Ženy a muži 1. BKD víťazne, uspeli aj juniori

Počas víkendu pokračovali svojimi ďalšími kolami súťaže basketbalistov a basketbalistiek. Michalovským celkom sa tentokrát darilo. Ženský tím 1. BKD Michalovce zvíťazil v stretnutí 4. kola druhej basketbalovej ligy doma nad Tydamom Košice 65:60 a darilo sa aj mužov tohto klubu, ktorí v zápase siedmeho kola druhej basketbalovej ligy zvíťazili na pôde Sabinova 76:51. Muži najbližší zápas odohrajú v sobotu 23. novembra o 19.00 v telocvični GPH, v ktorej privítajú celok Humenného. Ženy sa najbližšie predstavia v sobotu 30. novembra, keď nastúpia na stretnutie v Košiciach proti tamojšej Cassovii. Počas víkendu sa darilo aj juniorov 1. BK Michalovce, ktorí na svojej pôde dvakrát pokorili družstvo Tydam Košice (80:34, 103:27).

MUŽI
MMBK Sabinov - 1.BK D Michalovce 51:76 (33:29)
Štvrtiny: (9:16, 24:13, 8:20, 10:27)
Strelci: Janošov 18, Mižak 15, Holda 12, Kováč 11, Vl.Mitterpák a T.Mitterpák po 8, Habaľ 4.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Keď naši chlapci vyhrali prvú štvrtinu 16:9, zdalo sa, že tento duel v pohode dovedú do víťazného konca. Chlapci azda v podvedomí podcenili súpera, domáci sa chytili a pod taktovkou bývalého hráča Michaloviec Andreja Tebeľáka otáčali skóre až tak, že dokázali do polčasu obrátiť vývoj na vedenie 33:29. Andrej Tebeľák sám v tejto štvrtine bodoval málo, ale dokázal pripraviť pre svojich spoluhráčov dobré šance a tí ich dokázali využiť. V druhom polčase už naše družstvo zvrat nepripustilo a už v tretej štvrtine otočilo vývoj zápasu, keď zlepšenou obranou  a dobrým zakončením otočilo skóre, štvrtinu vyhralo 20:8 a pred záverečnou štvrtinou viedlo 49:41. Štvrtá štvrtina už bola jasne v našej réžii, keď naša obrana pracovala výborne, pričom domáci sa nevedeli presadiť a naopak na našej strane sa strelecky presadili Janošov, Mižák aj Holda. Nakoniec naši vyhrali túto poslednú štvrtinu najvýraznejším rozdielom až o sedemnásť bodov a tým aj celý zápas pomerne vysokým rozdielom - 76:51."

ŽENY

1.BKD  Michalovce - Tydam Košice  65:60 (36:34)

Štvrtiny (13:23, 23:11, 19:10, 10:16)
Strelci: Maľuková 16, Regendová 15, V. Vargová 8, Kuráňová 6, Kunková 4, Lipková a Majerníková po 3, Harmanová 2.
Doskoky: Regendová 11, Maľuková a V.Vargová po 4.
Zisky: Kuráňová 7, Kunková a Regendová po 5.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Po dlhšom čase sa dievčatá predstavili doma a hneď proti favoritovi celej súťaže a jej momentálnom lídrovi - Tydamu Košice. Tak, ako v predchádzajúcich zápasoch, opäť som nemohol rátať so všetkými babami, keďže mi pre štúdijné povinnosti chýbali Jurašková s Patríciou Vargovou, pre zranenie zase Fiedlerová a k dispozícii neboli ani pendlujúce Pražmová s Čorbovou. Ukázalo sa však, že keď družstvo chce a ide za každých okolností za víťazstvom, úspech príde. Dievčatá ukázali veľkú bojovnosť, keď po prvej prehratej štvrtine (13:23) zapli na vyššie obrátky a už do polčasu vyhrávali 36:34. V tretej štvrtine dievčatá ešte viac zapracovali v obrane a pred záverečnou desaťminútovkou vyhrávali už o jedenásť bodov - 55:44. Úvod poslednej štvrtiny sa nám ale vôbec nevydaril a hostky už po štyroch minútach vyrovnali na 57:57. Dievčatá to však nezlomilo, získali náskok, ktorý už do konca zápasu nestratili. Musím povedať, že tento zápas vyhral náš bojovný kolektív a vyhrali sme absolútne zaslúžene."