa ale nevzdávali a gólom Königovej znížili v 24. minúte na 7:14. Aj keď Iuventa vyhrávala viacgólovým rozdielom, tréner Packa nebol spokojný s jej výkonom a v 27. minúte si za stavu 8:16 zobral oddychový čas aj on. Zemplínčanky si jeho rady zobrali k srdcu a gólom Rebičovej vyhrávali už o niekoľko desiatok sekúnd prvýkrát o desať gólov (8:18). Nitrianskému UDHK sa síce podarilo znížiť na 10:18, posledné slovo ale patrilo Rebičovej, ktorá v záverečných sekundách prvého dejstva stanovila polčasové skóre na 10:19.

Michalovčanky mali raketový vstup do druhého dejstva, keď prvú päťminútovku vyhrali 5:0 a po góle Tobiašovej viedli 24:10. Až potom sa strelecky predviedli aj domáce hádzanárky, ktoré Kissovou upravili na 11:24. Iuventa však naďalej bola pri chuti. Ďalším gólom Tobiašovej vyhrávala v 41. minúte 28:12 a v 47. minúte Markovičová pohodlne upravila na 30:14 v prospech obhajcu prvenstva v Slovenskom pohári. Ten aj naďalej pevným krokom kráčal za svojim štvrtým postupom na záverečný turnaj o najstaršiu ženskú hádzanársku trofej v rade a po ďalšom presnom zásahu Markovičovej viedol v 52. minúte už o dvadsať gólov - 35:15. Náskok hostiek do konca zápasu ešte narástol a po výsledku 18:42 sa tak tretím účastníkom záverečného turnaja, ktorý sa odohrá v Šali, stala Iuventa Michalovce.

Nitra - Michalovce 18:42 (10:19)

Pok. hody: 1/1 - 0/0, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Beňo a Veselka - 100 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Medveďová - Kiridžič, M. Holešová 8, Markovič 7, Szollosiová, Rebičová 5, Horňáková 2, Wollingerová 4, Tobiašová 4, Trehubova 10, Kovaličková 1.

Zdroj: iuventa michalovce