Dukla proti Bardejovu aj s mikulášskym prekvapením

Hokejisti HK Dukla Michalovce od reprezentačnej prestávky kráčajú od desiatich k piatim a nevedia sa nakopnúť k tým výkonom, ktoré predvádzali pred ňou. Bolo to vidno aj naposledy, keď po obrovskom trápení triumfovali na ľade desiatej Prievidze, kde vyhrali 6:5. O ich víťazstve rozhodol v 58. minúte Jozef Hrubý. Michalovskí hokejisti sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 7. decembra o 17.00 privítajú nevyspytateľný Bardejov. Na tento zápas už bude trénerovi Miroslavovi Ihnačákovi k dispozícii aj uzdravený Jaroslav Kmiť a Dukla by tak mala konečne nastúpiť kompletná. Piatkový zápas bude príznačný aj tím, že hráči Dukly si pre svojich fanúšikov pripravili predzápasové Mikulášske prekvapenie. Kto chce vedieť aké, musí prísť na hokej.

Jakub Linet zaznamenal v Prievidzi dva góly, ktoré nakoniec nemuseli stačiť

O body skoro prišli vlastnou nedisciplinovanosťou

Michalovčania sa v utorkovom 26. kole I. hokejovej ligy predstavili na ľade desiatej Prievidze. Tá v poslednom čase uhrala celkom solídne výsledky a čakalo sa, že bude hrýzť aj michalovskú Duklu. To sa aj stalo. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa v prvej tretine prezentovali dobrou hrou a svoju prevahu korunovali gólom Šimčáka na 1:0. „Diváci videli veľmi dobrý hokej, pretože sa hralo hore – dole. My sme mohli rozhodnúť už v prvej tretine, kde sme mali viacero šancí, no premenili sme iba jednu,“ uviedol na margo prvej tretiny útočník HK Dukla Jakub Linet. V druhej časti sa ale obraz hry zmenil. Ešte v úvode zvýšil vedenie Dukly na 2:0 Cmorej. Potom však prišlo rad vylúčení Michalovčanov, ktoré domáci potrestali troma gólmi a otočením skóre vo svoj prospech. „Vtedy to s nami nevyzeralo najlepšie. Tréner nám na striedačke hovoril, že v prípade prehry bude zle. Toto sa nám proste nemôže stávať. Vyplývalo to z našej nedisciplinovanosti. Domáci mali veľa presiloviek a štyri z nich aj využili. Môžeme byť radi, že ich nevyužili viac,“ sypal si popol na hlavu odchovanec žilinského hokeja. Našťastie, Dukla ešte v druhej časti Fajčákom vyrovnala a dvoma gólmi, ktoré zaznamenal práve Linet sa dostala v 42. minúte do vedenia 5:3. Zdalo sa tak, že je po zápase. Omyl. Opäť prišli dve presilovky, ktoré domáci využili v priebehu jednej minúty na vyrovnanie. „Zasa naša nedisciplinovanosť a domáci najskôr v presile o dvoch hráčov znížili a potom dokonca vyrovnali,“ podotkol Linet. Duklu nakoniec spasil dve minúty pred koncom gól obrancu Hrubého, ktorý od modrej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a zabezpečil tak Michalovčanom cenné tri body. „Bolo to veľmi ťažké, no nakoniec sme po góle Jožka Hrubého tie tri vytrápené body získali. Vďaka bohu aj za ne, pretože podľa priebehu sme ich získať nemuseli. V budúcnosti sa ale musíme vyvarovať hlúpych vylúčení, aké sme predviedli v utorok,“ dodal na záver michalovský útočník.

V piatok aj s Kmiťom a mikulášskym prekvapením

Michalovčania si tak vzali späť tri body, ktoré stratili v nedeľu na domácom ľade so Senicou. Tie budú môcť potvrdiť už v piatok, kedy na domácom ľade privítajú nevyspytateľný Bardejov. Ten v tejto sezóne dokáže zdolať každého, ale aj s každým prehrať. Naplno sa to ukázalo aj v utorok, kedy obhajca prvenstva doma zaváhal s Trnavou, ktorej podľahol 1:2. Zverenci trénera Antona Tomka tak budú mať cieľ odčiniť domáce zaváhanie. Trénerovi Miroslavovi Ihnačákovi na blížiaci sa piatkový zápas bude k dispozícii už aj uzdravený Jaroslav Kmiť a tak Dukla vykorčuľuje konečne kompletná. Udeje sa tak po druhýkrát v sezóne, keďže Michalovčania nastúpili bez zraneného či chorého hráča, iba v prvom kole, kedy doma privítali Topoľčany (3:4 po sam. nájazdoch). Odvtedy sa s nimi ťahali zranenia a ani jeden duel neabsolvovali kompletní. Piatkový zápas sa bude niesť aj v atmosfére obdarovania. Hokejisti Dukly si totiž pri príležitosti sviatku Sv. Mikuláša pripravili pre fanúšikov prekvapenie. „Pred zápasom sa hráči rozhodli obdarovať svojich priaznivcov. Čím, to ešte neprezradím, pretože by to nebolo prekvapenie,“ s úsmevom podotkol športový riaditeľ Dukly Peter Tirpák, ktorý ani za svet nechcel konkretizovať prekvapenie čakajúce na diváka. Kto chce teda vidieť o aké prekvapenie ide, musí si v piatok nájsť cestu na hokejový štadión.