Dukla s prehrou po predĺžení, vo štvrťfinále opäť proti Liptákom

Hokejisti HK Dukla Michalovce neudržali v poslednom kole I. hokejovej ligy dvojgólové vedenie a nakoniec podľahli Liptovskému Mikulášu na jeho ľade 5:6 po predĺžení. V drese Dukly dnes strelecky exceloval autor štyroch gólov Jakub Linet, ku ktorému sa pridal jedným presným zásahom kapitán Richard Šechný. Tento zápas bol pre Duklu posledným v základnej časti. Michalovčania nakoniec v tabuľke obsadili tretie miesto a v štvrťfinále play-off na nich čaká šiesty Liptovský Mikuláš. Práve Liptáci boli súpermi Dukly vo štvrťfinále aj v minulej sezóne. Vtedy však družstvá vstupovali do vyraďovacej časti v opačnom garde. Liptovský Mikuláš najskôr doma dvakrát zvíťazil, no Dukla im to vrátila rovnakou mincou (hoci tretí zápas už prehrávala 1:4) a v rozhodujúcom piatom duely sa zrodilo víťazstvo Michalovčanov a ich postup do semifinále play-off. Ďalšími dvojicami prvého kola vyraďovacej časti sú Senica (1) - Detva (8), Bardejov (2) - Topoľčany (7) a Spišská Nová Ves (4) - Prešov (5). Prvé dva zápasy sú na programe v nedeľu 10. a v pondelok 11. februára a Dukla ich odohrá v tradičnom čase o 17.00. Sezóna sa neskončila ani pre mužstvá na 9. až 12. mieste prvoligovej tabuľky. Trnava, Považská Bystrica, Trebišov a Prievidza odohrajú šesťkolovú súťaž play-out, do ktorej si družstvá prenášajú zo základnej časti body a skóre získané so súpermi v tejto fáze. Najnižšie umiestnený tím po play-out čaká baráž o I. HL s víťazom druhej ligy.

V zápasoch posledného kola išlo ešte o veľa trom tímom Michalovciam, Spišskej Novej Vsi a Bardejovu, ktorí medzi sebou súperili o čo najvýhodnejšiu pozíciu v play-off. V hre totiž bola druhá priečka a možná výhoda v semifinále. Najlepšiu pozíciu na druhé miesto mala práve michalovská Dukla. Tá sa v prípade triumfu na Liptove nemusela starať o výsledky svojich priamych konkurentov. Možno aj preto mala Dukla, ktorá nastúpila v bráne opäť s Tomášom Petrom, v úvode viac čistých šancí. Už v 4. minúte sa dostal do rýchleho protiútoku Drotár, ktorý však svoju šancu nezakončil úspešne. Dukla mohla skórovať aj o minútu neskôr, no Šeliga v čistej šanci minul bránu domáceho Palka. Čo sa nepodarilo im, podarilo sa v 11. minúte Linetovi, ktorý si vychutnal Palka a zasunul puk popod jeho betóny (0:1). Domáci hokejisti si v prvej tretine vypracovali šance hlavne počas presiloviek. V tej tretej unikol po strane Paukovček, jeho strelu Petro síce vyrazil, ale na dorážku Uhríka už bol krátky aj on (1:1). V závere prvej tretiny udrela Dukla gólovo druhýkrát a opäť v tom bola tretia lajna. Pri avizovanom vylúčení sa druhýkrát v stretnutí gólovo presadil Linet (1:2).

Michalovčanom vynikajúco vyšiel úvod druhej časti. Na trestnú lavicu putoval domáci Jančuška a jeho vylúčenie potrestal opäť Linet, ktorý si na svoje konto pripísal hetrik už za 23. minút. (1:3). Odpoveď domácich prišla bleskurýchle. Už o 37 sekúnd Kubáň využil ideálnu prihrávku Paukovčeka (2:3). To však nebolo z domácej strany všetko. O ďalších 25 sekúnd sa totiž presadil Paukovček a vyrovnal na 3:3. Michalovská Dukla sa ale nevzdávala. Jej zástavu zdvihol v 27. minúte kapitán Richard Šechný, ktorý ju opäť poslal do vedenia (3:4). Po góle michalovského matadora sa domáci viackrát snažili rýchlo vyrovnať. Najskôr Petro vychytal Poliačeka a v 33. minúte si michalovský golman poradil s tečovanou strelou toho istého hráča. Za nevyužité šance prišiel zákonitý trest zo strany Dukly. V 37. minúte využili Michalovčania ďalšia presilovku, keď na konci akcii bol už štvorgólový Linet (3:5). Mimochodom pri tomto presnom zásahu si štvrtú asistenciu pripísal Anton Čavrk.

V tretej tretine sa domáci hokejisti snažili niečo s výsledkom urobiť. Michalovčania ich ale nepúšťali takmer do žiadnych šancí. Aj napriek tomu sa Liptákom podarilo v 52. minúte podarilo streliť kontaktný gól, keď presilovku pri vylúčení Zorvana využil Kubáň (4:5). Záverečná dráma tak bola na svete. A v 55. minúte sa Liptákom dokonca podarilo vyrovnať, keď strelil svoj druhý gól v zápase Lukáš Paukovček (5:5). V záverečnej časti tak Dukla stratila dvojgólové vedenie a zápas muselo rozhodnúť predlženie. V ňom mali viac šťastia domáci, keď o ich víťazstve rozhodol Poliaček.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce  6:5 po predĺžení (1:2, 2:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 17. Uhrík (Paukovček, Bartík) pres/1, 23. Kubáň (Paukovček, Bartík), 26. Paukovček, 52. Kubáň (Paukovček) pres/1, 55. Paukovček (Bartík), 64. Poliaček (Kledrowetz, Holiga) - 11. Linet (Čavrk, Šeliga), 19. Linet (Čavrk), 23. Linet (Čavrk) pres/1, 27. Šechný (Rusnák), 37. Linet (Čavrk) pres/1.

Vylúčení: 5:9. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Pavela, Smerek. Divákov: 258.

L. Mikuláš: Palko - Holiga, Kledrowetz, Jak. Bača, Sajko, Mezovský, Galko - Bartík, Paukovček, Uhrík - Kubáň, Piatka, Poliaček - Jonák, Kubovčík, Jančuška.

Michalovce: Petro - Vorobel, Šeliga, Š. Rusnák, Žemba, Hrubý, Tkáč - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Čavrk, Linet, Zorvan - Šimčák, Čížek.

7

Dvojice štvrťfinále play-off I. hokejovej ligy (termíny 10., 11., 14., resp. 15. a 17. februára):
Senica - Detva
Bardejov - Topoľčany
Michalovce - Liptovský Mikuláš
Spišská Nová Ves - Prešov

Najbližší program HK Dukla:

1. zápas Štvrťfinále play - off: Nedeľa 10. február: HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš (17.00)

2. zápas Štvrťfinále play - off: Pondelok 11. február: HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš (17.00)

3. zápas Štvrťfinále play - off: Štvrtok 14. február: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce