Kadeti 1. BK s dvoma prehrami

Kadetom 1. BK Michalovce sa v dvojzápase so žilinskými celkami nedarilo. Najskôr prehrali na domácej palubovke s tímom Academic Žilina 58:101 (14:61) a potom podľahli aj družstvu MBK Žilina 67:69 (24:34). Termíny ďalších domácich zápasov kadetov 1.BK Michalovce budú známe až po vyžrebovaní ďalšej časti súťaže, ktoré bude známe 15.1.2013.

1.BK Michalovce – Academic ŽU Žilina   58:101  (14:61)
Na úvod víkendu čakal na Orlov súper z tých najťažších, favorit Academic Žilina. Základná päťka hostí sa prezentovali nielen výbornou obranou ale aj prepracovaným systémom rýchleho protiútoku. S týmto technicky aj takticky vyspelým súperom si domáci celý prvý polčas nevedeli rady. Skóre narastalo a po polčase už bolo po stretnutí. V tretej štvrtine sa obraz hry zmenil, hostia prestriedali 1-2 hráčov a už to bol iný zápas. Domáci vyhrali tento úsek hry 26:16. Hrali oveľa lepšie a presnejšie v útoku. V poslednej štvrtine striedali aj domáci a zápas sa len dohrával.
Najlepší strelci 1.BK Mi: Skvašík 28, Jevočin 7,  Hospodár, Meňky a Jankaj po 6, S.Kováč 5  / Academic Žilina : Merrešš 31, Rožánek 25
Doskoky: Skvašík 8, S.Kováč 4
Asistencie: Meňky a Jankaj po 5
Štvrtiny: (10:30, 4:31, 26:16, 18:24)

1.BK Michalovce - MBK Žilina   67:69  (24:34)
V nedeľňajšom zápase privítali mladí Orli znova družstvo zo Žiliny - MBK Viktória Žilina. Na ihrisku súpera prehrali o šesť bodov až po predĺžení. Po sobotňajšej hladkej prehre sa chceli kadeti znovu vrátiť na víťaznú vlnu. Aj po sobotňajšom ťažkom zápase v Košiciach začali Žilinčania lepšie, keď najmä aktívnou obranou nedovolili domácim rozvinúť ich hru. Hostia striedali výborne prepracované dva typy zónovej obrany. Domáci hrali v prvom polčase bez elánu a s množstvom stratených lôpt dovolili súperovi natiahnuť na 10 bodov. Druhý polčas bol zo strany Orlov lepší najmä v obrane a keď zlepšili aj presnosť streľby bod po bode sa približovali súperovi. Po tretej štvrtine bolo len o štyry body. Posledná štvrtiny bola vyrovnaná, ani jedno družstvo si nevytvorilo rozhodujúci náskok. Niekoľkokrát bol aj remízový stav. V poslednej minúte síce trojkou domáci zdramatizovali stretnutie, ale posledná strela s klaksónom sa odrazila od obruče a zaslúžene sa tešili hostia, ktorí boli dnes o kúsok lepší. Orlov môže mrzieť aj veľmi nepresná streľba trestných hodov (2/10).
Najlepší strelci 1.BK Mi: Skvašík 19, S.Kováč 17, Jankaj 12, Meňky 9, Hospodár 8, Jevočin 2 / MBK Žilina : Slávik 26, Grísa 18
Doskoky: Skvašík 10, S.Kováč 8, Jankaj 5, Hospodár a Laurinčik po 4
Asistencie: Meňky 7, Skvašík 6, S.Kováč 5
Zisky: Meňky 4
Štvrtiny: (10:17, 14:17, 20:14, 23:21)