Slováci na záver s výhrou

Slovenskí juniorskí hádzanársky reprezentanti si v treťom zápase 3. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2013 v Bosne a Hercegovine poradili s Grécko, ktoré zdolali 21:18 (13:10). Zverenci trénera Ivana Pompoša, teda v kvalifikácii hranej v michalovskej Mestskej športovej hale zaznamenali vyrovnanú bilanciu jedna výhra, jedna remíza, jedna prehra a s troma bodmi skončili na treťom mieste. Miestenku na záverečný šampionát si vybojovali hlavní favoriti turnaja Dáni, ktorí v priamom súboji o postup zdolali Srbov 27:19 (11:10).

Keďže favorit z Dánska potvrdil svoju pozíciu a víťazstvom 27:19 (11:10) nad Srbskom sa jeho hráči kvalifikovali na záverečný turnaj, pred posledným zápasom Slovensko - Grécko bolo jasné, že sa hrá iba o tretie miesto. Tomu prispôsobili obe družstvá taktiku a tak Mestská športová hala videla len vlažný zápas. Po vyrovnanom úvode sa Slováci v 15. minúte dostali do trojgólového vedenia, keď na 7:4 upravoval Takáč. Grékom sa síce podarilo troma gólmi v rade vyrovnať a následne vyrovnali aj na 8:8, no od tohto momentu prevzali opraty prvého polčasu do rúk zverenci trénera Ivana Pompoša. Tí si do konca prvého dejstva opäť vypracovali trojgólový náskok (13:10), s ktorým išli do šatní.  Ani v druhom polčase Slováci nepripustili drámu a kontrolovali priebeh hry. V 49. minúte po góle Cigáňa už viedli 19:13 a zdalo sa, že je po zápase. Záver ale vyšiel lepšie Grékom, ktorí znížili tri minúty pred koncom na rozdiel dvoch gólov (20:18). V nervóznom závere posledné slovo patrilo Slovákom, ktorí Cigáňovou premenenou sedmičkou získali vedenie 21:18 a to si už udržali do konca.

SLOVENSKO - GRÉCKO 21:18 (13:10)

Pok. hody: 4/3 - 5/3.

Vylúčení: 5 - 11, navyše 42. Chatzivakalelis (Gréc.) ČK za 3 vylúčenia.

Rozhodovali: Nabokau, Kulik (Bielorusko).

Divákov: 450.

SLOVENSKO: Blicha, M. Tóth ml., Vernarský - Michniewicz 3, Mikes 3, Takáč 3, Cigáň 3, Kocák 1, Páleš, D. Pogány 2, Pristáš, J. Dani, Janíček, Majbík 1, L. Urban 5, Šterbinský.

GRÉCKO: Zlatanos, Mpoukovinas, Arapakopoulos - Kostakidis, Zacharis, Apostolidis, Ioannou 2, Sarigiannidis, Katsikis, Grigoriadis 4/2, Chatzivakalelis 2, Passias 2, Kafantaris 2, Seirekidis 3/1, Papadopoulos 3, Meletakos.

DÁNSKO - SRBSKO 27:19 (11:10)

Pok. hody: 1/1 – 3/2.