Starší dorastenci MFK Zemplín podľahli Žiline

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce odohrali v utorok popoludní na domácom ihrisku predohrávaný duel 11. kola Dôvera prvej ligy proti Žiline. Súperovi spod Dubňa, ktorý je lídrom tabuľky, podľahli najtesnejším rozdielom 1:2 (0:1) a zaznamenali tak tretiu prehru za sebou. Najbližšie stretnutie odohrajú Michalovčania už v sobotu 5. októbra. Opäť nastúpia na vlastnej pôde, keď o 11. hodine privítajú Trenčín.

Žilinčania pricestovali do metropoly Zemplína aj so štyrmi reprezentantmi do 17 rokov, ktorí na budúci týždeň odcestujú na majstrovstvá sveta svojej kategórie do Spojených Arabských Emirátov, a svojou hrou potvrdili, že právom im patrí líderská pozícia v súťaži. V úvode pohrozil dvoma streleckými pokusmi nebezpečný Čmelík, najprv však vypálil vedľa, potom si s jeho pokusom poradil brankár Holienčin. V 24. minúte sa po priamom kope Leška do veľkej šance dostal domáci Šimko, ale jeho hlavičku vytlačil gólman Bajza na rohový kop. O tri minúty nato prihral hosťujúci Čmelík Klačanskému a ten otvoril skóre duelu - 0:1. V úvode druhého polčasu zvýšili Šošoni svoj náskok, po pravej strane unikol Čmelík a preloboval Holienčina. Dobrú príležitosť na strelenie kontaktného gólu mal potom Leško, ktorý však ľavačkou vystrelil tesne vedľa. Zhruba štvrťhodinu pred koncom sa podarilo znížiť Koscelníkovi, ktorý sa presadil po akcii striedajúceho Kolesára - 1:2. Žilina však už vedenie nepustila z rúk a doviedla zápas do víťazného konca.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 73. M. Koscelník - 27. Klačanský, 51. Čmelík

MFK ZEMPLÍN: Holienčín - Ďurik, J. Šimko, D. Horňák, Šimčák (43. Havrila) - M. Koscelník, Grič - T. Vožný (63. L. Tóth), Turik, Micovčák (68. T. Kolesár) - A. Leško

Zdroj: mfkzemplin

Uverejnené: 01.10.2013 18:54:30