Iuventa po obrovskej dráme prehrala v Šali

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v štvrtom kole slovensko - česko súťaže WHIL na palubovke Dusla Šaľa 25:26, hoci po prvom polčase ešte viedli 14:13. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie v piatom kole stretnutú v sobotu 5. októbra 2013 o 17.30 Zlín. Následne ich v stredu 9. októbra o 18.00 hod. čaká predohrávka 6. kola v Písku a potom už budú nasledovať domáce vystúpenia v Pohári EHF proti izraelskému Bnei Hertzelyia.

Prvý polčas súboja momentálne dvoch najlepších slovenských družstiev priniesol kvalitnú hádzanú s veľa strelenými gólmi, ale aj viacerými vylúčeniami či technickými chybami. Iuventa nastúpila na toto stretnutie nielen bez dlhodobo zranených Geričovej a Tobiašovej, ale aj brankárky Petrócziovej. Skóre zápasu otvoril presnou strelou domáca Veselková, na ktorej gól odpovedala v tretej minúte rovnakou mincou Markovičová. Následne sa zneškodnenou sedmičkou Szarkovej prezentovala Medveďová, no ani to Zemplínčankám nepomohlo, keďže Duslo sa po dvoch góloch kridelníčky Bizíkovej dostalo v 9. minúte do dvojgólového vedenia 6:4. Iuventa však odpovedala šnúrou štyroch gólov a po presnom zásahu v prvom polčase najlepšej hráčky na palubovke Tanji Kiridžičovej vyhrávala v 17. minúte 8:6. S týmto stavom sa ale Duslo nezmierilo. Po góle Bizíkovej bolo totiž v 21. minúte  vyrovnané (9:9). Následne prišli chvíle brankárky Medveďovej, ktorá sa prezentovala viacerými dobrými zákrokmi (v prvom polčase zlikvidovala mimo iného aj dve sedmičky domácich) a hlavne jej zásluhou či presnej mušky Rebičovej vyhrávali v 25. minúte Michalovčanky opäť o dva góly (10:12). V záverečných minútach sa ale zobudila aj kanonierka Dusla Simona Szakrová a po jej dvoch presných zásahoch bolo opäť vyrovnané (12:12). Iuventa sa v záverečných sekundách zase ujala dvojgólového vedenia (12:14), no záverečné sekundy zverenky trénera Packu nezvládli. Pri dvojgólovom vedení mali totiž k dispozícii loptu, no Rebičová zbŕklo zakončila, čím umožnila rýchly protiútok domácich, ktorým Demajová znížila na polčasových 13:14.

Úvodné slovo v prvom polčase síce patrilo domácej Demajovej (14:14), no už o niekoľko desiatok sekúnd viedla Iuventa zásluhou Horňákovej  zase o dva góly - 14:16. Dvojgólové vedenie si Michalovčanky udržiavali aj v 37. minúte, kedy bol po premenenej sedmičke Trehubovej stav 15:17 a tréner Dusla Rudolf Petrikovič si zobral oddychový čas. Duslo odpovedalo väčšinou gólmi kanonierky Szarkovej a po jej dvoch presných zásahoch bolo v 45. minúte vyrovnané 19:19. Rebičová následne poslala Iuventa zase do vedenia (19:20) a svojím gólom tak vyhnala z brány Dusla Adrianu Grandtnerovú. Ani jej náhradníčka Oleksandra Krebsová však nezabránila premenenej sedmičke Trehubovej, po ktorej góle v 49. minúte vyhrávala Iuventa opäť o dva góly – 19:21. Demajová v 52. minúte zdvihla pri vylúčení Rebičovej zástavu domácich (21:22) a po ďalšej úspešnej sedmičke Szarkovej bolo opäť vyrovnané - 22:22. Iuventu síce ešte v 55. minúte poslala do vedenia Markovičová (23:24), no to bolo poslednýkrát, čo Michalovčanky na horúcej pôde viedli. Záverečné minúty totiž vyšli lepšie domácemu Duslu. To sa po góle Szarkovej ujalo vedenia (25:24), no na jej presný zásah odpovedala tri minúty pred koncom Szollosiová (25:25). Následne sa zneškodnenou sedmičkou Szarkovej uviedla Adriana Medveďová. Iuventa však v útoku stratila loptu a po faule na Súkenniková rozhodcovia na začiatku záverečnej minúty opäť odpískali pokutový hod v prospech Šale. Ten premenila Demajová a keď v záverečných sekundách minula bránu domácich strela z ruky Wollingerovej, z tesného víťazstvá 26:25 sa radovalo domáce Duslo.

Šaľa - Michalovce 26:25 (13:14)

Pok. hody: 11/8 - 7/5, vylúčené: 5 - 9. ČK: 0 - 1 (58. Rebičová za tri vylúčenia). Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula -  550 divákov.

DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová, Trochtová 1, Klučková, Bíziková 5, Kováčová, Pócsiková, Demajová 6/1, Daraszová, Tulipánová, Szarková 10/6, Súkenníková 1, Sláviková, Veselková 3/1.

IUVENTA: Čičáková, Medveďová - Kiridžič 5, M. Holešová, Piskayová, Markovič 5, Szöllösiová 1, Rebičová 5, Habánková, Horňáková 4, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 5/5, Kovaličková.