Prvý mečbal Dukly zhorel v dymovnicovom pekle

Michalovskí hokejisti si na koniec semifinálovej série s Prešovom ešte musia počkať. Po dvoch domácich výhrach totiž tentoraz prehrali na ľade Prešova 1:4 a Šarišania tak znížili stav na 1:2. Zápas priniesol bitku súperov na ľade, no bohužiaľ aj mimo štadióna. Navyše hlavný rozhodca ho musel v tretej tretine zhruba na dvadsať minút prerušiť, kvôli dymovnici v hľadisku ! Štvrtý duel semifinálovej série je na programe už dnes (v pondelok) o 17.00. Aj na toto stretnutie pripravilo vedenie klubu pre svojich fanúšikov dva autobusy. Záujemcovia sa môžu hlásiť na telefónnom čísle 0915121311 a odchod týchto autobusov je naplánovaný na 15.00.

Pomohol im vyrovnávajúci gól

Semifinálová séria medzi hokejistami HK Dukla Michalovce a HC 07 Prešov sa po dvoch domácich výhrach Dukly tentoraz presťahovala do Prešova. Hráči HC 07 nastupovali na tretí zápas s nožom na krku a to si aj uvedomovali. „To je samozrejme. Nechceli sme si to ale pripúšťať. Chceli sme nadviazať na výkon z druhého zápasu v Michalovciach, kde sme vyrovnali z 0:3 na 3:3,“ uviedol útočník HC 07 Matúš Leskovjanský. Domácich mohol ešte viac znervóznieť fakt, že ako prvý inkasovali z hokejky Ľuboša Fajčáka. O niekoľko desiatok sekúnd ale vyrovnal Kubus a naštartoval svojich k triumfu. „Veľmi nám pomohol ten vyrovnávajúci gól, ktorým sme odpovedali na úvodný presný zásah hostí,“ podotkol útočník, ktorý Šarišanov posilnil pred začínajúcim play-off, keď predtým pôsobil v Spišskej Novej Vsi. Vyrovnaný stav ostal až do závere druhej tretiny, kedy sa po chybe michalovskej obrany presadil Schneider. „Bol to podľa mňa zlomový moment zápasu. Gól do šatne nám veľmi pomohol a keď sme dali tretí na začiatku tretej tretiny, vedel som, že tento zápas už nepustíme,“ skonštatoval dvadsaťpäťročný útočník HC 07, ktorý uzatváral skóre stretnutia štvrtým presným zásahom. Po jeho góle sa na štadióne strhlo peklo, keď domáci fanúšikovia hodili do sektoru hostí dymovnicu. „Je to trošku na škodu, že takýto zápas pokazia niektorí nespratní fanúšikovia,“ uviedol Leskovjanský. Prešovčania tak znížili v sérii na 1:2 a v pondelok budú mať šancu na domácom ľade vyrovnať. „Určite sa o to pokúsime. Sériu totiž ešte nebalíme a do Michaloviec sa chceme vrátiť. Musíme si však dať pozor nato, aby sme neinkasovali ako prví. Stáva sa nám to totiž častejšie a potom musíme výsledok otáčať.“

Skóre si otvoril Ľuboš Fajčák, no potom mali viac z hry domáci

Majú ešte dva mečbaly

Radosť na jednej, sklamanie na druhej strane. Aj tak by sa dali charakterizovať pocity aktérov tretieho semifinálového zápasu. Michalovčania prišli do Prešova s cieľom rozhodnúť sériu vo svoj prospech, no žiaľ zatiaľ sa im to nepodarilo. „Jednoznačne sme sem prišli rozhodnúť. Nechceme, aby sa séria vrátila k nám. K tomuto zápasu sme pristúpili ako k poslednému v sérii. Nepripúšťali sme si, že máme ešte dva mečbaly, chceli sme to vyhrať. Trošku nás dorazil ten gól na 2:1, kde Prešov využil našu chybu a dostal sa na koňa. Potom prišiel tretí gól v úvode záverečnej tretiny a to nás položilo úplne,“ poznamenal po stretnutí útočník HK Dukla Anton Čavrk, ktorý patril v tomto súboji aj s ďalším útočníkom Fajčákom k svetlejším zjavom hostí. A pritom Dukla mala ideálnu možnosť na ukončenie série. Po dvoch domácich výhrach totiž otvoril skóre Fajčák a hostia sa tak mohli dostať na koňa. Tento presný zásah im ale skôr uškodil. „Je pravda, že sme strelili gól, no hneď nato aj inkasovali. Bol to veľmi lacný gól ...,“ podotkol Čavrk. Podľa jeho slov však netreba po jednej prehre lámať palicu. „To určite nie. Aj zajtra je totiž deň a my máme k dispozícii ešte dva mečbaly. Musíme proste hrať jednoduchšie, nerobiť chyby a hlavne premieňať šance. Keď to splníme, som si istý, že postúpime ďalej,“ dodal na záver odchovanec žilinského hokeja v službách HK Dukla.

Toto sme tu ešte nemali ...

Túto vetu skandovali domáci fanúšikovia pred úvodným buly tretieho semifinálového duelu. Je to naozaj pravda. Solídna divácka návšteva, akú v Prešove už dlho nemali, takisto aj atmosféra, ktorá mala viac ako prvoligovú úroveň. Lenže. To čo sa dialo na prešovskom zimáku v tretej tretine nemalo nič spoločné so zdravým rozumom. Dymovnicu v uzavretom priestore môže totiž hodiť iba idiot. K tomu všetkému ale podľa nášho názoru prispeli aj nedostatočnou usporiadateľskou službou domáci. V ktorej normálnej hlave sa totiž zrodil nápad dať obidva fankluby k sebe, navyše ten prešovský nad michalovský. To sa už pýtalo samo hádzanie fliaš či rôznych predmetov do ich radu. Navyše, Prešovčania si vôbec nezobrali príklad z Michalovčanov a paradoxne ich opatrenia ešte viac pomohli k eskalovaniu napätia. Spoločný bufet, spoločné WC, neohradený priestor pre hosťujúcich fanúšikov, to všetko k tomu pomohlo. Je zarážajúce, že na takýto zápas neboli zabezpečené prísnejšie opatrenia, ktoré sa uplatnili počas prvých dvoch stretnutí v Michalovciach. Nemôžeme sa zbaviť pocitu, že usporiadatelia nezvládli situáciu a všetko museli hasiť na rýchlo povolané policajné jednotky. Toto asi ešte naozaj v Prešove nemali ...