Iuventa v šlágri porazila pražskú Slaviu

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri tretieho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad lídrom tabuľky Slaviou Praha rozdielom šiestich gólov 34:28 (17:16). Vo WHIL teraz nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka, po ktorej sa zverenky trénera Jána Packu predstavia v rámci štvrtého kola na pôde Dusla Šaľa. Tento slovenský šláger je na programe v sobotu 28. septembra 2013 o 18.00 hod.

Šláger tretieho kola priniesol výbornú hádzanú z obidvoch strán. Úvod zápasu patril hosťujúcej Slavii, ktorá po premenenej sedmičke Keclíkovej viedla v 5. minúte 4:2. Iuventa však zapla na vyššie obrátky, čoho dôsledkom bolo v 9. minúte vyrovnanie stavu z ruky Horňákovej (5:5). Následne sa presadila z rýchleho brejku Kiridžičová a Zemplínčanky po prvýkrát v stretnutí viedli – 6:5. Slavistkám sa ale rozchytala Satrapová a hlavne vďaka jej zákrokom sa hostky ujali v 14. minúte vedenia 8:7. Už o dve minúty však Iuventa po góle Rebičovej opäť vyhrávala (9:8) a po jej ďalšom presnom zásahu v 20. minúte viedla Iuventa po prvýkrát viac ako o jeden gól (11:9). O tri minúty neskôr bol však po góle Kutlvašrovej stav opäť vyrovnaný (12:12) a tréner Iuventy Ján Packa zareagoval na priebeh stretnutia oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže po dvoch góloch Rebičovej v rade sa ujali v 28. minúte trojgólového vedenia – 16:13. Úplný záver ale patril „zošívaným“. Tie dvoma gólmi znížili polčasové skóre na minimálne rozdiel – 17:16.

V úvode druhého dejstva dominovali obrany s brankárkami nad útokmi, a tak nečudo, že jeho prvý gól dosiahla až v 36. minúte Jonášová, ktorá vyrovnala na 17:17. Iuventa však následnú štvorminútovka vyhrala 4:1 a po góle Trehubovej viedli Packove zverenky opäť trojgólovým rozdielom 21:18. Dramatický zápas pokračoval ďalej. Hostky sa totiž nevzdávali a po presnom zásahu Kutlvašrovej v 42. minúte prehrávali už iba o jeden gól – 22:21. Iuventa opäť zapla na vyššie obrátky a po góle Trehubovej bol stav 25:22, a tréner Slavie Tomáš Hlavatý si zobral oddychový čas. Hneď po ňom sa presadili po rýchlych brejkoch Trehubová s Horňákovou a po ich presných zásahoch viedli Michalovčanky už o päť gólov (27:22). Viacgólové vedenie si udržiavala Iuventa aj v ďalších minútach. Po góle Trehubovej vyhrávala v 52. minúte 30:24 a tréner Slavie Praha Tomáš Hlavatý opäť zareagoval oddychovým časom. Ani tento mu však už platný nič nebol. Michalovčanky totiž naďalej kontrolovali priebeh zápasu a hostkám sa už nedovolili do neho vrátiť. Zaslúžene si tak pripísali na svoje konto aj tretie ligové víťazstvo a so šiestimi bodmi sú momentálne na čele tabuľky. Hostky sa však prezentovali veľmi dobrým dojmom a šesťgólová prehra 28:34 je pre nich vzhľadom na priebeh zápasu príliš  krutá.

Michalovce - Praha 34:18 (17:16)

Pok. hody: 0 - 4/3, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 900 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Medveďová - Kiridžič 5, Piskayová, Markovič 6, Szöllösiová 5, Rebičová 5, Vargová, Horňáková 6, Nagyová, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 7, Kovaličková.

DHC SLAVIA: Kudláčková, Satrapová, Sedláčková - Janoušková 1, Knedlíková 6, Chmelářová, Rezlerová, Jonášová 2, Jačková 2, H. Kutlvašrová 8, Vélová, Selucká 1, Jedličková, Keclíková 5/3, Stellnerová 3.

Uverejnené: 14.09.2013 18:44:44