Juniorky Iuventy rozdrvili Trenčín

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatkovej predohrávke piateho kola doma nad Trenčínom vysoko 34:17 (17:5) a pripísali si na konto štvrté víťazstvo za sebou. Zverenky trénera Františka Urbana sa v nasledujúcom kole predstavia na palubovke Serede, tento súboj je na programe v nedeľu 20.októbra 2013 o 18.00 hod.

Juniorky michalovskej Iuventy odohrali jeden z ľahších zápasov. Trenčín im totiž kládol odpor akurát v úvodných minútach, kedy bol stav vyrovnaný 2:2. Iuventa následne kontrovala dvoma presnými zásahmi Kovaličkovej a Nagyovej, a za stavu 6:2 si v 7. minúte hosťujúca trénerka Zdenka Rajnohová zobrala oddychový čas. Ani ten však rozbehnutú Iuventa nezastavil. Zverenky trénera Františka Urbana dobre bránili a z obrany vyrážali do rýchlych protiútok, ktoré zväčša presne zakončovali. Po jednom z nich viedli v 13. minúte presným zásahom Holešovej rozdielom desiatich gólov (13:3). Do konca prvého polčasu narástlo ich vedenia na trinásť gólov, keď Kocanová premenenou sedmičkou stanovila polčasové skóre na 18:5.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky síce aj vinou toho, že tréner Urban prestriedal, nezachytili jeho úvod a súperovi dovolili troma gólmi znížiť na 18:8, no potom to už bola obvyklá pesnička. Skóre opäť začalo narastať v ich prospech, o čo sa najväčšou mierou pričinila Holešová, ktorá Trenčínu nasúkala deväť gólov. Po jej presnej strele viedli Zemplínčanky v 56. minúte 30:13. Svoj náskok do konca zápasu ešte zvýšili, a tak mohol byť tréner Urban po sedemnásťgólovom víťazstve 34:17 absolútne spokojný.

Michalovce jun. - Trenčín 34:17 (17:5)

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Milan Harman a Marián Harman - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Zykova, Medveďová - I. Kocanová 1/1, Dziurová, Piskayová 1, Kniežová 2, Kovaličková 4, Tabaková, Nagyová 2, Habánková 6/2, Ščerbáková 3, M. Holešová 9, Olšovská 6/1, Chorovská, Lešková.

HK ŠTART: Rehušová - Milanová, Žitňanová, Chrastinová, Micheľová 8/2, Rebrošová, Lipčáková 1, Lapšová 4/1, Matejková 2, Španihelová 2.

Uverejnené: 11.10.2013 16:41:07