Iuventa v prípravnom zápase pokorila nováčika poľskej ligy

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prípravnom zápase nad nováčikom poľskej Ekstraklasy Olympiou-Beskid Nowy Sącz 33:20 (14:9). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na budúci víkend vo štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára na pôde jedného z dvojice Martin alebo Banská Bystrica. O dva týždne čaká na divákov v Chemkostav aréne bonbónik, keď sa tam v piatok 14. decembra (o 18.30) a v sobotu 15. decembra 2012 (o 10.30) predstaví účastník skupinovej fázy Ligy majstrov, rumunský Jolidon Kluž.

Aj keď sa očakávalo, že nováčik poľskej Ekstraklasy nebude robiť slovenskému majstrovi vážnejšie problémy, v prvom polčase bol opak pravdou. Domáce hráčky sa totiž veľmi pomaly rozbiehali a prvýkrát sa do viacgólového vedenia dostali až v 12. minúte, kedy po dvoch góloch Szollosiovej a jednom Horňakovej viedli - 6:3. Ani to však zlepšenie v hre Iuventy neprinieslo. Hosťujúce hráčky totiž s ňou držali krok. V 22. minúte zvyšovala Hollá na 10:6, no už o niekoľko desiatok sekúnd viedla Iuventa iba o dva góly (10:8). Zlepšeným záverom prvého polčasu si nakoniec domáce hádzanárky vypracovali päťgólové polčasové vedenie (14:9). Aj napriek tomu, v tomto dejstve za svojou hrou výrazne zaostali.

Až v druhom polčase sa konečne dalo na hru Iuventy pozerať. Zlepšenou obranou (v úvodných dvanástich minútach inkasovali iba dvakrát) si domáce hráčky od začiatku druhého dejstva vypracovávali viacgólové vedenie. Prvú osemminútovku vyhrali 5:1 a po presnom zásahu Hollej viedli 19:10. Už o niekoľko sekúnd upravovala Vinyuková po prvýkrát v zápase na rozdiel desiatich gólov (20:10). Iuventa aj naďalej dobre bránila a podnikala rýchle protiútoky. Po jednom z nich Trehubovová v 47. minúte dávala už na 26:12. Od tohto momentu tempo hry opäť ustalo. Tréner Packa dal príležitosť aj hráčkam z lavičky a hostky to využili na mierne skorigovanie výsledku, keď v 59. minúte bol rozdiel v skóre iba jedenásťgólový (31:20). Domáce hráčky v posledne minúte ešte dvakrát prikrášlili výsledok a po góloch junioriek Feňovčíkovej a Habánkovej nakoniec Iuventa vyhrala nad nováčikom poľskej ligy 33:20. Výsledok síce zodpovedá dianiu na palubovke, no treba povedať, že domáce hráčky v tomto stretnutí vôbec neoslnili.

Michalovce - Nowy Sącz 33:20 (14:9)

Pok. hody: 2/2 - 2/2 , vylúčené: 2-2 . Rozhodovali: Gedeon a Šimko - 50 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kuščová - Habánková 1/1, Geričová 3, Piskayová 1, Szollosiová 3, Hollá 6, Holešová, Horňaková 2, Tobiašová 7/1, Hvostaľová, Feňovčíková 1, Snopová 4, Vinyuková 2, Trehubová 3, R. Vargová.

OLYMPIA-BESKID: Szcsuchová, Jánoszová - Plachtová 4, Lesniaková 3, Rasková 2, Mašlonková 4, Smoková, Bogdyanska 5/2, Vojtakovská, Sachová, Moskalová 2.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 28.11.2012 18:50:25