Florbalisti FBK Michalovce cez víkend s výhrou a prehrou

Florbalisti FBK Michalovce sa z tripu na strednom Slovensku vrátili s dvoma bodmi. Rozhodlo o tom ich sobotňajšie víťazstvo na pôde posledného Dolného Kubína, kde zvíťazili 11:7. V druhom stretnutí sa už FBK tak nedarilo, keďže jeho hráči prehrali v Žiline 6:9. Práve výhra nad Dolným Kubínom rozhodla o tom, že Michalovčania sa vymanili z miesta zaručújúceho zostup do II. ligy a momentálne trónia na desiatom mieste. Extraligový nováčik sa najbližšie predstaví doma, keď jeho hráči v sobotu 15. decembra o 17.00 privítajú celok Mikuláš Prešov.

Žatva 90 Dolný Kubín - FBK Michalovce 7:11 (4:4, 1:3, 2:4)

Prezident FBK Gerhard Puchír: "Vzájomný súboj oboch celkov z dolnej časti tabuľky sa odohral na Orave. Dolný Kubín sa nevie vymaniť z čiernej série, čo chcel prekonať proti nám. My sme však necestovali na výlet a boli sme domácim viac než vyrovnaným súperom. Od úvodu sa hrala vyrovnaná partia, smerom hore dole s množstvom šancí. Domáci už v tretej minúte viedli 3:0, čo Michalovčanov zaskočilo no nezlomilo. Úvodná tretina priniesla 8 gólov čo potešilo hŕstku verných fanúšikov. V druhej tretine sme začali preberať opraty zápasu a vytvárať si hernú prevahu. Kubínčanom v druhej tretine zvlhol strelecký prach a dostali sme sa tak do vedenia. V záverečnej tretine domáci hráči odišli kondične po dvoch tretinách odohratých vo vysokom tempe. Sily Kubínu uberali časté vylúčenia, ktoré sme využili na zisk cenného víťazstva na súperovej pôde."

FBK: Siheľský - Zuhan 1, Moravec, Kulín 3, Martin Džupina 1, Danko, T. Matina 4, Ondič, Siheľský, Štefan 1, P. Matina, Urban 1, Bajko, Sabol, Kátlovský.

FBC Grasshoppers AC UNIZA - FBK Michalovce 9:6 (1:1, 6:2, 2:3)

Prezident FBK Gerhard Puchír: "Pod Dubňom sa odohrala vyrovnaná prvá tretina. Domáce Kobylky pohoreli na nepremieňaní šancí, keď niektoré trestuhodne zahadzovali. Aj  my sme predvádzali pekný kombinačný florbal, no chýbali tomu góly. V druhej tretine domáci na nás vybehli, čoho výlsedkom bolo ich vedenie 7:3. K tomu sme im dopomohli trochu aj my, keďže naši hrotoví hráči nepremieňali šance ani do prázdnej brány a na druhej strane dvakrát sme skórovali do vlastnej siete. V záverečnej tretine, ako keby sa domáci vrátili ku hre z prvej tretiny. Naši chlapci sa aj za nepriaznivého stavu nezlomili a bojovali až do záveru. Odmenou za snaživý výkon bolo zníženie stavu."

FBK: Siheľský - Zuhan 1, Moravec 1, Kulín 1, M. Džupina 1, Danko, T. Matina, Ondič, Štefan 1, P. Matina, Urban 1, Bajko, Sabol, Kátlovský .