Dvadsaťjedengólový debakel winLandu v Hlohovci

Hádzanári HC winLand Michalovce utrpeli v 23. kole Tipos Extraligy na pôde Sporty Hlohovec vysokú dvadsaťjedengólovú prehru 43:22 (23:11) a opäť tak klesli na tretie miesto v tabuľke. Zverenci trénera Ľuboša Hudák majú najbližšie kolo voľno, v hre budú až 9. marca, kedy sa predstavia v Bratislave proti tamojšiemu ŠKP.

Šláger 23. kola Tipos Extraligy sa niesol od začiatku jednoznačne v réžii domácej Sporty. Obidve družstvá si asi uvedomovali dôležitosť zápasu a možno aj preto bol úvod z obidvoch strán veľmi rozháraný. V prvej minúte síce otvoril skóre Zaťko, no na ďalší gól sme museli čakať ďalších päť minút, keď vyrovnával Gamrát (1:1). Vyrovnaný stav ostával až do 9. minúty, kedy dal Gamrát na 3:3. V týchto momentoch obidve družstvá držali nad vodou brankári. Na domácej strane Olejár, na strane winLandu Maroš Kolpak, ktorý do tohto stavu zmaril domácim tri náskoky z bránkoviska. Od tohto momentu boli ale lepším tímom domáci. Tí vysunuli a z agresívnili obranu, čo robilo hráčom HC winLand obrovské problémy. Ich sterilná hrá v útoku s viacerými technickými chybami či nepresnou streľbou, mala za dôsledok, že v 18. minúte domáca Sporta viedla Lahovým gólom 11:6. Na tento stav zareagoval tréner HC winLand Ľuboš Hudák oddychovým časom. Ten ale jeho zverencom vôbec nepomohol. Rozbehnutí domáci totiž naďalej produkovali výbornú obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov a trestali každú jednu chybu súpera. Po Ďurišovom góle v 21. minúte viedli 14:7, po Lahovom presnom zásahu z 24. minúty už 16:9. Následne domáci zaznamenali trojgólovú šnúru a po góle strelecky aktívneho Ďuriša viedli v 26. minúte už o desať gólov (19:9). Jasnú dominanciu domácej Sporty potvrdil v poslednej minúte Mazúr, ktorý upravil polčasové skóre na 23:11.

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácej Sporte. Tá gólom Ďuriša viedla v 38. minúte už 29:11. Desaťminútové strelecké mlčanie winLandu prerušil v 40. minúte Kocák (29:12). Michalovčanom robil aj v druhom polčase obrovské problémy golman Olejár. Po jeho úspešných zákrokoch si domáci vypracovali vedenie 32:13 a tréner Hudák opäť reagoval oddychovým časom. Ten ale zase nepomohol a v 48. minúte po presnom zásahu Zaťka už viedli domáci o dvadsať gólov (34:14). Takýto gólový náskok si domáci udržiavali prakticky až do konca a po výbornom výkone sa zaslúžene posunuli na druhé miesto tabuľky. Jasne sa ukázalo, že winLandu tento súper vôbec nesedí a tak jeho hráči s Hlohovcom dosiahli v tejto sezóne už tretiu prehru.