Druhá nešťastná prehra Dukly, Bardejov do baráže

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali vo finálovej sérii s tímom HC Bemaco Bardejov  0:4 na zápasy. Rozhodol o tom štvrtý finálový zápas hraný v Michalovciach, ktorý domáci prehrali 5:6 po predĺžení. Štvrtý finálový zápas a teda aj sériu rozhodol 31 sekúnd pred koncom predĺženia Ondrej Gmitter, ktorý tak nasmeroval svoj tím do baráže s posledným tímom extraligovej tabuľky Martinom. Michalovskí hokejisti skončili v sezóne na striebornej priečke, čo je doteraz historickým maximom od ich návratu do prvej ligy v sezóne 2008/2009.

Štvrtý finálový zápas priniesol takisto hokej vynikajúcej úrovne, keď obidve družstvá siahli až na dno svojich síl. Lepšie začali hostia, ktorí niekoľkokrát pred Okoličánym podkúrili, no prvý gól strelila michalovská Dukla. Najskôr golman hostí Marton dobre zasiahol po strele Banovského, no v 6. minúte už nemal nárok pri šanci Drotára (1:0). Následne mohli hosti vyrovnať, Okoličány si však najskôr poradil so šancou Petrušku a potom vychytal aj Gmittera. V 10. minúte už domáci viedli dvojgólovým rozdielom. Šimčák zabojoval za bránou, poslal puk pred Martona a Fajčák do odkrytej brány skóroval po druhýkrát (2:0). Na tento moment zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Hneď po ňom mal stopercentnú šancu Ščurko, Okoličány sa však opäť vytiahol. Na druhej strane zase nebezpečne pálil Šeliga. Michalovský golman si poradil aj so strelou Takáča, no v 14. minúte už bol prikrátky na koncovku Ľubomíra Sabola. Michalovčania mali ideálnu možnosť dostať sa do dvojgólového vedenia v 17. minúte, potom čo v rozpätí siedmich sekúnd putovali na trestnú lavicu Krčula aj Valentín. Hráči Dukly ale skoro dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili.

Úvod druhej časti patril aktívnejším hosťom. Najskôr síce Martona v ich bráne ohrozil Šimčák, no potom prišli chvíle Bemaca. V 26. minúte sa po chybe Čížeka dostal k puku Petruška, ktorý nádherne našiel Sabola a pre toho nebol problém zasunúť puk do odkrytej brány (2:2). Následne bol vylúčení hosťujúci Marton, no už o niekoľko sekúnd ho nasledoval Čížek a bolo po presilovke. Dobrý hokej pokračoval aj v druhej časti zápasu. Najskôr nedočiahol pred Okoličánym na puk Valchař, na druhej strane Žembovu strelu zrazil Šimčák na žrď hosťujúcej brány. V 31. minúte hráči HC Bemaco dokonali svoj obrat, keď sa presadil Dancsák (2:3). O necelé tri minúty ale bolo opäť vyrovnané, potom čo Martona nachytal na hruškách Linet (3:3). Presne o minútu neskôr sa skóre menilo opäť. Sabol si nakorčuľoval pred bránu domácich a Bardejov opäť viedol (3:4). Hostia sa dlho z vedenia netešili. Gólovú päťminútovku totiž zakončil opäť Linet (4:4). Tento moment už nevydržal brankár Marton, ktorého vymenil Andreanin.

Tretia tretina bola v réžii hostí, ktorí mali väčšiu snahu rozhodnúť. Už v úvode sa rútil na Okoličányho ich kapitán Dancsák, no z najväčšieho tlaku Bardejovčania paradoxne inkasovali. Pred Andreaninom sa najlepšie zorientoval Banovský a tento mladík poslal Duklu do vedenia (5:4). Hostia následne Duklu zatlačili do jej pásma. Vyrovnať mohol v 52. minúte Stríž, jeho strela ale skončila na ľavej žŕdke. V poslednej minúte sa hostia odhodlali k power – play, ktorá im priniesla vyrovnanie. Presne dvanásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa o to postaral Valentín (5:5). Štvrtý finálový duel tak dospel do predĺženia. V ňom mali viac šťastia hráči Bemaca, ktorí 31 sekúnd pred koncom rozhodli Gmitterovou presnou strelou nielen o svojom víťazstve v tomto stretnutí, ale aj v celej finálovej sérii a zaslúžene si tak mohli užívať pocit z obhajoby triumfu v prvej lige.

HK Dukla Michalovce - HC Bemaco 46 Bardejov  5:6 (2:1, 2:3, 1:1 – 0:1)

Stav série 0:4 - Bardejov postúpil do finále

Góly: 6. Drotár (Šechný, Čavrk), 10. Fajčák (Šimčák, Opatovský), 34. Linet (Ľ. Chovan), 35. Linet (Zorvan), 46. Banovský (Šechný) - 14. Ľ. Sabol (Petruška, Hričina), 26. Hričina (Petruška), 31. Dancsák (Valchař), 34. Ľ. Sabol (M. Baláž, O. Gmitter), 60. Valentín (Hričina), 70. O. Gmitter (M. Baláž).

Vylúčení: 4:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M.Novák, Gašparík - P. Korba, Rovenský. Divákov: 2810.

Michalovce: Okoličány - Hrubý, Ľ. Chovan, Žemba, Gavura, Halapy, Šeliga - Drotár, Šechný, Čavrk - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Banovský, Linet, Zorvan - Čížek, Šimčák.

Bardejov: Marton - Kramár, Valentín, Krčula, Takáč, Poláček, A. Novotný, Gajdoš, Tkáč - Hričina, Ščurko, Petruška - Baláž, Sabol, Gmitter - Valchář, Dancsák, Stríž - M. nagy, Belušár, Hájnik.