Víťazom Michalovce Cup 2013 sa stal Kamil Čapkovič

Finálovou dvojhrou v nedeľu predpoludním vyvrcholil mužský tenisový turnaj v kategórii ITF Futures s dotáciou 10.000 dolárov Michalovce Cup 2013. Do finále sa dostali dvaja slovenskí tenisti. Prvý nasadený Kamil Čapkovič a šestka pavúka Juraj Masár. Viac sa darilo rodenému Michalovčanovi Čapkovičovi, ktorý svojho súpera zdolal po viac ako dvoch hodinách 6:4, 3:6, 6:3.

Dvojhra - finále:
Kamil Čapkovič (SR-1) - Juraj Masár (SR-6) 6:4, 3:6, 6:3

Finálový duel priniesol tenis výbornej úrovne. V horúcom počasí si obaja aktéri stretnutia v prvom sete držali svoje podania až do šiestej hry, kedy sa Masárovi podarilo prelomiť Čapkovičovo podanie a ujal sa vedenia 4:2. Nasadená jednotka ale ihneď odpovedala rebrejkom a potom, čo následne rodený Michalovčan Čapkovič vyhral aj ďalšie tri hry v rade, vyhral prvý set 6:4. Začiatok druhého dejstva mu ale nevyšiel. V druhom geme mu Masár opäť prelomil podanie a keď vzápätí vyhral aj to svoje, rýchlo viedol 3:0. Tento náskok si udržiaval až do konca druhého dejtva, ktoré zaslúžene dotiahol do víťazného konca - 6:3. Aj tretí set priniesol tenis dobrej úrovne. Obaja aktéri začali opatrne a až do ôsmej hry si držali svoje podanie. V nej najskôr Čapkovič nevyužil vedenie 40:0 pri Masárovom podaní, no vzápätí mu už piaty brejkbal v tejto hre neušiel a dostal sa do vedenia 5:3. Pri svojom podaní následne využil štvrtý brejbal a po víťazstve 6:3 v rozhodujúcom sete sa mohol tešiť zo svojho trinásteho turnajového triumfu v tenisovom kolotoči.

Uverejnené: 28.07.2013 14:45:37