Iuventa rozprášila Písek

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom stretnutí 16. kola WHIL nad Sokolom Písek vysoko 36:14, keď už do prestávky viedli 19:6. Zverenky trénera Jána Packu sa v najbližšom kole predstavia na horúcej pôde vo Veselí nad Moravou, doma ich potom uvidíme v rámci stretnutia 18. kola WHIL proti Zore Olomouc. Toto stretnutie sa po dohode súperov odohrá až v nedeľu 10. februára v netradičnom čase o 15.00 hod.

Úvod zápasu nezastihol Iuventu v najlepšie pohode. V prvej štvorminútovke totiž Szollosiová až dvakrát nastrelila spojnicu brány, snaživé hostky to využili a po góle Borovskej sa ujali vedenia 1:2. Od tohto momentu však bolo na palubovke iba jedno družstvo. Iuventa sa päťgólovou šnúrou dostala po presnom zásahu Trehubovej v 11. minúte do vedenie 6:2. Paradoxom bolo, že prvých šesť gólov Iuventy zaznamenalo až šesť hráčok. Michalovské hádzanárky aj naďalej pokračovali vo svojej hre a po góle Rebičovej viedli v 15. minúte už o sedem gólov (10:3). Následne sa do čierneho trafila aj Geričová a za stavu 11:3 si tréner Písku Slavík zobral oddychový čas. Rozbehnutú Iuventu ale nezastavil ani ten a v 24. minúte po góle Vinyukovej Michalovčanky viedli o desať gólov - 14:4. V tom čase Iuventa dobre bránila, navyše vzadu mala oporu v podobe brankárky Lenky Černej (tá mala v zápase úspešnosť zásahov 58%). Aj jej zásluhou Michalovčanky ustavične zvyšovali vedenie, ktoré do konca polčasu narástlo na 19:6. Bodku za prvým polčasom dala devätnástym gólom Iuventy mladá krídelníčka Mária Holešová.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hádzanárky naďalej kontrolovali priebeh hry a ustavične zvyšovali svoje vedenie. Skóre druhého dejstva síce otvorila hosťujúca Borovská (19:7), no Iuventa následne odpovedala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Piskayovej viedli jej hráčky v 33. minúte 22:7. Gólostroj domácich hráčok pokračoval aj naďalej a po presnom zásahu Holešovej viedli zverenky trénera Jána Packu v 43. minúte 26:9. O tri minúty neskôr už michalovské hádzanárky vyhrávali po presnom zásahu Rebičovej o dvadsať gólov 29:9. V závere sa zápas zmenil na exhibíciu domácich, ktoré niekoľko akcií zakončili efektívnymi gólmi. Michalovské hádzanárky nakoniec zvíťazili o dvadsaťdva gólov 36:14 a na svoje konto si pripísali deviatu výhru v majstrovských zápasoch v rade.

Michalovce - Písek 36:14 (19:6)

Pok. hody: 4/2 - 2/0, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 1000 divákov.

IUVENTA: L. Černá, Medveďová - Geričová 3, Piskayová 2, Szollosiová 5/2, Kovaličková 5, Rebičová 5, Hollá 2, M. Holešová 4, Tobiašová, Horňáková, Vinyukova 4, Snopova 5, Trehubová 1.

SOKOL: Brožová, Stojarová - Vrabcová, Boorová, Součková 2, Borovská 5, Lidová 1, Vyhnalová 3, Michková, J. Kutlvašrová, Kalčíková, Malá 3, Dvořáková.

Zvyšné výsledky 16. kola, sobota 26.1.2013: Most - Nitra 38:27 (18:14), Olomouc - Veselí 20:20 (15:9), Poruba - Slavia Praha 32:29 (20:17), Partizánske - Zlín 25:23 (14:8), ŠKP Senec - J. Hradec 27:26 (15:13).