HC winLand podľahol Mielcu o dva góly

Hádzanári HC winLand Michalovce prehrali v prvom prípravnom zápase s poľským Tauronom Stal Mielec 34:36 (18:17). Odvetný zápas medzi momentálne druhým tímom Tipos Extraligy a štvrtým družstvom poľskej Ekstraklasy sa odohrá v piatok o 11.00.

V úvode prípravného zápasu sa hrala vyrovnaná hádzaná, keď sa obidva tímy naťahovali o každý jeden gól. Ako prvým sa gólovo podarilo odskočiť Michalovčanom, ktorí v 12. minúte po góle kanoniera Hruščáka viedli 9:6.  Hosťom sa síce premenenou sedmičkou Glinského podarilo znížiť (9:7), no winLand následne zaznamenal tri góly v rade a po presnom zásahu Petrova viedli zverenci trénera Ľuboša Hudáka v 15. minúte - 12:7. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Po ňom Mielec dvoma gólmi znížil na 12:9, no v 18. minúte Michalovčania opäť viedli o päť gólov 14:9 a v 21. minúte 15:10. Štvor až päť gólové vedenie si hráči winLandu udržiavali až do 27. minúty, kedy po góle Frajkora viedli 18:14. Záver ale vyšiel lepšie hosťom, ktorí troma gólmi v rade znížili na polčasových 18:17.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Poliaci spresnili hru a navyše sa winLandu prestala dariť streľba (jeho hráči trafili v tomto dejstve až šesťkrát do žrde). Najhoršie však bolo to, že domáci hádzanári začali slabšie brániť, čo ich súper hneď využil. Ešte v 40. minúte bol stav vyrovnaný (23:23), no o päť minút neskôr už hostia viedli po presnom zásahu Sobuta o štyri góly 25:29. Hráči Mielca aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 52. minúte už viedli o sedem gólov (28:35). Na tento stav zareagoval tréner Ľuboš Hudák oddychovým časom, ktorý jeho zverencom pomohol. Šnúrou piatich gólov totiž winLand v 56. minúte znížil na rozdiel dvoch gólov (33:35). Následne trafil Regenda z čistej šance iba spojnicu brány hostí a z následneho protiútoku Gamecki definitívne rozhodol (33:36). Posledné slovo v zápase patrilo domácemu Gamrátovi, ktorý v predposlednej minúte už len kozmeticky upravil výsledok na konečných 34:36.

HC winLand Michalovce - Tauron Stal Mielec 34:36 (18:17)

Pok. hody: 3/3 - 4/4. Vylúčení: 3 - 4. Rozhodovali: M. Hičo, V. Cibere. Divákov: 100.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 1, Hruščák 8/3, Gedeon, Regenda 2, Frajkor 4, Rapáč, Sadovyi 3, M.Cibere, Gamrát 4, Petrov 4, Géci 5, Tibulevyč 3.

Mielec: Krynski, Lipka - Wilk, Janyst 3, Krieger 2, Sobut 3, Szpera 4, Babicz 2, Gamecki 2, Glinski 5/4, Krzystofik 6, Kostrzenda 9.

Uverejnené: 24.01.2013 21:49:27