Dukla na Liptove neuspela

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 11. kola prvej hokejovej ligy na ľade Liptovského Mikuláša 1:3 a prvú ligovú štvrtinu tak ukončili s bilanciou sedem výhier a štyri prehry. Zverenci trénera Mariána Horvátha sa najbližšie predstavia dvakrát doma. V piatok 18. októbra privítajú v tradičnom čase o 17.00 družstvo SR 18 a v stredu 23. októbra takisto o 17.00 Detvu.

Prvá tretina patrila domácim Liptákom. Šanca Bokroša z úvodnej minúty síce gólom ešte neskončila, no v 5. minúte sa už Leskovjanský nemýlil - 1:0. Domáci pokračovali v aktivite aj naďalej. Hneď po góle nevyužili presilovku po vylúčení Palovčíka a hneď po nej musel byť Karel Němec v permanencii pri strele Roháča. Michalovčania sa osmelili až v záverečných minútach prvej tretiny. V 15. minúte sa ich kapitán Richard Šechný dostal až pred brankára Matúša Palka, ten však bol pozorný. Následne mal vyrovnanie počas presilovky na hokejke Matej Hinďoš, no vyrovnať sa podarilo až po jej skončení Jaroslavovi Kmiťovi - 1:1. Aj v úvode druhej tretiny boli aktívnejší domácich. Hneď v úvodných sekundách pohrozil Kuric a vzápätí Karel Němec zmaril šancu aj Matejkovi. Tlak domácich sa ešte zvýšil, keď na trestnú lavicu išiel Kobeľa. Pri jeho vylúčení sa opäť vyznamenal Němec, ktorý zlikvidoval strelu Tomáša Devečku. Hneď nato putoval na trestnú lavicu aj Martin Drotár, no Liptáci najskôr pätnásťsekundovú presilovku o dvoch hráčov a potom aj výhodu päť na štyroch nevyužili. V 30. minúte sa už ale domáci radovali z druhého gólu, keď v sieti skončila tvrdá strela obrancu Nitrianského - 2:1. Dve minúty pred koncom druhej tretiny sa zaskvel opäť michalovský golman, keď zmaril šancu Poliačka. V závere druhej tretiny sa na štadióne poškodilo plexisklo, a tak museli tímy 32 sekúnd dohrávať na úvod tretej. Hneď v jej úvode putoval na trestnú lavicu Martin Lenďák. Domáci síce presilovku nevyužili, no hneď po jej skončení zvýšil ich vedenie na 3:1 Peter Bartík. V ďalších minútach tretej tretiny si už ani jedno mužstvo čistú šancu nevypracovalo, a tak Michalovčania zaznamenali druhú prehru v rade.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce 3:1 (1:1, 1:0 , 1:0 )
Góly: 5. Leskovjanský (Bokroš, Vartovník), 30. Nitriansky (Bača), 43. Bartík (Vartovník) - 19. Kmiť (Drotár).
Vylúčení: 2:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Majling – Bednár, Šoltés.

MHK 32: Palko - Bakoš, Špila, Nitrianský, Jakub Bača, T. Devečka, Mezovský, Laco, Lehotský - Bartík, Kuric, Milan Mach - Bokroš, Vartovník, Leskovjanský - Marcinko, Broska, Poliaček - Roháč, Matejka, Kubovčík.
DUKLA: Němec - Kubát, Buraľ, Lenďák, Vorobel, Šeliga, Kobeľa - Kmiť, Šechný, Drotár - Opatovský, Palovčík, Kubiš - Čížek, Majerník, Hinďoš - Stríž, Banovský.