Basketbalisti 1. BKD sa potrápili s Humenným

Basketbalisti 1. BK D Michalovce zvíťazili v stretnutí 10. kola II. basketbalovej ligy Skupina Východ na domácej palubovke v zemplínskom derby nad 1. BK Humenné 63:57 (22:8,12:10,17:16,14:23). Zverenci trénera Ladislava Janošova sa najbližšie opäť predstavia na domácej palubovke, keď už zajtra, čiže v utorok 27. novembra o 18.00 v telocvični GPH privítajú v dohrávke 9. kola Aboviu Košice.

Hostia z Humenného majú ambiciózny tím a zápasy proti našim basketbalistom chápu vždy ako riadne susedské derby. Inak to nebolo ani pri tomto zápase. Hráči 1. BKD nastúpili v základnej zostave Holda, V.Mitterpák, T.Mitterpák, Mižák a Štefanský, ktorý musel zaskočiť za Maškulíka. Ten sa zranil v rozcvičke pred zápasom. Michalovčania začali veľmi pozorne a od prvej minúty zápasu naznačovali, že hostia nebudú mať jednoduché splniť svoje predzápasové vyhlásenia. Prvú štvrtinu vyhrali Michalovčania pomerne jasne, keď pod košmi dominovala celá základná päťka, ale v ďalších častiach už hostia hru pomaličky vyrovnávali, nie však tak, aby sa dal očakávať nejaký výrazný obrat skóre. Domáci basketbalisti si stále udržiavali náskok 15 až 18 bodov a to až do času štyri minúty pred koncom. Naše družstvo v poslednej štvrtine urobili viacero zbytočných a nevynútených chýb, čo húževnatí hostia využili na skorigovanie pre nich nepriaznivého stavu. Znova treba pripomenúť, že aj v tomto zápase  sme nepremenili 15 trestných hodov, pritom osem v poslednej štvrtine. Naši basketbalisti prehrali  poslednú štvrtinu o deväť bodov a najmä vlastnými chybami (nepremenené trestné hody) a nedisciplinovanosťou na ihrisku v posledných štyroch minútach, dovolili súperovi viac, ako mohol čakať. Hostia vysunuli  obranu po celom ihrisku, čo domácim narobilo starosti a zbytočné straty lôpt. Posledné štyri minúty od stavu  62:47, prehrali domáci desať ku jednej, keď za ten čas nepremenili sedem trestných hodov. Počas oddychových časov bol daný jasný pokyn, aby hráči zakončovali z istých pozícii po vniku do koša, výsledkom však bola neúspešná streľba zo stredných vzdialenosti, po ktorej hostia zakončovali rýchly protiútok. Disciplína niekedy chýbala aj na lavičke, kde bolo príliš veľa komentáru, výčitiek,  ale málo sústredenia na záver zápasu, čím si hráči pripravili komplikácie na konci zápasu, ktorý bol od začiatku jasne v ich réžii.

1.BK D Michalovce - 1. BK Humenné  63:57 (22:8,12:10,17:16,14:23)

Strelci : T. Mitterpák 17, Mižák 10, Holda  a Janošov po 9