Iuventa valcuje aj naďalej - video Ján Packa

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom stretnutí 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad Olomoucom vysoko 33:14 (15:7), čím moravskému súperovi pripravili prvú prehru v roku 2013. Zverenky trénera Jána Packu majú v najbližšom kole WHIL voľno, po prestávke sa o dva týždne v sobotu 23. februára predstavia v Partizánskom a následne v stredu 27. februára o 17.30 hod. privítajú v najpútavejšom šlágri celej odvetnej časti lídra tabuľky Baník Most.

V prvom polčase zápasu medzi aktuálne druhým a deviatym tímom tabuľky kraľovali obrany a české brankárske ikony, bývalá reprezentantka Lenka Černá a súčasná reprezentačná jednotka Barbora Raníková. Hlavne ich zásluhou skóre v prvom polčase narastalo iba pomaly. Iuventa začala stretnutie lepšie, keď po góloch Kovaličkovej a dvoch Snopovej viedla v 7. minúte 3:0. To už zverenky trénera Packu hrali bez svojej opory Lucie Tobiašovej, ktorá sa nešťastne zranila pri súboji. Až v 9. minúte strelili hostky svoj prvý gól, keď sa zo sedemmetrového hodu nemýlila Huráňová (3:1). Následne ale Iuventa odpovedala dvoma presnými zásahmi Szollosiovej a keď Trehubová zvýšila v 11. minúte na 6:1, lavička Olomouca zareagovala oddychovým časom. Ten ale hostkám príliš nepomohol. V domácej brány totiž chytala Lenka Černá, ktorá mala len v prvom polčase vyše 60-percentnú úspešnosť zásahov! Hlavne preto hostky svoj prvý gól z hry zaznamenali až v 17. minúte, kedy Severová vsietila na 7:3. O niekoľko sekúnd tá istá hráčka skórovala opäť a Olomouc sa tak dostal na dostrel (7:4). Nebolo to však nič platné. Iuventa následne kontrovala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Trehubovej viedli Michalovčanky v 23. minúte 10:4. Ukrajinská legionárka dala o sebe gólovo vedieť aj v 26. minúte, keď dala už na 13:5. Osemgólový rozdiel ostal až do konca prvého polčasu, v ktorom mala posledné slovo v 30. minúte Vinyuková (15:7).

Podobný scenár, ako prvé dejstvo, malo aj to druhé. Opäť boli najväčším problémom pre tímy brankárky. Skóre druhého polčasu síce otvorila Bérová (15:8), no v 35. minúte po góle Horňákovej už Iuventa viedla o deväť gólov (18:9). Gólostroj domácich hádzanárok sa nezastavoval a po presnom zásahu Snopovej bol v 38. minúte rozdiel medzi súpermi už desaťgólový (20:10). Pri chuti hrajúce domáce naďalej zvyšovali svoj náskok, keď Kovaličková v 46. minúte upravila už na rozdiel pätnástich gólov (26:11). Odovzdaný Olomouc nekládol prakticky žiadny odpor a po góle Snopovej v 50. minúte bol stav 29:11. Devätnásťgólový rozdiel ostával prakticky až do konca, keď v predposlednej minúte dala Holešová na 32:13. To už v bráne Iuventy stála Lucia Gubiková, ktorá sa vrátila po vleklom zranení. Aj jej zásluhou napokon Iuventa zdolala Olomouc 33:14 a svoju víťaznú sériu natiahla na jedenásť zápasov.

Michalovce - Olomouc 33:14 (15:7)

Pok. hody: 3/3 - 6/4, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Budzák a Varga - 750 divákov.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová 2, Szollosiová 5, Kovaličková 3, Rebičová, Hollá 3, M. Holešová 1, Tobiašová, Horňáková 3, Vinyukova 3, Snopova 6, Trehubová 6/3.

DHK ZORA: Raníková, Rašková - Ružičková 2/2, Mikolajková, Šteffanová, Remešová 1, Berová 1, Smékalová 1,  Fabíková, Severová 2, Salašová 1, Huráňová 4/2, Žďánska 1, Gebre-Selassie 1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 10.02.2013 17:09:23