Iuventa rozprášila pražskú Sláviu

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 25. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad Slaviou Praha rozdielom siedmich gólov 34:27 (19:10). Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban čaká v rámci základnej časti WHIL ešte záverečné stretnutie 26. kola, v ktorom sa o týždeň v sobotu 6. apríla 2013 o 18.00 hod. stretnú s Jindřichovým Hradcom. Hneď o týždeň už nasledujú úvodné dva semifinálové duely národného play-off, v ktorých sa Iuventa Michalovce stretne do tretice s rovnakým súperom - ŠKP Piccard Senec.

Michalovské hádzanárky od začiatku ukázali, kto bude udávať tempo zápasu. Od úvodných sekúnd výborne bránili a podržala ich aj brankárka Gubiková. Navyše postupne premieňali svoje strelecké príležitosti a tak nečudo, že v 8. minúte po góle Trehubovej viedli 6:0. Slavistkám nepomohol ani oddychový čas. Ako prvá sa zo „zošívaných“ do čierneho trafila až v 8. minúte Hana Kutlvašrová (6:1). Následne sa strelecky presadila aj Jonášová (6:2), no v trinástej minúte po dvoch góloch Szollosiovej a jednom Geričovej domáce hráčky viedli osemgólovým rozdielom 10:2. Michalovčanky aj naďalej pokračovali v zodpovednej hre a v 26. minúte po presnom zásahu Horňakovej vyhrávali nad štvrtým tímom tabuľky už o jedenásť gólov (16:5). V samom závere prvého dejstva sa hostkám podarilo troma gólmi v rade znížiť (18:10), no posledné slovo v prvom polčase patrilo Trehubovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 19:10.

V druhom polčase už „zošívané“ držali s Iuventou krok viac. Pomohol im k tomu aj výborný úvod, keď dvoma gólmi Keclíkovej a jedným Jačkovej znížili na 19:13. V 40. minúte ale Iuventa opäť viedla o deväť gólov, keď po Geričovej presnom zásahu bol stav 23:14. Následnú päťminútovka však Slavia vyhrala 4:1 a v 45. minúte bol po góle Jonášovej rozdiel v skóre opäť šesťgólový (24:18). Domáce hráčky ani nachvíľu drámu nedopustili. Už o tri minúty neskôr dala Trehubová opäť na deväťgólový rozdiel (28:19). O deväť gólov viedli Michalovčanky ešte aj v 54. minúte (31:22), no potom sa hostky trafili trikrát v rade a za stavu 31:25 v 56. minúte si zobral tréner Packa oddychový čas. Ten jeho zverenky upokojil. Hneď po ňom sa presadila Vinyuková a po ďalšom góle tejto rusky v službách Iuventy bol stav v poslednej minúte 36:26. Záverečné slovo ešte patrilo Keclíkovej, no to nič nezmenilo na tom, že Iuventa si v tomto kalendárnom roku pripísala ďalšiu výhru. Keďže nezaváhal ani momentálny líder WHIL Most, o víťazovi jedenásteho ročníka spoločnej interligy sa rozhodne v poslednom kole.

Michalovce - Praha 34:27 (19:10)

Pok. hody: 5/4 - 6/4, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 1000 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Medveďová - Geričová 3, Piskayová, R. Vargová, Szollosiová 2, Kovaličková, Hollá, Habánková, Horňáková 5, Tobiašová 6/3, Olšovská, Snopová 6, Vinyuková 5, Trehubová 7/1.

SLAVIA:  Kudláčková, Satrapová - Janoušková, Knedlíková, Palasová, Rezlerová, Mouleová 1, K. Černá 4, Jonášová 4/2, Jačková 5/2, H. Kutlvašrová 6, Vélová, Pokorná 1, Jedličková, Keclíková 6.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 30.03.2013 20:14:18