Iuventa zdolala Zagorje o sedem gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom vystúpení tretieho kola Pohára EHF nad slovinským RK GEN-I Zagorje rozdielom siedmich gólov 31:24 (14:13). Zverenky trénera Jána Packu čaká odveta v Slovinsku na budúcu nedeľu 17. novembra 2013 o 17.00 hod. Jesennú časť ukončia dohrávaným súbojom deviateho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na palubovke Partizánskeho, tento duel sa pred kamerami Slovak Sport TV uskutoční v piatok 22. novembra 2013 o 18.00 hod.

Prvý polčas úvodného stretnutia tretieho kola Pohára EHF priniesol výbornú hádzanú z obidvoch strán. Domáce hádzanárky boli prakticky počas celej prvej tridsaťminútovke vo vedení. V 4. minúte sa po premenej sedmičke Trehubovej ujala Iuventa vedenia 2:0 a dvojgólové vedenie si Packové zverenky udržiavali až do 10. minúty, kedy po presnom zásahu Horňákovej viedli 5:3. Líder slovinskej ligy sa však nevzdával a zásluhou Mitrusevskej sa mu v 12. minúte podarilo vyrovnať na 5:5. V rozmedzí 18. a 22. minúty Iuventa zaznamenala štyri góly v rade a po presnej strele Trehubovej zo sedemetrového hodu vyhrávali jej hráčky 12:8. Hosťujúca lavička zareagovala oddychovým časom a ten Zagorju pomohol. Jeho hráčkam sa totiž krátko pred koncom prvého dejstva podarilo vyrovnať na 13:13. Záverečné slovo prvého polčasu patrilo domácej Markovičovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 14:13.

Úvod druhého dejstva vyšiel michalovskej Iuvente. Tá vyhrala aj vďaka vyborným zákrokom Lucie Gubikovej prvú päťminútovku 3:0 a po góle Markovičovej viedla Iuventa opäť rozdielom štyroch gólov - 17:13. Zagorju sa síce podarilo znížiť na 17:15, no v 42. minúte po presnom zásahu Szöllösiovej viedla Iuventa opäť o štyri góly - 21:17 a na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ani ten však už rozbehnutú Iuventu nezastavil. Od stavu 23:19 totiž Zemplínčanky zaznamenali päť gólov  v rade a po presnom zásahu Rebičovej vyhrávali už 28:19. V samom závere sa však hostkám mierne skorigovať vedenie Iuventy. Tá ešte v 58. minúte vyhrávala 31:23, no posledné slovo v zápase patrilo hosťujúcej Pie Ugrin, ktorá gólom v záverečných sekundách stanovila skóre prvého zápasu tretieho kola Pohára EHF na 31:24.

Michalovce - Zagorje 31:24 (14:13)

Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Aliyev a Aghakishiyev (obaja Azerbajdžan) - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Medveďová - Kiridžič 4, M. Holešová, Piskayová, Markovič 3, Szöllösiová 8, Rebičová 5, R. Vargová, Gerič, Horňáková 5, Wollingerová, Trehubova 6/5, Kovaličková.

RK GEN-I: Pikl, Perič, Zubak - Bratec, Ferfolja 2, Golcar, Gregorc, Jeglic, Ljubas 4/1, Mitrusevska 5, Mrmolja 2, Oklescen 4, Rebolj 1, Ugrin 6/1, Valjavec.

Uverejnené: 09.11.2013 19:41:09