Dukla s vysokým víťazstvom

Michalovskí hokejisti opäť zabrali naplno. Po dvoch prehrách v rade totiž na domácom ľade zdolali nebezpečné Topoľčany 6:2 a pred blížiacim sa piatkovým zemplínskym derby sa teda naladili víťazne. O góly Dukly sa postarali Palovčík, Vorobel, Banovský, Šechný, Fajčák a Drotár. Dukla sa najbližšie v piatok predstaví v Trebišove, doma ju budeme môcť vidieť v nedeľu 2. decembra, kedy o 17.00 privíta aktuálne neohrozeného lídra Senicu.

Michalovská Dukla nastúpila na stretnutie 23. kola bez štyroch chorých hráčov, navyše ďalší nastúpili so zdravotnými problémami. Najväčšie problémy sa týkali obrany, kde zo stálych zadákov chýbala dvojica Šeliga, Rusnák, a tak museli hrať aj mladíci Gavura či Halapy. Tí ukázali, že tréner Ihnačák s nimi môže v budúcnosti počítať. Aj pred zrakom prezidenta SZĽH Igora Nemečka a športového riaditeľa Slovenského hokejového zväzu Romana Štamberského, sa hral hokej solídnej úrovne, v ktorom bola od začiatku lepším tímom domáca Dukla. Tá už v 21. sekunde zahrávala presilovku, no gól sa jej streliť nepodarilo. Podobnú šancu v 4. minúte nevyužili hostia, ale tí sa nakoniec aj tak tešili z úvodného gólu. Chybu michalovského zadáka Vorobela totiž potrestal v 6. minúte Laššo (0:1). Aj keď sa zdalo, že tento gól hosťom pomôže, opak bol pravdou. Dukla totiž vrhla všetky sily do útoku a už o necelé tri minúty bolo vyrovnané. Čavrkovu aktivitu na vyrovnávajúci gól pretavil center druhej lajny Palovčík (1:1). Následne mohli domácu Duklu poslať do vedenia postupne Čížek, Cmorej, opäť Čížek aj kapitán Šechný, brankár hostí Belianský však ich pokusom odolal.

Od úvodu druhej časti spustila Dukla na svojho súpera oheň a síru. Najskôr ju mohol poslať do vedenia Palovčík, jeho strelu ale zastavila žŕdka. Následne unikol Cmorej, Belianský opäť odolal. V 28. minúte hrala Dukla presilovku, no paradoxne v nej mohla inkasovať. Počas oslabenia totiž unikol Marek Mihálik a jeho prienik zastavil golman Okoličány podrazením. Jeho zákrok hlavný rozhodca vyhodnotil ako trestné strieľanie, ktoré však hosťujúci hráč nepremenil. A tak udrela Dukla. V presilovke štyroch proti trom namieril v 30. minúte od modrej Vorobel a jeho projektil zastavila až sieť hosťujúcej brány - 2:1. O štyri minúty neskôr vysunul Halapy Bánovského a michalovský mladík nedal šancu Belianskému po tretíkrát (3:1). Michalovčanov tieto dva momenty naštartovali. Najskôr mal šancu Palovčík, no štvrtý gól sa podarilo streliť až v presilovke Šechnému (4:1). Po troch góloch tlak domácich ustal, čo hostia v poslednej minúte využili Klačanským, ktorý sa presadil zo skrumáže pred Okoličánym. V poslednej minúte mohol padnúť ešte gól na obidvoch stranách, no Káčer, ani domáci Čavrk presne nemierili.

V tretej tretine už tempo hry ustálo. V kľude hrajúci domáci kontrolovali priebeh hry. V 52. minúte unikol Fajčák a poslal Duklu opäť do trojgólového vedenia (5:2). To ešte nebolo všetko. Šesť minút pred koncom počas presilovky zabojoval o puk Žemba, posnul ho Šechnému a po jeho prihrávke sa presadil Drotár (6:2). Dukla tak dosiahla proti nevyspytateľnému súperovi vysoké víťazstvo a dobre sa tak naladila na blížiace sa zemplínske derby.

HK Dukla Michalovce - HK Topoľčany  6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Góly: 9. Palovčík (Čavrk, Fajčák), 30. Vorobel (Palovčík, Fajčák) pres/1, 34. Banovský (Halapy, Chovan), 38. Šechný (Hrubý) pres/1, 52. Fajčák (Vorobel, Gavura), 55. Drotár (Šechný) pres/1 - 6. Laššo (Klačanský), 40. Klačanský (Chrkavý)

Vylúčení: 8:10. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Gašparík - Jurko, Pribula. Divákov: 1350.

Michalovce: Okoličány - Žemba, Hrubý, Vorobel, Gavura, Chovan, Halapy - Drotár, Šechný, Macejka - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Cmorej, Linet, Čížek - Šimčák, Banovský.
Topoľčany: Beliansky - Behan, Petrina, Guričan, Gál, Dráhovský, Mrázik - Gráčik, Hurtaj, Bednárik, Káčer, Jozef Mihálik, Bystričan, Tvrdík, Jozef Mihalik, Havlíček, Uhrík, Marek Mihálik, Klačanský.