Bezzubá Dukla bez streleného gólu - zajtra bude odvracať prvý mečbal

Michalovskí hokejisti v treťom stretnutí play-off prehrali na ľade Liptovského Mikuláša 0:1 a zajtra budú odvracať prvý mečbal. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka totiž v treťom zápase play-off nenašli recept na brankára domácich Matúša Palka a Liptákom tak stačil na víťazstvo jeden gól, ktorý dosiahol v 10. minúte Patrik Kubáň.

Potom, čo sa v Michalovciach tešili z jedného víťazstva oba tímy, sa tentoraz štvrťfinálová séria presunula na Liptov. V úvode tretieho zápasu sa viac zapotila michalovská obrana, na čele s Okoličánym, ktorý dostal opäť príležitosť v bráne. Už po 63 - sekundách mohol mladého golmana prekonať skúsený Mravec, Okoličány si ale s jeho strelou poradil. Michalovský brankár sa vyznamenal v úvode ešte dvakrát. Najskôr skryl do lapačky strelu Mezovského a následne neinkasoval ani po zakončení Mravca. V 10. minúte už ale Okoličány inkasoval. Pri tlaku domácich sa totiž presadil Kubáň a otvoril tak skóre tretieho štvrťfinálového duelu (1:0). V prvej tretine sa aj naďalej hral svižný hokej, v ktorom mali miernejšiu prevahu Liptáci. Vážnejšiu šancu si už ale v prvej dvadsaťminútovke nikto nevypracoval.

Aj úvod druhej tretiny vyšiel lepšie domácim. Tí viackrát ohrozili bránu Dukly. Najbližšie ku gólu mal v 25. minúte Poliaček, ktorý tesne minul michalovskú bránu. O tri minúty neskôr dal o sebe opäť vedieť Okoličány. Ten najskôr zlikvidoval šance Bartíka s Kurucom a hneď nato vychytal aj Poliačka. Domáci hokejisti mohli zvýšiť svoje vedenie aj v 32. minúte, no strela Mravca skončila na hornej žŕdke Okoličányho brány. Aj v ďalších minútach druhej časti mali viac z hry domáci. Okoličány sa opäť vyznamenal v 37. minúte, potom čo kryl tvrdú strelu Jakuba Baču. Dve minúte pred koncom podkúrili domácim Michalovčania, keď dvakrát úspešne zasiahol Palko. V závere sa už nič podstatné nestalo, a tak druhá tretina skončila bez gólov.

Keď chceli Michalovčania pomýšľať na víťazstvo, museli v tretej tretine streliť gól. Opäť však lepšie začali domáci. V 44. minúte mala Dukla obrovské šťastie, skrumáž pred Okoličánym sa ale gólom neskončila. S blížiacim záverom dávali o sebe čoraz viac vedieť hráči hostí. Tým sa naskytla tri minúty pred koncom ideálnu príležitosť na vyrovnanie, keď putoval na trestnú lavicu Uhrík. Bohužiaľ, ani presilovku, ani následnú power-play zverenci trénera Miroslava Ihnačáka nevyužili, a tak budú mať zajtra Liptáci prvý mečbal.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce  1:0 (1:0, 0:0, 0:0 )

Góly: 10. Kubáň (Holiga, Bartík).

Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Stano - Gajan, Nosek. Divákov: 1230.

L. Mikuláš: Palko - Holiga, Kledrowetz, Mezovský, Klepáč, Jak. Bača, Galko, Sajko, Ďuriš - Bartík, L. Paukovček, Kubáň - Kuric, Mravec, Poliaček - Marcinek, Uhrík, Jankovič - Kubovčík, Piatka, Matejka.

Michalovce: Okoličány - Vorobel, Hrubý, Žemba, Š. Rusnák, Šeliga, Ľ. Chovan, Gavura, Halapy - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Čavrk, Linet, Zorvan - Šimčák, Čížek.

Zdroj: onlajny.com