Pohárová stopka pre HC winLand

Hádzanári HC winLand Michalovce si finálový turnaj Slovenského pohára nezahrajú. Rozhodla o tom ich dnešná štvrťfinálová prehra 30:39 (16:20) na pôde obhajcu prvenstva Tatrana Prešov. Tento zápas bol pre zverencov trénera Ľuboša Hudáka generálkou na prvé jarné kolo Tipos Extraligy, v ktorom sa v nedeľu o 16.00 predstavia v Nových Zámkoch. Michalovčania sa predstavia doma najbližšie budúcu stredu 6. januára, kedy o 18.00 privítajú v predohrávke 24. kola Tipos Extraligy práve prešovský Tatran.

Žreb Slovenského pohára už vo štvrťfinále spojil aktuálne druhý tím Tipos Extraligy HC winLand Michalovce a neohrozeného lídra Tatran Prešov. Michalovčania navyše museli tento zápas odohrať v Tatran Handball Arene, čo ich šance na postup ešte viac znižovali. V prvom polčase sa hrala rýchla hádzaná, ktorá sa musel divákom páčiť. Domáci hádzanári sa po dvoch góloch Kristopansa rýchlo ujali vedenia 2:0, no winLandu sa v 6. minúte po presnom zásahu Tibulevyča podarilo vyrovnať na 3:3. Vyrovnaný stav zápasu bol až do 12. minúty, kedy Gamrát vyrovnával na 8:8. Následný úsek ale vyšiel lepšie domácim, ktorí ho vyhrali 5:2 a v 18. minúte po presnom zásahu Rábeka viedli 13:10. WinLandu sa viackrát podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie favoritovi. Ten natiahol svoj náskok na štyri góly, keď v 30. minúte Marušák upravil polčasové skóre na 20:16.

V úvode druhého polčasu sa postupne presadili Antl, Guzy aj Rábek a domáci Tatran už viedol 23:16. Hruščák síce v 5. minúte znižoval na 24:19, no Antl dvoma gólmi v rade opäť poslal domácich do sedemgólového vedenia (26:19). Takéto vedenie si domáci hádzanári udržiavali prakticky až do konca zápasu. V 55. minúte znižoval Regenda na 36:29, o niekoľko desiatok sekúnd zase Gamrát na 37:30. Úplný záver stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí po góloch Tumidalského a Čípa natiahli svoje vedenie na 39:30 a týmto výsledkom sa aj skončil zápas štvrťfinále Slovenského pohára. Na finálový turnaj Slovenského pohára tak postúpili hráči Tatrana Prešov a Michalovčania sa môžu sústrediť už iba na Extraligu.

Štvrťfinále Slovenský pohár

Tatran Prešov - HC winLand Michalovce  39:30 (20:16)

Na finálový turnaj postúpil Tatran Prešov

Pok. hody: 4/4 – 5/5. Vylúčení: 2-3. Rozhodovali: Divákov:

Prešov: Krupa, Vernanrský - Rábek 7, Marušák 2, Mažár 2, M. Urban, Michniewicz, Krok, Kristopans 6, Radčenko 2, L. Urban, Tumidalský 2, Číp 3, Guzy 2, Antl 13/3, Páleš.

Michalovce: Bumbera, Popčák - Kučer, Hruščák 4, Gedeon, Regenda 1, Frajkor 5/3, Sadovij 6, Kocák, M. Cibere, Géci 2, Gamrát 4, Petrov 6, Tibulevyč 2.

Ostatné výsledky štvrťfinále SP: Hlohovec - Topoľčany 31:26 (17:11), Nové Zámky - Považská Bystrica 23:26 (13:13), ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 33:22 (20:5).