Iuventa zvíťazila aj v Zlíne

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 15. kola slovensko - českej súťaže WHIL na pôde Zlína 34:26 (17:14). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma, ich súperom bude v sobotu 26. januára o 17.30 hod. Písek. Následne Zemplínčanky cestujú na horúcu pôdu do Veselí nad Moravou.

Strelkyňa deviatich góloch Terka Szollosiová

V prvom polčase interligového zápasu sa hrala vyrovnaná hádzaná, keď sa obe družstvá striedali vo vedení. Iuventa začala výborne a po góloch Szollosiovej i Snopovej viedli jej hráčky rýchlo 2:0. Domáce hádzanárky sa ale rýchlo spamätali a šnúrou štyroch gólov v rade sa v 6. minúte po góle Sobieskej ujali vedenia 4:2. Následne dostala dvojminútový trest Geričová, no to paradoxne viac pomohlo Iuvente. Tá oslabovku vyhrala 3:0 a po góle Snopovej viedli zverenky trénera Jána Packu v 9. minúte 5:4. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa obe družstvá naťahovali o každý jeden gól. Viac ako jednogólové vedenie si vypracovala opäť Iuventa, ktorá po presnom zásahu strelecky aktívnej Snopovej (v prvom polčase zaznamenala 6 gólov) viedla v 19. minúte 10:8. Iuventa si naďalej pred svojim súperom držala náskok a po góle Szollosiovej v 22. minúte už viedla o tri góly (10:13). Domáce hráčky odpovedali v prvom polčase prevažne gólmi Sobieskej (v tomto dejstve zaznamenala 5 gólov) a po jej premenenej sedmičke bol stav 11:13. Michalovčanky ale naďalej pokračovali vo svojej hre a po góle Rebičovej viedli jej hráčky v 28. minúte prvýkrát o päť gólov (12:17). Záver prvého polčasu však vyšiel lepšie domácim, ktoré po góloch Nudni a Novotnej znížili na trojgólový polčasový rozdiel (14:17).

V úvode druhého polčasu síce znížila Salčáková na 15:17, no v 33. minúte po siedmom góle Snopovej viedla Iuventa opäť o tri góly (16:19). Domácim hádzanárkam sa podarilo  39. minúte po presnej strele Marčíkovej znížiť na rozdiel jedného gólu (19:20). Iuventa ale následný úsek vyhrala 6:0 a po presnom zásahu Geričovej viedli zverenky trénera Packu v 46. minúte už o sedem gólov 19:26!!! Narastanie skóre v prospech Iuventy pokračovala aj naďalej a po dvoch góloch Szollosiovej viedli Michalovčanky v 49. minúte o deväť gólov 20:29. Brzósková síce odpovedala na 21:29, ale v druhom dejstve strelecky aktívna Tobiašová (strelila v ňom tri góly) vzápätí strelila tridsiaty gól Iuventy (21:30). Domácim hráčkam sa podarilo po góloch Š. Marčíkovej a Brandovej znížiť v 52. minúte na 23:30, no o niekoľko desiatok sekúnd po presnom zásahu Szollosiovej Iuventa opäť viedla o deväť gólov (23:32). Michalovské hádzanárky tak v pohode dokráčali aj k svojej štvrtej jarnej výhre a po víťazstve 34:26 si upevnili druhú priečku v tabuľke.

Zlín - Michalovce 26:34 (14:17)

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčené: 3-7, ČK: 46. Geričová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Králiček a Letev (obaja ČR) - 200 divákov.

HC: Mahďáková, Dederlová, Benedíková - Nudni 3, Sobieská 7/3, M. Salčáková 3, Očadlíková, Novotná 1, Brzósková 2, Šviráková 3, Hradilová, Š. Marčíková 3, Pospíšilová, Kamenářová, Z. Marčíková 1, Brandová 3.

IUVENTA: Krebsová, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szollosiová 9, Kovaličková 1, Rebičová 2, Hollá 4, M. Holešová, Tobiašová 5/1, Hvostaľová, Horňáková 2, Vinyukova 1, Snopova 9/1.