HC winLand s Hlohovcom neuspel

Hádzanári HC winLand v semifinálovom stretnutí záverečného turnaja Final - Four v Prešove napokon neuspeli. Po základnej časti tretí tím tabuľky totiž podľahol druhému HC Sporta Hlohovec hladko 21:33 (10:16) a do finále tak postúpil ich súper, ktorého nezdolali v tejto sezóne ani na piaty pokus. Výhra Tatrana Prešov 37:33 nad Považskou Bystricou v druhom semifinálovom stretnutí ale rozhodla o tom, že hráči winLandu si domov odvážajú bronzové medaily za celkové tretie miesto. O majstrovi Slovenska sa rozhodne vo finálovom súboji, kde si zmerajú sily domáci Tatran a premožiteľ winLandu Hlohovec.

Michalovský winLand začal prvé semifinálové stretnutie Final - Four lepšie. Skóre síce otvoril hráč Sporty Holdoš, no v 7. minúte po presnom zásahu kanoniera Sadového viedli zverenci trénera Ľuboša Hudáka 4:2. Hlohovčania ale kontrovali štyrmi gólmi v rade a udali tak smer zápasu. Ich náskok postupne narastal a v 22. minúte po presnej strele Dudáša viedli rozdielom štyroch gólov (11:7). V závere prvého dejstva ich vedenie ešte narástlo. V 27. minúte Jurka upravil už na 16:9. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo najlepšiemu strelcovi základnej časti Hruščákovy, ktorý stanovil polčasové resumé na 16:10.

V úvode druhého polčasu sa síce presadil Sadovij (16:11), no na druhopolčasový obrat nezostávali winLandu fyzické a pravdepodobne ani psychické sily. Hráči Sporty v pohode kontrolovali priebeh hry a v 41. minúte po góle Zaťka viedli už rozdielom desiatich gólov (24:14). O prvom finalistovi Final - Four tak bolo rozhodnuté. Hlohovčania si totiž desaťgólové vedenie ustrážili až do samotného záveru. Michalovčania ale neodchádzajú z Prešova s prázdnymi rukami. Výhra domáceho Tatrana 37:33 (22:16) nad Považskou Bystricou totiž znamenalo to, že hráči winLandu skončia na konečnom treťom mieste a odnášajú si tak historickú bronzovú medailu. Pri problémoch, ktoré ich celú  sezónu kvárili, je to obrovský úspech a sezónu tak pokojne môžu končiť s hlavami hore.

HC Sporta Hlohovec - HC winLand Michalovce 33:21 (16:10)

Hlohovec postúpil do finále Final Four

Pok. hody: 4/4 - 5/3, vylúčení: 7 - 5, ČK: Laho - Petrov (obaja za hrubý faul), rozhodovali: Oťapka a Sivák, 452 divákov

Sporta: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazúr 4, Takáč, Laho 2, Holdoš 3, Jurka 3, Miženko, Ďuriš 7, Janíček, Hepner, S. Mažár 2, F. Zaťko 9/4, Dudáš 2, Tallo 1.

Hc winLand: Bumbera, Popčák, Olejár - Kučer 3, Regenda, Frajkor, Sadovyi 4, Kocák 2, Kohút, Hruščák 7/3, Petrov 1, Tibulevyč 2, Géci 2.

Druhé semifinále

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 37:33 (22:16)

Prešov postúpil do finále Final Four

Najviac gólov: Rábek 7, Krištopans a Pejovič po 6 - Zdráhala 16/6, Marián Gardian 4, Vallo, M. Kozák a Kostelanský po 3

Pok. hody: 1/1 - 7/6, vylúčení: 7 - 4, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 1536 divákov