files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Na mestskom úrade ocenili najlepších dorastencov a žiakov

V utorok 29. januára v predpoludňajších hodinách sa v slávnostnej sále Mestského úradu uskutočnilo oceňovanie najlepších športovcov či športových kolektívov v kategórii žiakov a dorastencov. Najlepších športovcov dekoroval primátor mesta Viliam Zahorčák. Ako je známe, oceňovanie v kategórii seniorov sa uskutočnilo pred dvoma týždňami v rámci Plesu športovcov. Najviac ocenení si prebral hádzanársky klub Iuventa Michalovce, ktorého členovia zobrali až desať ocenení. Prinášame vám zoznamocenení, ako aj fotogalériu z oceňovania. 

 

Kategória-žiactvo
Jednotlivci:
Branislav Sokirka
mladší žiak Florbalového klubu Michalovce
člen družstva, ktoré v celoslovenskej florbalovej lige obsadilo 2.miesto.
Tréner Mgr.Gerhard Puchír

Adriana Holejová
mladšia žiačka HK Iuventa Michalovce
spojka a zároveň najlepšia strelkyňa družstva, ktoré na majstrovstvách Slovenska obsadilo 1.miesto.
Tréner Mgr.Ľuboslav Holej, Miroslav Švarc

Antónia Morongová
mladšia žiačka Športového klubu Zemplín Michalovce - oddiel:
- 1.miesto  Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 32 kg,
- 1.miesto  Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 32 kg,
- 1.miesto Oblastná liga žiakov a žiačok Vranov n/T., Michalovce, S.N.Ves,
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Galanta,                              
- 2.miesto Medzinárodný turnaj Myslowice-Poľsko,
- 3.miesto Medzinárodná Veľká cena Michalovce, Bardejov
- 3.miesto Medzinárodné majstrovstvá Jaslo - Poľsko,
Tréner Antónia Mullerová

Martin Roško
mladší žiak ŠK Zemplín Michalovce-oddiel judo
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 42 kg,
- 1.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 42 kg,
- 1.miesto Oblastná liga žiakov a žiačok Poprad, Michalovce, Vranov n/T.
- 1.miesto Medzinárodná Veľká cena Košice, Michalovce
- 2.miesto Medzinárodný turnaj Krosno, Myslowice - Poľsko
Tréner Peter Kittan



Alexandra Dermeková
mladšia žiačka Club mladých Godžu-Ryu Karate Michalovce:
- víťazka žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení v kategórii kumite  mladšie žiačky + 40 kg,
- 1.miesto Slovenský pohár v kata,
- 2.miesto Slovenský pohár v kumite,
- 2.miesto Majstrovský turnaj mládeže v kata a kumite,
Tréner Beáta Hasprová


Dáša Šinkárová
mladšia žiačka Športového klubu stolného tenisu Michalovce:
- 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky jednotlivcov v kategórii najmladších žiačok.
Tréner Dmitri Šinkár

Patrícia Dermeková
staršia žiačka Športového klubu Comenium Michalovce:
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v behu na 100 m a 200 m prekážok,
- 1.miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 150 m a 300 m,
- 1.miesto na halových Majstrovstvách kraja v behu na 50 m a 60 m prekážok,
- 3.miesto na halových Majstrovstvách Slovenskej republiky v behu na 60 m prekážok,
- 4.miesto na Medzinárodných halových pretekoch v behu na 60 m prekážok v Bielorusku za účasti siedmich štátov Európy,
- 5.miesto na Medzinárodných pretekoch v behu na 100 m prekážok v Brne za účasti dvanástich štátov Európy.
Tréner Mgr.Jaroslav Semko


Michal Janočko
starší žiak MFK Zemplín
stredný obranca mužstva štartujúceho v I. lige starších žiakov U 15 sk.Východ, a za mladší dorast I.DL U 17, reprezentant Slovenskej republiky U 15 a U 16.
Tréner Mgr.Martin Melník, Ján Gajdoščík

Dominika Kinceľová
staršia žiačka ŠK Zemplín Michalovce-oddiel judo:
Kategória žiačky:
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 40 kg,
- 1.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 40 kg,
- 1.miesto v Oblastnej ligy žiakov a žiačok do 40 kg,
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Alytus-Litva, Myslowice-Poľsko,
- 1.miesto Medzinárodné majstrovstvá Krakov, Jaslo-Poľsko,
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Galanta,
- 1.miesto Medzinárodná Veľká cena Košice, Bardejov, Rimavská Sobota, Michalovce, Ostrava,
- 2.miesto Open Bresse 2012-Saint Denis-Francúzsko,
Kategória dorastenky:
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 40 kg,
- 1.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 40 kg,
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Alytus-Litva, Krosno, Myslowice-Poľsko,
- 1.miesto Medzinárodné majstrovstvá Jaslo-Poľsko,
- 1.miesto Dunajský pohár Viedeň-Rakúsko
- 2.miesto Open Bresse 2012-Saint Denis-Francúzsko,
Kategória juniorky:
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 44 kg,
- 2.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 44 kg,
Od 1.1.2012 je zaradená do Centra olympijskej prípravy Slovenska pod vedením olympionika z LOH v Aténach Jozefa Krnáča. Menovaná je reprezentantka Slovenskej republiky.
Tréner Viliam Kohút

