Iuventa po dráme zdolala Lublin a má skalp účastníka Ligy majstrov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na 20. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču nad poľským Lublinom tesne 30:29, vďaka čomu si pripísali skalp priameho účastníka hlavnej fázy Ligy majstrov! Memoriál pokračuje ďalším súbojom dnes, keď sa o 19.00 hod. začne duel Hypo Niederosterreich Viedeň - Baia Mare. Iuventa má na programe ďalší zápas v sobotu o 18.30 hod. proti slávnemu Hypu Niederosterreich.

Úvod druhého zápasu dvadsiateho ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču patril 16- násobného majstrovi Poľska Lublinu. Ten po dvoch góloch Malekovej viedol v 3. minúte 2:0. Prvý gól michalovských hádzanárok dosiahla v 5. minúte Horňáková (1:2), medzitým Trehubová dvakrát trafila zo sedmičky spojnicu poľskej brány. Michalovčankám sa prvýkrát podarilo vyrovnať v desiatej minúte, keď Rebičová presnou strelou zrovnala stav na 4:4. Hráčky Lublinu boli ale naďalej krok pred Iuventou a po presnom zásahu Majerekovej v 19. minúte viedli 10:7, a tréner Iuventy Ján Packa si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže už o päť minút Trehubová znižila na najtesnejší rozdiel 10:11 a po karte s oddychovým časom siahol aj tréner Lublina. Hneď po time-oute sa Trehubovej podarilo vyrovnať (11:11) a začínalo sa opäť odznova. Hostky síce v poslednej minúte viedli o jeden gól (14:13), no Horňakovej sa tridsať sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať na polčasových 14:14.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktoré zásluhou dvoch presných striel Horňakovej išli do dvojgólového vedenia (16:14). To im ale dlho nevydržalo, pretože hostky kontrovali troma gólmi v rade a zásluhou presnej trefy Malekovej viedli v 34. minúte – 17:16. Následne sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. V 38. minúte Markovičová poslala Iuventu do vedenia (19:18), no už o tri minúty neskôr jej spoluhráčka Kiridžičová vyrovnala na 20:20. Od toho momentu hostky dosiahli tri góly v rade a v 45. minúte vyhrávali 20:23. Tréner Packa ale urobil zmenu v bráne, keď Petrócziovú vymenila Medveďová a aj vďaka jej zákrokom sa podarilo Michalovčankám v 55. minúte gólom Horňakovej vyrovnať (27:27). Následne Kiridžičová poslala Iuventu do vedenia a po jej ďalšom góle už Packové zverenky tri minúty pred koncom viedli 29:27. Následne sa gólom uviedla aj Wollingerová (30:27) a zdalo sa, že Iuventa dokráča k svojmu prvému víťazstvu na turnaji. Hostkám sa síce dvoma gólmi podarilo znížiť, no Iuventa v poslednej minúte zubami – nechtami po výbornom zákroku Medveďovej ubránila jednogólové víťazstvo a môže sa tak tešiť zo skalpu účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov.

Michalovce - Lublin 30:29 (14:14)

Pok. hody: 5/3 - 5/3, vylúčené: 2 - 6, navyše ČK: 48. Malek (Lublin, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 650 divákov.

IUVENTA: Petrócziová, Medveďová - Markovičová 4/2, Kiridžičová 6/1, R. Vargová, Szollosiová 4, Kovaličková, Rebičová 3, M. Holešová, Horňáková 7, Rečevičová, Wollingerová 1, Trehubova 5.

MKS: Dzhukeva, Gawlik, Baranowska - Konsur 1, Danielczuk, Malek 5/2, Rola 1, Majerek 6, Gega 4, Wojdat 1, Kozimur, Nestsiaruk 5, Skrzyniarz, Syncerz, Wojtas 3/1, Szarawaga 3.