Víťazom Podvihorlatského maratónu Keňan Bernard Tallam

Tradične 1. mája na sviatok práce sa v Michalovciach uskutočnili už 29. ročník Podvihorlatského maratónu a 11. ročník Michalovského maratónu. Paralélne s týmito bežeckými súťažami sa uskutočnili aj preteky in - line korčuliarov, ktoré napísali už svoju ôsmu kapitolu. Víťazom XXIX. ročníka Podvihorlatského maratónu sa stal Keňan Bernard Tallan, ktorý zvíťazil časom 2 hodiny 44 minút a 33 sekúnd, pred víťazom minuloročného ročníka ukrajincom Anatolijom Malim. Tallan sa stal historicky prvým černošským pretekárom na tomto maratóne, ktorý hneď aj vyhral. Už od úvodu si vypracoval viacminútový náskok a ten mu stačil až do konca trate. Najvyššie umiestnením Michalovčanom bol už tradične Vladimír Hirjak, ktorý obsadil 16. miesto. Víťazom polmaratónu sa stal košičan Erik Repák, ktorý prešiel polovičnú trať za 1 hodinu 13 minút a 27 sekúnd. Striebornú medailu si vybehal ukrajinec Ivanov a tretí skončil Erik Onofrej z Košíc. Prvenstvo v súťaži in - line korčuliarov si podobne, ako minulý rok, vybojoval Poliak Róbert Kustra, ktorý triumfoval pred Michalom Slottom zo Žiliny a košičanom Kristiánom Terebešim.