Dukla sklamala svojich verných

Hokejisti HK Dukla Michalovce v utorok počas stretnutie 21. kola I. hokejovej ligy ukázali fanúšikom aj svoju odvrátenú tvár. Po nepresvedčivom výkone totiž podľahli deviatej Trnave (družstvu, ktoré tvoria prevažne amatéri a študenti) vysoko 2:6, keď poslednú tretinu prehrali 0:5 !!! Michalovčania si síce vypracovali strelecké príležitosti, no zuby si vylámali na mužovi zápasu, brankárovi hostí Patrikovi Rybárovi, ktorý kryl 53 z 55 striel domácich. Jeho výkon a nedôrazná koncovka hráčov Dukly mala za dôsledok prvú prehru Michalovčanov na domácom ľade v riadnom hracom čase. Prvýkrát tak Dukla doma ostala bez bodu, čo má za dôsledok, že zverenci trénera Miroslava Ihnačáka opäť klesli na tretie miesto v tabuľke a pomaly sa na nich začína doťahovať aj štvrtý Liptovský Mikuláš. Práve na jeho ľade sa predstavia Michalovčania v piatok a v prípade nezdaru, bude rozdiel medzi týmito dvoma tímami iba dva body.

Najväčšia prekážka pre Duklu brankár Trnavy Patrik Rybár

Rybár „vylovil“ tri body

Najväčšou prekážkou pre Michalovčanov bol v utorok brankár hostí Pavol Rybár. Syn niekdajšieho slovenského reprezentačného golmana a držiteľa striebornej medaily z MS v Petrohrade (2000) a bronzovej z MS v Helsinkách (2003) si v bráne aj napriek mladému veku počínal ako ostrieľaný kozák a z 55 striel pustil za svoj chrbát iba dve. Hlavnou mierou sa tak pričinil o prvú domácu prehru Dukly v riadnom hracom čase a ukončenie deväťzápasovej víťaznej domácej série. „Chytalo sa mi fakt veľmi dobre. Išlo na mňa veľa striel, čo je pre brankára výborné. Treba povedať, že som mal určite aj šťastie, navyše niekoľko krát mi pomohli aj chalani a súper trafil tuším dve žŕdky. Šťastie však ku brankárovi v takýchto zápasoch patrí,“  s úsmevom poznamenal devätnásťročný syn slávneho otca.

Profesorský výkon body nepriniesol

Michalovčania už od úvodu mali streleckú prevahu (v prvej tretine vyhrali na strely 20:6, no na góly bolo 0:1), ktorú ale nedokázali využiť. Profesorský hokej, ktorým sa prezentovali im nemohol priniesť žiadny úspech. Strely na hosťujúceho Patrika Rybára boli ľahko čitateľné a trnavský golman si s nimi v pohode poradil. „Je to presne tak. Málo sme sa tlačili do brány a aj keď sme si vytvorili nejakú šancu, nevyužili sme ju,“ poznamenal po stretnutí jeden z mála svetlejších zjavov na hre Dukly, útočník Dominik Šimčák. Práve tento košický odchovanec odklial v 30. minúte bránu hostí, keď telom zrazil do siete nahodený puk Jakuba Lineta. „Chceli sme hrať na kombinácie, no asi bolo potrebné viac sa tlačiť pred bránu na dorážky alebo nahodené puky. Tak vznikli aj naše dva góly. Pri našom prvom góle som videl Jakuba Lineta, že to ide z rohu nahodiť na bránu, tak som išiel cloniť. Trafil ma a puk sa odrazil do brány. Hovorím, takýchto akcií sme mali spraviť asi viac. My sme sa však sústredili na strely, ktoré brankár hostí spoľahlivo pochytal. Veľa sme ho potriafali a mal samozrejme aj to potrebné šťastie,“ uviedol recept, akým sa malo družstvo uberať dvadsaťročný útočník Dukly.

Päťgólový uragán hostí

Michalovskí hokejisti po dvoch tretinách viedli 2:1 a nič nenasvedčovali ich prehre. V poslednej časti však prišiel päťgólový uragán hostí. „Po druhej tretine sme si v šatni hovorili, že ešte nejaký ten gól určite pridáme a nejako ten nešťastný zápas ubojujeme. No sami ste videli, ako to dopadlo ... Stratiť takto zápas v poslednej tretine, ktorú prehráme 0:5, je samozrejme neprípustné. Musíme sa z toho poučiť, do ďalších duelov ísť s čistou hlavou a hrať hlavne iný hokej ako dnes,“ dodal útočník Dukly, ktorý tentoraz nastúpil v treťom útoku spoločne s ďalším mladíkom Linetom a Chovanom. Na konci zápasu sa tak radovali z vysokej výhre 6:2 Trnavčania. Treba podotknúť, že úplne zaslúžene. Hokej sa totiž hrá na góly a nie na šance. A tých dali v utorok oveľa viac efektívnejší Trnavčania ... Opäť sa tak ukázalo, že reprezentačná pauza Dukle skôr ublížila, ako pomohla. Hráči po nej vôbec nepripadali ako oddýchnutí, ba naopak. Už výkon v Prešove ukázal, že niečo nie je s kostolným poriadkom. Vydreté víťazstvá nad Spišskou Novou Vsou a v Detve (kde v obidvoch zverenci trénera Miroslava Ihnačáka neboli lepším družstvom) síce na chvíľu zalepili oči, no výkon v zápase s Trnavou, opäť potvrdil, že niečo v „nadupanom“ stroji hapruje. Dukla sa potrebuje nakopnúť nejakým víťazstvom. Príde tá potrebná výhra už v piatok v Liptovskom Mikuláši, alebo sa začínajúca herná kríza ešte prehĺbi ???

Výsledky 21. kola I. hokejovej ligy:

Bemaco HC 46 Bardejov - MHk 32. L. Mikuláš 6:0 (2:0, 0:0, 4:0), MŠHK Prievidza - HK 95 Považská Bystrica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), HC Dukla Senica - HC Prešov 07 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), HC Topoľčany - HC 07 Detva 7:6 (2:4, 2:1, 2:1, 0:0, 1:0), HK Dukla Michalovce - HK Gladiators Trnava 2:6 (0:1, 2:0, 0:5), HK Spiš.N.Ves - HK Trebišov 6:1 (4:0, 1:1, 1:0).