Ženy 1. BKD začali vyraďovaciu časť vysokou výhrou

Počas víkendu odohrali svoje majstrovské zápasy muži aj ženy 1. BKD Michalovce. Obidvaja boli úspešní. Momentálny líder druhej mužskej ligy skupina Východ zvíťazil v zemplínskom derby na pôde Humenného 83:60 a upevnil si tak prvú pozíciu v tabuľke. Muži 1. BKD sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 23. marca o 15.00 privítajú tím Dastet Krompachy. Ženy 1. BKD začali vyraďovaciu časť, v ktorej ich v štvrťfinále play-off čakal Bardejov. S týmto súperom mali Zemplínčanky v tejto sezóne nepriaznivú bilanciu, no tú zahodili za hlavu a tridsaťbodovou výhrou 67:37 sa výrazne priblížili k semifinálovým vodám.

MUŽI

1.BK Humenné - 1.BK D Michalovce 65:83 (20:24, 13:16, 16:19, 16:24)

Strelci: Janošov 22, Mižák 18, V.Mitterpák 15, Bene 8

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Zápasy medzi basketbalistami Humenného a Michaloviec majú vždy punc riadneho zemplínskeho derby a nebolo to ináč ani teraz. Musím povedať, že vôbec nerozhodovalo postavenie družstiev v tabuľke. My sme si objednali autobus, aby mohli ísť na zápas aj niektorí naši skalní diváci, ktorí v tejto sezóne majú radosť z výkonov svojho družstva. Poďme ale k zápasu. Humenčania v prvých troch štvrtinách bojovali o každý bod a hosťom, vedúcemu družstvu tabuľky, nechceli dať nič zadarmo, čomu zodpovedalo aj nasadenie obidvoch tímov. Moji zverenci predsa len pôsobili skúsenejším dojmom ale aj tak po polčase viedli iba o 7 bodov. V obidvoch štvrtinách sa pod košmi presadzovali Janošov s Mižákom, tradične spoľahlivo zahral Holda, pričom zaujímavé chvíle mali aj Bene či V.Mitterpák. Tretia štvrtina sa veľmi od predchádzajúcich svojim priebehom nelíšila, ale hostia dokázali svoj náskok zvýšiť na rozdiel 10 bodov. Posledná štvrtina len potvrdila, že Michalovčania právom vedú tabuľku, keď v priebehu dvoch minút zvýšili svoj náskok na 19 bodov (51:70). Keď následne moji zverenci viacerými košmi zvýšili svoj náskok, domáci úplne rezignovali. To potvrdilo, že Michalovčania sú okrem iných činností, strelecky nebezpeční aj ako kolektív, kde každý dokáže dať kôš podľa danej situácie. Derby ktoré splnilo všetky očakávania, skončilo milým stretnutím obidvoch táborov posedením na káve ...“

ŽENY

1. BKD Michalovce - BKM Bardejov  67:37 (16:6,19:9,8:18,24:4)

Strelci: Jurašková 20, Fiedlerová 13, Regendová 9, Priščáková 8

Tréner Ladislav Janošov: „Keďže sme s Bardejovom prehrali v základnej časti obidva zápasy, miernym favoritom v štvrťfinále play-off bol práve náš súper. My sme si však dali za cieľ po nevydarenej sezóne postúpiť do semifinále, čomu sme sa po prvom zápase výrazne priblížili. Na zápas sme nastúpili v doteraz najkompletnejšom zložení, kedy som mal k dispozícii aj Juraškovú, Fiedlerovú či Lipkovú. Dá sa povedať, že dievčatá splnili svoju úlohu, keď zvíťazili o tridsať bodov, no nebyť zaváhania v tretej štvrtine mohlo byť naše víťazstvo ešte výraznejšie. Dievčatá v prvých dvoch štvrtinách odohrali dobrý zápas a už do polčasu mali dvadsaťbodový náskok. Tretia štvrtina však bola z našej strany katastrofálna. Družstvo úplne vybuchlo a dali sme iba štyri koše. Navyše v tíme hostí sa začala presadzovať Kuhajdíková, ktorá bola v každom doterajšom stretnutí s týmto súperom najväčšou zbraňou Bardejova. Je to hlavne preto, že naše subtílnejšie dievčatá sa nevedia vyrovnať s jej štýlom hry a ona sama nám v tretej štvrtine z celkových osemnástich bodov dala trinásť. Dievčatá ale zabrali v poslednej štvrtine. Túto časť sme vyhrali o dvadsať bodov a do budúcotýždňovej odvety tak ideme so sľubným tridsaťbodovým náskokom, ktorý by nám mohol stačiť.“

Uverejnené: 18.03.2013 09:10:06