Mladšie dorastenky Iuventy s výhrou, staršie s prehrou

Zápasmi posledného kola pokračovali hádzanárske ligy mladších aj starších dorasteniek. Tímy Iuventy Michalovce sa predstavili na domácej pôde, keď privítali celky Bytče. Viac sa darilo mladším dorastenkám, ktoré svoje súperky zdolali 31:28 (16:13) a v tabuľke tak skončili na zemiakovej štvrtej pozícii. Menej sa darilo starším dorastenkám. Tie hosťujúcemu MHK podľahli gólom z deväťmetrového hodu po čase 30:31 (16:15).

Staršie dorastenky

Zápas starších dorasteniek priniesol napínavú hádzanú od prvej do poslednej minúty. Vo väčšine prvého polčasu bola vo vedení hosťujúca Bytča. Tá v 11. minúte po presnom zásahu Šichmanovej vyhrávala 6:3. Zakrátko však Olšovská dvoma gólmi zatrúbila do útoku a zdalo sa, že michalovská Iuventa sa rozbehne. Zastavili ju však vylúčenia, ktoré hostky využili na štvorgólové vedenie, keď v 20. minúte vyhrávali 11:7. Posledná desaťminútovka ale vyšla oveľa lepšie Iuvente, ktorej sa podarilo v 25. minúte po presnom zásahu Nagyovej vyrovnať na 12:12. Následne sa hostky opäť nadýchli a dvoma gólmi strhli vedenie na svoju stranu (12:14). Iuventa ale v záverečných troch minútach prvého dejstva štyrmi gólmi otočila priebeh a v 30. minúte viedla po góle Holešovej 16:14. Záverečné slovo patrilo hosťujúcej Kostelnej, ktorá premeneným pokutovým hodom znížila na polčasových 16:15.

Zemplínčankám vyšiel aj úvod druhého dejstva, keď v 33. minúte vyhrávali po góle Holešovej 19:15 a zdalo sa tak, že zápas posledného kola dovedú do víťazného konca. Hostky sa však „otrepali“ a už o niekoľko minút boli vo vedení, keď Kostelná naklonila misky váh na ich stranu (21:22). Od tohto momentu bola Bytča vo vedení, ktoré nepustila až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Trénerka domácich Marianna Nemčíková chcela hosťujúce ťaženie zastaviť oddychovým časom, ten však nepriniesol želaný efekt. V 55. minúte už viedli hráčky MHK o tri góly (27:30), no Iuvente sa dvoma gólmi Tabakovej a jednom Holešovej podarilo na začiatku záverečnej minúty vyrovnať. O konečnom víťazstve hostí rozhodla kanonierka Kostelná, ktorá z deviatky po uplynutí času prestrelila blok domácich a lopta z jej ruky nakoniec skončila v sieti - 30:31.

Michalovce - Bytča 30:31 (16:15)

Pok. hody: 4/3 - 7/6, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, S. Kolesárová, Kuščová - V. Kišiková, Habánková 1, Ujhelyová 1, Dziurová, Chorovská, Fuleková 5, Tabaková 2, Nagyová 5, Šimková, M. Holešová 3, Kocanová, Olšovská 7/3, Feňovčíková 6.

MHK: L. Janešíková, Mičienková - Lapšová 1, Hanulíková, Vaninová 4, Holincová, Záhumenská, Micheľová 2, Šichmanová 7, Kostelná 14/6, Gajdošíková 1, Ballayová 2.

Mladšie dorastenky

Posledný zápas mladších dorasteniek priniesol kvalitnú hádzanú, o ktorú sa pričinili obidve strany. Úvod vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá sa na konci 9. minúty ujala po góle Leškovej trojgólového vedenia (6:3). Hosťujúce hráčky sa však nevzdávali a v 20. minúte po premenenej sedmičke Gajdošíkovej znížili na rozdiel jedného gólu - 10:9. Na tento stav zareagovala lavička domácich oddychovým časom. Ten Michalovčankám zjavne pomohol, keďže po presnom zásahu Šimkovej v 27. minúte viedli o štyri góly (14:10) a aj tréner hostí Jozef Hanták siahol po oddychovom čase. Jeho zverenkám sa síce podarilo znížiť v závere na rozdiel dvoch gólov (15:13), no posledné slovo patrilo domácej Barátovej, ktorá z pokutového hodu upravila polčasové skóre na 16:13.

Aj v druhom polčase sa hrala na dorastenecké pomery kvalitná hádzaná. Hostky ukrajovali z náskoku Iuventy a v 42. minúte sa im po góle strelecky aktívnej Gajdošíkovej (v stretnutí dosiahla sedemnásť gólov) podarilo vyrovnať na 20:20. Michalovčanky išli vzápätí do dvojgólového vedenia (22:20), no hostkám sa podarilo v 47. minúte opäť po góle Gajdošíkovej vyrovnať - 22:22. Zverenky trénera Daniša sa však silou – mocou chceli so sezónou rozlúčiť výhrou a v 50. minúte po presnom zásahu Ščerbákovej opäť viedli dvojgólovým rozdielom (24:22). Hostkám sa však podarilo dvakrát zmazať dvojgólové manko, keď najskôr vyrovnali z 24:22 na 24:24 a potom aj v 55. minúte aj z 26:24 na 26:26. Samotný záver ale vyšiel lepšie Iuvente, ktorá nakoniec zaslúžene vyhrala 31:28.

Michalovce - Bytča 31:28 (16:13)

Pok. hody: 4/3 - 9/9, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 7, Lešková 2, Chorovská 3, Ščerbáková 1, Michalková, Kniežová 9, Filipová, Šimková 8/1, Soročinová, Danková, Mašlanková, Etfleischová.

MHK: Maňová, Furgaláková, D. Mičienková - Kmošenová 1, Pastorková 2, Holincová 3, Hanulíková 2, Gajdošíková 17/9, Bačíkovská 3, Vozáriková, Pistovčáková, K. Mičienková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 25.05.2013 18:58:11