Iuventa v odvete s vysokým víťazstvom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v odvetnom stretnutí druhého kola Pohára EHF nad izraelským klubom Bnei Hertzelyia, po sobotňajšom triumfe v pomere 40:28 bola nedeľňajšia odveta jednoznačnejšia, keďže Zemplínčanky vyhrali 41:17 (17:12). Zverenky trénera Jána Packu budú mať v nasledujúcich troch týždňoch súťažné voľno, ktoré vyplní reprezentačná prestávka. Po nej bude Chemkostav aréna dejiskom šlágra jesennej časti WHIL, v ktorom vo štvrtok 31. októbra 2013 už o 16.45 hod. pred televíznymi kamerami Slovak Sport TV privíta DHK Baník Most.

V odvetnom stretnutí druhého kola Pohára EHF opäť dominovala tentoraz už podľa zápisu domáca michalovská Iuventy. Na jej vysoké víťazstvo to však v prvom polčase vôbec nevyzeralo. Michalovčanky začali výborne a po góle Hoňákovej vyhrávali v 10. minúte 7:2. Následne sa síce hostkám podarilo znížiť na 7:4, no po presných zásahoch Horňákovej a následne Rebičovej v 18. minúte viedli Packové zverenky o šesť gólov 11:6 a tréner Bnei Hertzelyia si zobral oddychový čas. Trehubová hneď po ňom upravila vedenie Iuventy na 12:7, no potom sa dostali k slovu aj hráčky izraelského tímu. Tie od stavu 13:7 zaznamenali päť gólov v rade a po presnom zásahu Levinkindovej bol v 26. minúte rozdiel v skóre iba jednogólový – 13:12. Našťastie, Iuventa sa rýchlo spamätala. Troma gólmi Trehubovej a jedným presným zásahom Szöllösiovej natiahla svoje polčasové vedenie na päť gólov – 17:12.

V druhom dejstve sa už hralo podľa nôt aktuálneho slovenského majstra. V 34. minúte dávala Trehubová na 20:12 a o štyri minúty neskôr Szöllösiová zvýšila vedenie Iuventy na 24:15. S chuťou hrajúce domáce hráčky valcovali súpera aj naďalej. Po góle Horňákovej v 42. minúte bol rozdiel v skóre už desaťgólový (26:16) a keď sa michalovská pivotka strelecky presadila aj o niekoľko desiatok sekúnd neskôr, za stavu 28:16 si lavička Bnei Hertzelyie opäť zobrala oddychový čas. Ani ten však už gólový stroj Iuventy nezastavil. Tá totiž od oddychového času zaznamenala šesť gólov v rade a po presnej strele Trehubovej viedli jej hráčky v 52. minúte 34:16. Dlhočiznú šesťnásťminútovku bez streleného gólu ukončila až v 53. minúte hosťujúca Levinkindová (34:17). Aj v ďalších minútach pokračoval strelecký koncert domácej Iuventy a ostávala už iba otázka, či sa jej podarí podobne, ako v sobotu streliť štyridsať gólov. Táto otázka bola zodpovedaná v poslednej minúte zápasu, kedy Kovaličková zvýšila na 40:17. Michalovská pivotka pridala v záverečných sekundách ešte jeden gól, ktorým stanovila na konečných 41:17 a Iuventa tak hravo postúpila do tretieho kola Pohára EHF.

Michalovce - Hertzelyia 41:17 (17:12)

Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Thomassen a Schmack (obaja Belgicko) - 500 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Gubiková, Medveďová - Kiridžić 3, Holešová, Piskayová 2, Marković 2, Szollosiová 5, Rebičová 5, Habánková, Horňáková 7, Nagyová 3, Wollingerová 1, Olšovská, Trehubová 10/2, Kovaličková 3.

BNEI: Sharona, Ezrahi - Epelboim 1, Meshluan 1, Bertaut 2, Cohen, Amir, Ben Itzhak, Levinkind 2, Banczik 2, Goldman, Vakrat 9/3.

Uverejnené: 13.10.2013 17:38:00