Zemplínske derby opäť korisťou michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla zvíťazili aj v treťom tohtosezónnom zemplínskom derby. Tentoraz triumfovali na ľade Trebišova 4:1 (0:1,3:0,1:0). O góly Dukly sa podelili Čavrk, Drotár, Čížek a na konečných 4:1 upravoval z presilovej hry kapitán Šechný. Michalovčania si tak udržali tretie miesto v tabuľke. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Ihnačák - Peter Mihaľo sa najbližšie predstavia doma, keď už v nedeľu 2. decembra o 17.00 privítajú v šlágri 25. kola I. hokejovej ligy lídra súťaže Senicu.

V derby zápase počas úvodnej tretiny vôbec nebolo vidno, že domáci tím je v tabuľke na desiatom a hosťujúci na treťom mieste. Ba naopak. Trebišovčania boli v úvodnej časti hokejovejší, keď si vypracovali viac streleckých príležitostí. Svoju prevahu pretavili v prvej tretine aj do úvodného gólu, keď v 15. minúte chybu Fajčáka potrestal Rusič (0:1). O minútu neskôr mal vyrovnávajúci gól na hokejke Macejka, ktorý však neprekonal na ľade ležiaceho Babkoviča. V záverečných sekundách prvej časti ešte mohlo udrieť na oboch stranách. Najskôr strela Palovčíka tesne minula bránu domácich a na druhej strane v tejto sezóne debutujúci Petro dobre zasiahol po strele Marcinka.

Od druhej tretiny zvýšila Dukla aktivitu, čo bolo hneď vidno na náraste jej šancí. Aktivitou hýril hlavne druhý útok. Paradoxne, skóre sa mohlo meniť na druhej strane. Strelu Minčáka, ktorá skákala po bránkovisku ale do siete žiadny domáci hráč nezasunul. A tak udrelo na druhej strane. V 27. minúte zapol druhý michalovský útok a po Palovčíkovej prihrávke sa z vyrovnávajúceho gólu tešil Čavrk (1:1). O päť minút neskôr sa Dukla mohla tešiť z vedenia a opäť bol pri tom druhý útok. Po Fajčákovej aktivite sa k puku dostal zase Čavrk, no tentoraz Babkoviča neprekonal. Duklu mohol do vedenia poslať o niekoľko sekúnd aj Drotár, trebišovský golman však zostal aj po jeho jedovke pokojný. Hokej z jednej strany na druhú pokračoval ďalej. Domáci Zemko iba vyprášil Petrove betóny, a tak udrelo na druhej strane. Mladík Halapy krásne vysunul Drotára a ten sa presadil aj za pomoci domáceho Babkoviča strelou k žŕdke (1:2). Vydarenú prostrednú časť Dukly korunoval tretím gólom v 40. minúte Čížek, ktorý počas presilovky dorazil strelu Žembu za bezmocného Babkoviča (1:3).

V tretej tretine Dukla kontrolovala priebeh hry, v čom im pomohli svojou nedisciplinovanosťou domáci hokejisti. Tí v tejto časti sedeli na trestnej lavici až päťkrát. V úvode záverečného dejstva síce Michalovčania nevyužili vylúčenie Petrička, no v 44. minúte pri vylúčení Králika už domáci po presnej strele Šechného kapitulovali po štvrtýkrát (1:4). Následne sa zápas už len dohrával. V nervóznej atmosfére si ešte v závere vypracovali šance domáci Čopák aj hosťujúci Linet, no ich gólové príležitosti nič nezmenili na výsledku, a tak si michalovská Dukla pripísali víťazstvo aj v treťom tohtosezónnom zemplínskom derby.

HK Trebišov - HK Dukla Michalovce  1:4  (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Rusič - 28. Čavrk (Palovčík), 37. Drotár (Halapy, Čížek), 40. Čížek (Žemba, Drotár) pres/1, 46. Šechný (Drotár, Žemba) pres/1.
Vylúčení: 8:4, navyše Ružička (T) 10. min NAP_Z.
Presilovky: 0:2.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Kalina.
Divákov: 885.

Trebišov: Babkovič - Ružička, Ivančo, Neumann, Petričko, Kobeľa, Senčák, Grega, Valko - Minčák, Rusič, Zemko - Králik, Miľovčík, Schnelly - Pavličko, Pisio, Kovaľ - Marcinko, Čopák, Oravec.
Michalovce: Petro - Žemba, Hrubý, Vorobel, Gavura, Chovan, Halapy - Banovský, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Cmorej, Linet, Macejka - Čížek, Šimčák, Zorvan.