Martina Varadyová
staršia žiačka ŠK Zemplín Michalovce-oddiel judo:
- 1.miesto Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti vo váhe do 63 kg,
- 1.miesto Majstrovstvá Slovenskej republiky vo váhe do 63 kg,
- 1. miesto v Oblastnej ligy žiakov a žiačok do 63 kg,
- 1.miesto Medzinárodný turnaj Galanta, Alytus-Litva-Poľsko,
- 1.miesto Medzinárodné majstrovstvá Krakov, Jaslo-Poľsko,
- 1.miesto Medzinárodná Veľká cena Košice, Bardejov, Rimavská Sobota, Michalovce, Ostrava-Česká republika.
Tréner Peter Kittan

Barbora Ondová
staršia žiačka HK Iuventa Michalovce, spojka družstva:
- 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii starších žiačok,
- 2.miesto Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii mladších dorasteniek,
Tréner Mgr.Henrich Marcinčák

Lenka Čurmová
staršia  žiačka HK Mládež Michalovce
obranca,hosťovanie za Šarišanku Prešov, I.liga starších žiačok, I.liga žien:
- 4.miesto v I.lige žien,
- postup s reprezentáciou žien do 18 rokov do 1.divízie Majstrovstiev sveta z turnaja v  Domtries-Škótsko, reprezentantka Slovenskej republiky.
Tréner Mgr.Martin Stripai

Dominika Mihaľová
staršia žiačka Plaveckého klubu Orca Michalovce:
- 1.miesto na Jarných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 50 m voľný  spôsob a 50 m motýlik a 200 m voľný spôsob,
- 1.miesto na Zimných majstrovstvách Slovenskej republiky v disciplíne 50 m voľný spôsob,
- 2.miesto na Letných majstrovstvách Slovenskej republiky v disciplíne 50 m voľný spôsob a 100 m voľný spôsob,
- 1.miesto na Jesenných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 100 m voľný spôsob,
- 2.miesto na Jesenných Majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v disciplíne 50 m znak a 200 m znak.
Tréner Mgr.Katarína Hamadejová

Kolektívy:
Družstvo mladších žiačok HK Iuventa Michalovce
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v Majstrovstvách kraja,
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky
- súťažný ročník 2012/2013 2.miesto v Majstrovstvách kraja
Tréner Mgr.Ľuboslav Holej, Miroslav Švarc

Družstvo starších žiačok HK Iuventa Michalovce
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v Majstrovstvách kraja,
- súťažný ročník 2011/2012 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky
- súťažný ročník 2012/2013 1.miesto v Majstrovstvách kraja
Tréner Mgr.Henrich Marcinčák

Družstvo žiakov Florbalového klubu Michalovce
- súťažný ročník 2011/2012  2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej  republiky- dlhodobá súťaž žiakov.
Tréner Mgr.Gerhard Puchír

Družstvo mladších žiakov MFK Zemplín Michalovce U 12
- 3.miesto v celoslovenskej Mini Champion Legue
Tréner Jaroslav Komenda

Kategória-dorast

Jednotlivci :
Hugo Korman  
dorastenec Športového klubu Comenium Michalovce, tohto času už člen Športového gymnázia v Nitre:
- 1.miesto na halových Majstrovstvách kraja v skoku do výšky
- 1.miesto na Majstrovstvách kraja v skoku do výšky,
- 2.miesto na halových Majstrovstvách Slovenskej republiky v skoku do výšky výkonom 188 cm,
- 3.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v skoku do výšky výkonom 194 cm.
Týmito výkonmi sa menovaný Hugo Korman zaradil do Centra olympijskej prípravy
v Slovenskej republike. Reprezentant Slovenskej republiky.
Trénerom bol Mgr.Jaroslav Semko

Mária Pražmová
dorastenka 1.BK-D Michalovce, krídlo, členka reprezentácie Slovenskej republiky v kategórii U 16.
- v súťažnom ročníku 2011/2012 patrila medzi najužitočnejšie hráčky v kategórii kadetky,
- v tomto súťažnom ročníku 2012/2013 potvrdzuje svoje schopnosti v juniorskej I.lige SR, kde má vynikajúce štatistické ukazovatele s priemerom vyše 10 bodov na zápas je s 90 bodmi na celkovom 8.mieste.
Tréner Miroslav Dirga, Mgr.Michaela Priščáková

Adrián Bodnár
dorastenec Boxerský klub Zemplín 1950 vo váhe do 75 kg:
- 2.miesto na turnaji olympijských nádejí,
- 1.miesto na medzinárodnom turnaji olympijských nádejí,
- člen výberu olympijských nádejí Slovenskej republiky pre LOH v Riu De Janeiro 2016.
Tréner Ivan Adámek

