Spod deravých košov

Počas víkendu boli na basketbalových palubovkách v hre muži 1. BKD, ale aj ženy či juniorky toho istého klubu. Najviac sa darilo mužom. Tí v stretnutí o prvé miesto tabuľky zvíťazili na pôde UVL Košice 73:63 a dostali sa tak na líderskú pozíciu druhej ligy skupina Východ. Menej sa už darilo ženám a juniorkám. Ženy prehrali v Bardejove 39:51 a tri kolá pred koncom II. Ligy skupina Východ sú na piatom mieste. Dve prehry si zo zápasov na západnom Slovensku doviezli aj juniorky 1. BKD, ktoré najskôr prehrali na pôde Nitry 51:78 a potom aj v Petržalke 44:88. Počas najbližšieho víkendu budú v hre opäť muži aj ženy michalovského basketbalového klubu. Muži v sobotu 16. februára o 16.00 privítajú v telocvični GPH Sabinov, ženy v ten istý deň o 18.00 družstvo Spišskej Belej.

UVL  Košice - 1.BK D Michalovce 67:73 (23:13, 9:23, 17:16, 18:21)

Strelci: Mižák 23, V.Mitterpák 21, Holda 11.

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Stretnutie vedúceho družstva súťaže s druhým prinieslo zaujímavé, ale veľmi ťažké stretnutie pre obidva tímy a treba povedať už na začiatku, že ho okrem niektorých hráčov, nezvládli ani rozhodcovia. V prvej štvrtine nám nešla streľba, navyše sme zle bránili. Domáci tak túto štvrtinu vyhrali o desať bodov. Od druhej časti sa ale karta obrátila. Začalo sa nám dariť v útoku a túto časť sme dokázali vyhrať o štrnásť bodov. Vo vyrovnanej tretej štvrtine si ani jedno družstvo nevypracovalo výraznejší náskok. Táto časť bola ale poznačená obrovskou nervozitou, ktorá vyvrcholila v záverečnej štvrtine. Keby mali rozhodcovia  v zápase rovnaký meter na tie isté situácie, nemuselo sa dohrávať v nervóznom prostredí. Niektorí domáci hráči verbálne nevhodne napádali rozhodcov a tí to nechali tak.  Naopak hosťom udelili  technickú chybu  len zato, že si zažiadali pri stolíku o oddychový čas ... Päť minút pred koncom sme si dokázali vypracovať rozhodujúci náskok, keď bol stav 64:51. Domáci ale dokázali zdramatizovať stretnutie. Do konca zápasu dali nevídaných päť trojok po sebe. My sme ale vždy dokázali kontrovať buď z vniku alebo trestného hodu. Udržali sme tak vydreté, ale úplne zaslúžené víťazstvo. To nás opäť vynieslo na prvé miesto.“

Ženy:

BKM Bardejov - 1. BKD Michalovce  51:39 (13:12, 13:7, 12:8, 13:12)

Strelci: Maľuková 12, V.Vargová 6, Priščáková 4

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Do Bardejove cestovalo výrazne oslabené družstvo, bez dvoch najlepších strelkýň Fiedlerovej či Juraškovej a zápas vynechala aj Patrícia Vargová. Aj preto sme nedokázali súperovi vrátiť prehru z prvej časti. Už po prvom polčase mali tri hráčky po štyri osobné chyby a to značne oslabilo našu obrannú aktivitu. To vytváralo priestor pre domáce podkošové hráčky, keď Kuhajdíková nám dala v druhom polčase osemnásť bodov. Hráčky Bardejova tak naplno využili výhodu domáceho prostredia a druhýkrát v sezóne zvíťazili nad mojim družstvom. Dostali sa tak na štvrté miesto v tabuľke a nás odsunuli na piate. Stále to však fakticky ešte nič nerieši, pretože o rozdelení dvojíc do play - off budú rozhodovať ešte tri kolá, pričom isté je len to, že víťaz dlhodobej časti je už teraz jasný - Tydam Košice.“

Juniorky :

Junior UKF Nitra - 1.BKD Michalovce 78:51 (25:10, 15:11, 27:13, 11:17)

Strelci: Čorbová 16, Firkaľová 9, Pražmová 8, Harmanová a Majerníková po 6

Bk Petržalka Bratislava - 1.BK D Michalovce 88:44 ( 22:10, 25:14, 25:7, 16:13)

Strelci: Firkaľová 10, Čorbová 9, Pražmová 7, Fecková a Harmanová po 6

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Keď na začiatku sezóny družstvo Nitry, ale hlavne Petržalka (22:124...) rozprášili naše neskúsené juniorské družstvo na našej domácej pôde, boli obavy, čo bude na palubovkách týchto družstiev v odvete. Na tieto súboje navyše s družstvom necestovali ani Regendovej či Dančovej s Ješovou. Už sme však niekoľkokrát hovorili o tom, že naše dievčatá hrajú proti výrazne skúsenejším a vo väčšine vekovo starším hráčkam a ich úlohou je naberať skúsenosti. Obidva zápasy potvrdili, že dievčatá sa v niektorých činnostiach výrazne zlepšili a dokázali to aj v tomto dvojkole. Naše juniorky, aj napriek zdanlivo výrazným prehrám, odohrali na ich pomery solídne stretnutia a nielen výsledky, ale hlavne ich predvedená hra a neustála bojovnosť potešili. V Nitre, ale aj Bratislave to mohlo byť pri troche streleckého šťastia ešte lepšie a keby sa nezranila naša najvyššia hráčka Harmanová (180) tak ... V obidvoch zápasoch sa menej strelecky darilo zvyčajnej opore Pražmovej a v podstate aj Mrázovej, ktorých body v záverečnom účtovaní chýbali. Tradične výraznou oporou bola Firkaľová i Čorbová a oproti poslednému zápasu stúpol výkon Feckovej aj Majerníkovej.“