HC winLand podľahol Mielcu aj v odvete

Hádzanári HC winLand Michalovce nestačili na účastníka najvyššej poľskej Ekstraklasy Tauron Stal Mielec, keď mu po včerajšej prehre 34:36, podľahli aj v odvete 31:37 (14:17). Pre zverencov trénera Ľuboša Hudáka bol dvojzápas s aktuálne štvrtým tímom poľskej ligy generálkou na jarnú časť sezóny, ktorú odštartujú budúcu stredu 30. januára, kedy sa predstavia v štvrťfinále Slovenského pohára na pôde obhajcu pohára Tatrana Prešov.

Aj vo odvetnom zápase ťahali Michalovčania za kratší koniec. Úvod stretnutia mali lepší domáci, ktorí po góloch Tibulevyča a Géciho išli do vedenia 2:0. Hráčom Mielca sa ale rýchlo podarilo vyrovnať v 16. minúte už viedli o tri góly 7:10. Momentálne štvrtý tím poľskej Ekstraklasy si udržiaval trojgólové vedenie až do konca prvého polčasu. V jeho samom závere Sadovij upravoval na polčasových 14:17. Nič na tom nezmenila ani záverečná deviatka po čase, ktorá Sobut zahral iba do bloku.

V druhom polčase dal tréner Ľuboš Hudák príležitosť aj hráčov z lavičky. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Tí troma gólmi v rade odskočili na šesťgólové vedenie (14:20). Mielec aj naďalej držal zápas v rukách. Prvú desaťminútovku druhého dejstva vyhrali jeho hráči 10:5 a definitívne tak rozhodli o svojom víťazstve (19:27). WinLand síce odpovedal Regendovým gólom (20:27), no hostia následne zaznamenali tri góly v rade a v 45. minúte viedli o desať gólov (20:30). Domáci hráči od tohto momentu začali ukrajovať z náskoku Mielca. Darilo sa hlavne bombardérovi Sadovému, ktorý v tomto stretnutí zaznamenal jedenásť presných zásahov. Práve po jeho góle Michalovčania znížili v 46. minúte na sedemgólový rozdiel 23:30. Domáci aj naďalej znižovali gólový rozdiel a v 55. minúte po góle mladíka Rapáča bol rozdiel skóre už iba štvorgólový (29:33). Hostia ale následne odpovedali troma gólmi a definitívne tak zlomili odpor winLandu. V závere dával Krzystofík na 37:30, no posledné slovo patrilo domácemu Kučerovi, ktorý v poslednej minúte upravil skóre zápasu na konečných 31:37. Aj napriek dvom prehrám zanechali michalovskí hádzanári dobrý dojem a ukázali, že s nimi treba počítať aj v jarnej časti.

HC winLand Michalovce - Tauron Stal Mielec  31:37 (14:17)

Pok. hody: 2/1 - 2/2. Vylúčení: 4 - 0. Rozhodovali: V. Cibere, M. Hičo.

Michalovce: Bumbera, Kolpak - Kučer 2, M. Rapáč 2/1, Regenda 3, Frajkor 2, Gedeon 1, Sadovij 11, Cibere 1, Gamrát 1, Hruščák 3, Petrov 1, Tibulevyč 2, Géci 2.

Mielec: Krynski, Lipka - Javyst 6, Kregiek 6, Sobut 3, Szpera 4, Babicz 3, Glinski 5, Krzystrofik 7, Kostrzeka 3, Garecki.

Uverejnené: 25.01.2013 14:57:44