Adrián Leško
dorastenec MFK Zemplín Michalovce
útočník mužstva, štartujúceho v I.lige v kategórii U 19, reprezentant Slovenskej republiky v kategórii U 17 a U 18.
Tréner Branislav Sokoli

Jana ŠPAKOVÁ, mladšia dorastenka HK Iuventa Michalovce
spojka družstva:
- súťažný ročník 2011/2012  2.miesto v I.lige mladších dorasteniek,
- súťažný ročník 2012/2013  1.miesto v I.lige mladších dorasteniek,
- reprezentantka Slovenskej republiky v kategórii junioriek
Tréner Dušan Daniš

Marianna Rebičová
staršia dorastenka HK Iuventa Michalovce
spojka družstva:
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v I.lige starších dorasteniek,
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v I.lige žien v kategórii junioriek,
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v celoslovenskej časti WHIL žien,
- súťažný ročník 2012/2013 4.miesto v medzinárodnej WHIL žien,
- reprezentantka Slovenskej republiky v kategórii žien
Tréner Mgr.Marianna Nemčíková

Mária Olšovská
juniorka HK Iuventa Michalovce
spojka družstva, štartujúceho v I.lige žien:
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v I.lige starších dorasteniek,
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v I.lige žien v kategórii junioriek,
- reprezentantka Slovenskej republiky v kategórii junioriek
Tréner Marián Ujhely

Erik Želinský  
dorastenec HK Mládež Michalovce
brankár družstva štartujúceho v I.lige juniorov a v I.lige dorastu:
- reprezentant Slovenskej republiky v kategórii do 16 rokov,
- účastník medzinárodného hokejového turnaja olympijských nádejí v Budapešti,
- účastník medzinárodného hokejového turnaja v Minsku-Bielorusko
Tréner Mgr.Martin Stripai, Jozef Kužma

Maroš Mušinka a Petronela Matiová
tanečný pár tanečného klubu Grácia Michalovce:
- 4.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v 10 tancoch,
- reprezentanti Slovenskej republiky v kategórii mládeže
Tréner Kristína Horvátová ml., Štefan Horvát

Ladislav Lechan
dorastenec ŠK Zemplín Michalovce - silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 66 kg:
- 2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky výkonom 75 kg,
Tréner Iveta Frenáková, Ladislav Lechan starší

Peter Kolesár
dorastenec ŠK Zemplín Michalovce-silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 59 kg:
- 3.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky,
Tréner Ladislav Lechan

Lukáš Rujak
dorastenec ŠK Zemplín Michalovce-silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 66 kg:
- 3.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky výkonom 82,5 kg
Tréner Ladislav Lechan

Patrik Dudáš  
dorastenec ŠK Zemplín Michalovce-silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 93 kg:
- 3.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky výkonom 70 kg
Tréner Ladislav Lechan

Pavol Varga
junior ŠK Zemplín Michalovce-silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 59 kg:
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky výkonom 115 kg
Tréner Ladislav Lechan

František Antony
junior ŠK Zemplín Michalovce-silový trojboj, tlak na lavičke vo váhe do 75 kg, zdravotne postihnutý športovec:
- 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky telesne postihnutých športovcov,
- 1.miesto na Medzinárodných Majstrovstvách Slovenskej republiky telesne postuihnutých športovcov výkonom 115 kg
- uvedenými výkonmi získal nomináciu na Európsky pohár vo Wroclavi-Poľsko, kde však pre zranenie nenastúpil.
-  2.miesto na Festivale Trenčín Strong Men v tlaku na lavičke telesne postihnutých športovcov výkonom 120 kg, čím splnil limit na Európsky pohár 2013 v Poľsku.
Tréner Iveta Frenáková, Ladislav Lechan

Kolektívy:
Mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce
účastník I.LMD v kategórii U 17:
- súťažný ročník 2011/2012 6.miesto,
- súťažný ročník 2012/2013 5.miesto,
Tréner Mgr.Vladimír Smaržík, Ján Gajdoščík

Mladšie dorastenky HK Iuventa Michalovce, účastník I.LMD
- súťažný ročník 2011/2012 2.miesto,
- súťažný ročník 2012/2013 2.miesto,
Tréner Dušan Daniš

Staršie dorastenky HK Iuventa Michalovce, účastník I.LSD
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto,
- súťažný ročník 2012/2013 1.miesto,
Tréner Mgr.Marianna Nemčíková

Juniorky HK Iuventa Michalovce
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto v I.lige žien,
- súťažný ročník 2012/2013 1.miesto v I.lige žien-priebežne
Tréner Marián Ujhely

Juniori HK Mládež Michalovce, účastník I.ligy juniorov
- súťažný ročník 2011/2012 1.miesto a postup do baráže o účasť v extralige juniorov
Tréner Mgr.Matej Ševčík

Dorastenci ŠK Zemplín Michalovce - silový trojboj
- súťažný ročník 2011/2012   2.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky z celkového počtu 11 družstiev.
Tréner Iveta Frenáková, Ladislav Lechan



Uverejnené: 29.01.2013 15:54:25
files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.