Futbalisti MFK Zemplín sa rozlúčili výhrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v poslednom 33. kole II. futbalovej ligy na domácej pôde nad družstvom FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (1:0). O oba góly sa postaral útočník MFK Michal Hamuľák. Táto výhra rozhodla o tom, že Michalovčania skončia v konečnej tabuľke so ziskom 43 bodov na piatom mieste.

Michalovskí futbalisti podali vo svojej rozlúčkou s nepodarenou sezónou solídny výkon. Od úvodu stretnutia držali opraty zápasu vo svojich rukách. Na rozdiel od minulých stretnutí pretavili už svoju prvú gólovú šancu na strelený gól. V 9. minúte sa cez obranu hostí predral Hamuľák a krížnou strelou otvoril skóre - 1:0. Ďalšie šance MFK však zostali v prvom polčase nepremenené. Najskôr si brankár hostí Pentek poradil so strelou Juanpeho, potom svoje streleckú príležitosť nepremenil ani Janočko a v závere bol v pernamencii opäť brankár hostí, ktorý musel spod brvna vytesniť nebezpečný center Vanáka. Náskok domácich mohol poistiť v samom závere prvého polčasu aj kapitán Božok, ten však tesne minul strieľaný center Kuncu.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hoci niekoľkokrát podkúrili aj hostia. Tí mohli vyrovnať Marušinovou hlavičkou, Jenčo však ostal pozorný. Udrelo tak na druhej strane. V 61. minúte Smrek krásne vysunul Hamuľáka, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci súpera a pohodlne zakončil – 2:0. Michalovský útočník mohol dosiahnuť aj hetrik, jeho strela o niekoľko minút neskôr si ale cestu do siete nenašla. A keď sa neujala ani šanca hosťujúceho Cvejič, mohli sa Michalovčania tešiť nielen z pohodlného víťazstva, ale aj z konečného umiestnenie v prvej šestke. To nakoniec neušlo ani hosťom, ktorí v konečnej tabuľke obsadili šieste miesto.

MFK Zemplín Michalovce - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (1:0)

Góly: 10. a 61. M. Hamuľak

Rozhodoval: Jurenka - 1 138 divákov

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Korijkov, T. Sedlák, Smrek, M. Vanák - Podhorin, V. Janočko (83. A. Leško), Božok - D. Kunca, M. Hamuľak (77. P. Jurčo), Juanpe (58. Gamkrelidze)

FC ŠTK 1914: J. Pentek - P. Vaško, Javorina, Pončák, Savič – Mezovský, Čemba, Marušin, A. Urban (50. Cvejič), Cmarko – Ležaič