Iuventa s pätnástou výhrou v rade

Hádzanárky michalovskej Iuventy uspeli v ďalšom šlágri kola, keď opäť proti jednému z českých favoritov nezaváhali a do tabuľky si pripísali dôležité dva body. Zemplínčanky vyhrali v súboji 23. kola doma nad českým majstrom Sokol Poruba 35:28 (18:17). Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban budú najbližšie v akcii už v piatok 15. marca 2013, kedy sa v rámci 24. kola predstavia na horúcej pôde v Šali. Doma družstvo Iuventy potom uvidíme na Veľkonočnú sobotu 30. marca 2013, keď o 17.30 hod. privítajú v ďalšom zaujímavom súboji privítajú Slaviu Praha.

Prvý polčas priniesol výbornú hádzanú, no s chybami na obidvoch stranách. Iuventa mala raketový štart do stretnutia, keď už v druhej minúte viedla po presných zásahoch Vinyukovej 2:0 a keď vzápätí pridala gól aj Trehubová, zverenky trénera Packu viedli trojgólovým rozdielom (3:0). Až v 5. minúte prestrelila hradby domácich česká reprezentantka Hrbková, no vzápätí kontrovala opäť Vinyuková (4:1). Táto ruská legionárka bola dnes pri chuti a po jej presnom zásahu viedli domáce v 15. minúte 8:4. Keď vzápätí skórovala aj Horňáková (9:4) tréner DHC Sokol Ján Beňadik si vyžiadal oddychový čas. Ani ten však zo začiatku jeho zverenkám nepomohol, pretože v 18. minúte prehrávali po góle Trehubovej už 11:5. Hostky sa ale následne trochu oklepali a výsledkom toho bolo v 24. minúte zníženie Rechtorisovou na 15:10. Na tento moment zareagoval tréner Packa oddychovým časom a takisto aj výmenou brankárky, keď miesto Černej prišla do brány Gubíková. Domáce hráčky ešte v 27. minúte viedli po góle Trehubovej 18:13, no záver prvého dejstva vyšiel lepšie hosťujúcej Porube. Tá štyrmi gólmi v rade znížili na rozdiel jedného gólu, keď v posledných sekundách Tóthová znížila na 18:17.

V úvode druhého dejstva sa podarilo Chrenkovej vyrovnať na 18:18, no o niekoľko desiatok sekúnd viedla Iuventa po góle Vinyukovej 21:19. Poruba ale opäť dvoma gólmi strelecky aktívnej Chrenkovej vyrovnala na 21:21. Od tohto momentu však opraty zápasu vzala do svojich rúk Iuventa. Tá kontrovala šiestimi gólmi v rade a po presnom zásahu Vinyukovej viedla 27:21. Na tento stav zareagoval tréner hostí oddychovým časom. Treba podotknúť, že michalovským hádzanárkam k tomuto náskoku výrazne pomohla brankárka Lenka Černá, ktorá v tomto úseku zaznamenala päť úspešných zákrokov v rade. Jej čaro zlomila až po oddychovom čase Selucká (27:22), no Iuventa už tento zápas zo svojich rúk nepustila a naďalej kontrolovala hru. V 48. minúte po góle dnes najlepšej strelkyne zápasu Vinyukovej (dala desať gólov) viedli domáce hráčky 30:24 a keď sa následne presadila Snopová a dvakrát opäť Vinyuková vyhrával slovenský majster v 57. minúte už o deväť gólov (33:24).  Hostkám sa ešte podarilo v závere mierne skorigovať náskok Iuventy, no tá aj napriek tomu po výhre 35:28 zaznamenala svoju dvanástu výhru vo WHIL v rade a dokopy ťahajú zverenky trénera Jána Packu už pätnásťzápasovú víťaznú sériu.

Michalovce - Poruba 35:28 (18:17)

Pok. hody: 3/3 - 3/2 vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szollosiová 3, Kovaličková, Hollá, Habánková, Horňáková 5R, Tobiašová 3, Snopová 5, Vinyuková 10, Trehubová 8/3.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Tóthová 2, Lešková, Chrenková 8/2, Hrbková 8, Adámková 3, Rechtorisová 1, Révajová 1, Uhráková 2, Mičiníková 1, Selucká 2, Mýlková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 09.03.2013 19:44:56