Dukla opäť gólovo nadeľovala - videá Ihnačák, Petro, Chovan plus pridaná fotogaléria

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 37. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad Prievidzou vysoko 8:0 (3:0, 1:0, 4:0). Tri góly Dukly zaznamenal Peter Cmorej, po jednom presnom zásahu pridali Banovský, Zorvan, Chovan, Žemba a Šechný. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia v piatok na ľade Bardejova, doma ich uvidíme v nedeľu 20. januára, kedy o 17.00 privítajú vo vsunutom zápase tím SR 20.

Domáca Dukla nastúpila na stretnutie proti tímu z konca tabuľky bez viacerých chorých hráčov, ďalší zase nastúpili so sebazaprením. Aj preto sa jej hráči v úvode slabšie rozbiehali. Prvú vážnu gólovú možnosť si Michalovčania vypracovali až v 8. minúte a Peter Cmorej krásnou strelou otvoril skóre (1:0). O niekoľko sekúnd už Dukla viedla o dva góly, keď sa zo skrumáže pri bránke presadil Banovský (2:0). Hostia z Prievidze počas zápasu niekoľkokrát ohrozili svätyňu Tomáša Petra. V 10. minúte mali ideálnu možnosť na skórovanie, keď zahrávali viac ako pol minútovú presilovku o dvoch hráčov, Dukla sa však ubránila. A o niekoľko desiatok sekúnd opäť gólovo udrela. Na konci akcie dnes veľmi produktívnej tretej lajny bol opäť Cmorej (3:0). V závere prvej časti ešte zaujala menšia kontroverzia medzi Mariánom Mendelom a Milošom Palovčíkom, za ktorú hlavný rozhodca oboch kohútov vylúčil za hrubosť i napadnutie.

Aj v druhej tretine domáci hokejisti pokračovali vo svojom tempe. Opäť sa najviac do gólových šancí tlačila tretia lajna. Hneď v úvode tejto časti nepremenil trestné strieľanie Linet, no tretí útok si všetko vynahradil v 27. minúte, keď Zorvan dával už na 4:0. V druhej tretine si domáca Dukla ešte vypracovala viacero gólových príležitostí, no gól z nich jej hráči nedali.

Všetko si však vynahradili v záverečnej časti. Hneď v 43. minúte zavŕšil hetrik Peter Cmorej (5:0). Michalovská Dukla bola naďalej pri chuti. O dve minúty neskôr napriahol od modrej dnešný narodeninový oslávenec Ľubomír Chovan a odmenou pre neho bol gól, ktorý sa golman Volentier určite za klobúk nedal (6:0). Dukla sa do konca zápasu gólovo presadila ešte dvakrát (Žemba, Šechný), a tak dosiahla už v druhom domácom súboji po sebe vysoké víťazstvo. V dnešnom zápase treba pochváliť aj brankára Tomáša Petra. Ten svojich viacerými zákrokmi v stretnutí podržal a sedem sekúnd pred koncom ho o čisté konto nepripravil z nariadeného trestného strieľanie ani hosťujúci Čopák.

HK Dukla Michalovce - MŠHK Prievidza  8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

Góly: 8. Cmorej (Zorvan), 9. Banovský (Šimčák, Šechný), 13. Cmorej (Linet, Zorvan), 27. Zorvan (Cmorej, Ľ. Chovan, 43. Cmorej (Š. Rusnák), 45. Ľ. Chovan (Linet), 55. Žemba (Linet, Cmorej) oslab/1, 58. Šechný (Banovský, Žemba).

Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Vylúčení: 6:5, navyše Š. Rusnák (0) – Beláň (0). Rozhodovali: Orolín - Bogdaň, Pavela. Divákov: 1171.

Michalovce: Petro - Vorobel, Gavura, Š. Rusnák, Žemba, Ľ. Chovan, Hrubý, Šeliga, Halapy - Banovský, Šechný, Šimčák - Fajčák, Palovčík, Čížek - Cmorej, Linet, Zorvan.

Prievidza: Volentier – Chromý, Majer, Bátora, D. Jaško, Celar, Šimo, Beláň – Jasinský, M. Mach, Kerata – Malacha, Holúbek, Hús – Raček, Mendel, Čopák – Líška, Tonhauser, Švec.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Piatok 18. január 2013: HC Bemaco 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (38. kolo)
Nedeľa 20. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - SR 20 (vsunutý zápas)
Utorok 22. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (39. kolo)
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)
Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)

Uverejnené: 15.01.2013 20:22:18